۸ مزیت پروبیوتیک ها | شرکت دارویی پوراطب گستر


پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که می توانند آنها را از طریق مواد غذایی تخمیر شده یا مکمل های غذایی استفاده کنند. مطالعات می دهد که می تواند ثابت کند یا عدم تعادل باکتری ها در سیستم گوارش با سلامت کلی بدن مرتبط است و یک مزیت پروبیوتیک ها به نشان دادن میزان میکروب ها در بدن است.

مزیت پروبیوتیک ها

در مورد مهم پروبیوتیک ها بسیار شنیده شده ایم ولی به صورت تفکیک شده مزیت آنها برررسی نشده است. پروبیوتیک ها باعث می شود تا پروتئین های موجود و خواص دیگری برای بدن وجود داشته باشد که در این مقاله در مورد آنها صحبت می شود.

۱. کمک به داروها در سیستم درمان

عدم وجود معیارها به این معنی است که آن دسته از عناصر مضر در روده وجود دارند و تعداد کافی مفید نیست. این موضوع می تواند به علت بیماری، مصرف داروهایی مانند آنتی بیوتیک ها، رژیم غذایی نامناسب و … باشد. این موضوع می تواند مککلاتی شامل مککلات گوارشی، آلرژی، مککلات ذهنی، چاقی و … ایجاد کند. مصرف پروبیوتیک ها می تواند باعث بهبود باکتری ها شود.

۲. آب و درمان اسال

یک مزیت پروبیوتیک ها برای جلوگیری از اسهال یا کاهش شدت ادت. اسهال یک عارضه جانبی شایع مصرف آنتی بیوتیک ها است. چرا که آنتی بیوتیک ها می توانند برای هم خوردن خوراکی های مفید و مضره شوند. مطالعات متعدد نشان می دهد که استفاده از پروبیوتیک با خطر مصرف به اسهال متعاقب مصرف آنتی بیوتیک ها همراه است. پروبیوتیک ها همچنین می توانند به درمان سایر انواع اسهال کمک کنند. مطالعات نشان می دهد که برخی از گونه های پروبیو ها می توانند مدت زمان اسهال عفونی را به طور متوسط ​​۲۵ ساعت و خطر را به میزان ۸ درصد کاهش دهند. مصرف سویه هایی مانند لاکتوباسیلوس رامنوسوس، لاکتوباسیلوس کائئی و مخمر ساکارومایس بولارومایس بولاردی با افزایش خطر به اسهال مرتبط است.

8 مزیت پروبیوتیک ها

۳. بهبود مشکلات روانی

تعداد روزافزون مطالعات، سلامت روده را به سلامت روان پیوند می دهد. مطالعات حیوانی و انسانی نشان می دهد که مکمل های پروبیوتیک می تواند برخی از اختلالات روانشناختی را بهبود بخشد. یک مطالعه مروری نشان داد، مکمل درمانی با سویه های بیفیدوباکتریوم و لاکتوباسیلوس برای ۱-۲ ماه، می تواند قند، افسردگی، اوتیسم، اختلال وسواسی-اجباری (OCD) و حافظه را بهبود بخشد.
مزیت پروبیوتیک ها در مطالعه ۴۰ بیمار مبتلا به افسرگی نیز دیده شد. مصرف مکمل های پروبیوتیک به مدت ۸ هفته کاهش کاهش، کاهش میزان نشانگر مصرفی CRP و هورمون هایی مانند انسولین را، در مقایسه با افرادی که پروبیوتیک را مصرف نمی کنند، نشان داد.

۴. حفظ سلامت قلب

یک مزیت پروبیوتیک ها کاهش کلسترول LDL، کلسترول و فشار خون است. برخی از باکتری های تولید کننده اسید لاکتیک ممکن است کلسترول را به روش تجزیه صفرا در کاهش کاهش دهد. صفرا، یک مایع که از کلسترول ساخته شده است، به عمل هضم در سیستم گوارش کمک می کند. با صفر صفر، پروبیوتیک ها می توانند از بازذذب کلسترول در روده جلوگیری کنند، در غیر این صورت کلسترول وارد خون می شود.
همچنین بررسی ۹ مطالعه نشان داده است که مکمل های پروبیو تا حدودی به کاهش فشار خون کمک می کند.

