۸ راه برای پیدا کردن بهترین مرکز مراقبت


بهترین مرکز مراقبت

بهترین مرکز مراقبت را می توان با انواع خدماتی که ارائه می دهند متمایز کرد. هر مرکز مراقبتی طیف وسیعی از خدمات مانند خدمات درمانی، پرستاری و توانبخشی را به صورت ۲۴ ساعته و برای تمامی افراد جامعه ارائه می دهد.

فهرست مطالب

فهرست عناوین:

 • نیاز به مراکز مراقبتی
 • دلیل محبوبیت مراکز مراقبتی
 • خدمات مرکز پرستاری
 • وظایف و ویژگی های کارکنان پرستاری
 • هزینه خدمات مرکز مراقبت
 • آخرین کلمه

نیاز به مراکز مراقبتی

امروزه تغییر سبک زندگی و زندگی خودرویی به خصوص در شهرها باعث درگیری های روزانه بسیاری از افراد شده است. با توجه به محدودیت‌های موجود، اکثر خانواده‌ها نمی‌توانند سالمندان، بیماران یا کودکان را در خانه نگهداری کنند و به همین دلیل به دنبال یک پرستار معتمد و قابل اعتماد هستند تا در چند ساعت از بیماران، سالمندان یا فرزندان خود مراقبت کند. آنها در زمان دوری از خانه دارند.

یافتن یک پرستار قابل اعتماد که همه نیازهای سالمندان، بیماران و کودکان را بداند و بداند چگونه از هر یک از آنها مراقبت کند، کار آسانی نیست. فردی را پیدا کنید که به پرستاری علاقه داشته باشد و سال ها در این زمینه کار کرده باشد بهترین مرکز مراقبت ممکن است.

دلیل محبوبیت مراکز مراقبتی

از آنجایی که سلامت روان تاثیر زیادی در روند بهبودی جسمانی دارد، حضور بیمار در کنار خانواده و همراهی پرستار باعث بهبود سریعتر بیمار می شود. محیط خانه نیز از نظر بهداشتی بهتر است و به بیمارستان ترجیح داده می شود و از شیوع سایر بیماری ها نیز جلوگیری می شود.

بودن در کنار خانواده و حمایت عزیزان، فرد را با نشاط و بانشاط نگه می دارد و از افسردگی جلوگیری می کند. احساس امنیت و آرامش در خانه زمان بهبودی بیمار را کوتاه می کند. همچنین بچه ها برای رفتن به مهدکودک نیازی به صبح زود بیدار شدن ندارند و با نظارت دقیق تری می توانند مهارت هایی مانند انگلیسی، فرانسوی و … را بیاموزند.

یکی دیگر از عواملی که باعث محبوبیت مراکز پرستاری شده است، هزینه پایین یک پرستار در مقایسه با هزینه بیمارستان است. همچنین باعث صرفه جویی در زمان می شود زیرا مجبور نیستید به مراکز درمانی و مراقبتی سفر کنید. پیدا کردن بهترین مرکز پرستار با ما همراه باشید تا بتوانید مراکز مناسب را شناسایی کرده و عزیزان خود را با خیال راحت به آنها بسپارید.

انتخاب بهترین مرکز مراقبت

خدمات مرکز پرستاری

۸ مورد از خدمات در بهترین مرکز مراقبت ارائه می شود، از جمله خدمات زیر:

 1. مراقبت از کودک در خانه
 2. مراقبت از سالمندان در منزل
 3. مراقبت از بیمار در منزل
 4. ویزیت بیمار در منزل
 5. کمک و خدمات روانشناختی
 6. فیزیوتراپی در منزل
 7. کاردرمانی در منزل
 8. گفتار درمانی در منزل

وظایف و ویژگی های کارکنان پرستاری

یک پرستار مناسب و قابل اعتماد، صبور، بشاش، انعطاف پذیر و مهربان است. به عنوان مثال، برای مراقبت از سالمندان، کودکان یا بیماران، لازم است که مراقب با فردی که قرار است از او مراقبت شود خوب باشد و او را به عنوان عضوی از خانواده بپذیرد.

در مراقبت از بیمار، وظایف پرستار طیف وسیعی را در بر می گیرد. مراقب علاوه بر رسیدگی به امور روزمره بیمار، باید روند درمان بیمار را نیز دنبال کند. پیگیری روند درمان شامل خدماتی مانند تزریق، بخیه، بانداژ، تعویض لوله و تمرینات فیزیوتراپی است.

اما وظایف پرستار یا سالمند جزئی است و شامل مواردی مانند تهیه غذا، نظافت و بهداشت، سرگرمی و استراحت و بردن کودک یا سالمند به توالت می شود. انجام امور منزل، پخت غذا و گردگیری به درخواست خانواده از دیگر خدمات مراکز نگهداری است.

هزینه خدمات مرکز مراقبت

هزینه ها به مدت زمانی که پرستار کار کرده و نوع خدمات ارائه شده بستگی دارد. به طور کلی در هر مرکز درمانی تعرفه های مشخصی وجود دارد، زیرا خدمات در حوزه کودک، سالمند و بیمار دارای تعرفه های متفاوتی است.

به عنوان مثال سالمندان به دلیل ناتوانی و بیماری گاهی اوقات قادر به انجام وظایف روزمره خود نیستند و پرستار علاوه بر پیگیری وظایف روزانه فرد، خدمات درمانی نیز ارائه می دهد. اما برخی از افراد مسن فقط به این دلیل که تنها هستند و به یک همراه نیاز دارند، درخواست پرستار می کنند. واضح است که به دلیل خدمات متفاوت، حقوق پرستار نیز متفاوت است.

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه ها، موقعیت جغرافیایی منزل بیمار است، زیرا هزینه های سفر مراقب بر هزینه خدمات دریافتی می افزاید.

هزینه خدمات مرکز مراقبت

آخرین کلمه

هدف از این مقاله آشنایی شما با آن است بهترین مرکز مراقبت امیدوارم این مقاله به شما در انتخاب مرکز مراقبت مناسب و متناسب با نیاز شما کمک کرده باشد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.