۵. کاهش شدت آلرژی و اگزما

سویه های های بیوتیک ممکن است پرو شدت اگزما در کودکان و نوزادان رُضِ گ.اهر یک مطالعه نکان داد علائم نوزادان اگگما تغذیه شده با شیر غنی شده با پروبیوتیک، در مقایسه با شیر معمولی نوزادان، بهبود یافته است.
مطالعه دیگران را مورد مطالعه قرار داد که مادران آنها در دوران بارداری از پروبیوتیک استفاده کرده اند. اختصاصی این کودکان به اگزما در دو سال اول زندگی ۸۳ درصد کمتر. با این حال، ارتباط بین وروبیوتیک و کاهش شدت اگما هنوز ضعیف است و تحقیقات بیشتر باید انجام شود. برخی از پروبیوتیک ها ممکن است پاسخ های مرتبط با آلرژی شیر یا محصولات لبنی را کاهش دهد. با این حال، شواهد ضعیت است و بیشتر مورد نیاز است.

با محصولات پروبیوتیک آشنا شوید: کپسول لاکتوگات ویواتیون

۶. علائم بیماری های گوارشی

انواع خاصی از پروبیوتیک ها از گونه های بیفیدوباکتریوم و لاکتریوم و لاکتوباسیلوس باعث بهبود علائم در افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو خفیف شده اند. یک مطالعه نشان داد که مصرف مکمل حاوی E.Coli Nissle به اندازه مصرف داروها در حفظ بهبودی در افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو درمان بود. با این، به نظر می رسد پروبیوتیک ها اثر کمی بر حال بیماری کرون دد. اما ممکن است برای دیگر موارد مفید باشد. تحقیقات اولیه نشان می دهد پروبیوتیک ممکن است به رفع علائم سندرم روده حرکت پذیر (IBS) کمک کند. ، که یک بیماری کشنده در نوزادان نارس نیز نشان داده شده است که پروبیوتیک ها می توانند تا ۵۰ درصد در کاهش خطر ابتلا به آنتروکولیت نکروزان شدید، ممکن باشند.

۷. تقویت سیستم ایمنی

کمک به تقویت سیستم ایمنی از دیگر مزیت پروبیوتیک ها است. همچنین، نشان داده شده است برخی از پروبیوتیک ها برای تولید بادی طبیعی در بدن هستند. همچنین ممکن است سلول های ایمنی مانند سلول های تولید کننده IgA، لنفوسیت های T و افزایش سلول های کشنده طبیعی را ایجاد کنند. مطالعه دیگری شامل ۵۷۰ کودک نشان داد که مصرف لاکتوباسیلوس GG تعداد و شدت ضربه های فشاری را تا ۱۷ درصد کاهش داد. همچنین لاکتوباسیلووس کریسپاتوس تا ۵۰ درصد می تواند باعث کاهش خطر ناشی از عفونت های دستگاه های بدن در زنان شود.

۸. کمک به کاهش وزن و کاهش شکم

پروبیوتیک ها ممکن است از طریق مکانیسم های مختلف به کانن مزک مزک برای مثال، برخی از پروبیوتیک ها از جذب رژیم غذایی در روده جلوگی، مری مری. سپس از طریق مدفوع دفع شده و در بدن ذخیره نمی شود. همچنین ممکن است باعث القا احساس سیری، سوختن سوختن بیشتر و ذخیره چررشڪچررب۪ شود. GLP-1 انجام می شود.
همچنین ممکن است به صورت مستقیم به کاهش وزن کمک کنند. در یک مطالعه دیده شد که خانم‌هایی که از لاکتوباسیلوس رامنوسوس به مدت ۳ ماه استفاده کردند ۵۰ درصد کاهش وزن نسبت به زنان دیگر داشتند.
با این حال، مهم است که بدانید همه سویه های پروبیوتیک در کاهش وزن معالجه. به عنوان مثال مطالعه ای داد برخی از پروبیوتیک ها مانند لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس حتی می توانند باعث افزایش وزن شوند.

گردآورنده: طیبه رفیعی
منبع: healthline

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.