۳۰ کانتینر متروکه از بندر بوشهر خارج شد – اقتصاد برتر


مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر با تشریح وضعیت اخیر ۳۰ کانتینر رها شده در بندر بوشهر گفت: با صدور دستوری از سوی دادستانی کل کشور اقداماتی برای پلمب کانتینرها انجام شده و با صدور دستوری قاضی ماده ۴۹ مبنی بر خروج کالا از بندر و فروش آن توسط مرکز اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) آغاز می شود.

تهران – اختازبرتر – ۲۲ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، محمد شکیبی نسب درباره وضعیت اخیر تعیین تکلیف ۳۰ کانتینر به جای مانده در بندر بوشهر، گفت: فعالیت کانتینری در بندر بوشهر از سال ۱۳۸۱ آغاز شد و تا سال ۱۳۸۸ فعالیت ها به صورت دستی ثبت شد. ، و از سال ۱۹۸۹ به بعد شاهد ایجاد سیستم های الکترونیکی و مکانیزه و تغییر در فرآیند ثبت اطلاعات بودیم. از سال ۱۳۸۱ تاکنون ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است و از اسفند ۱۳۸۹ شمارش هر کانتینر و مقایسه آن با سامانه کانتینری آغاز شد و تا نیمه دوم اردیبهشت ماه به طول انجامید و مشخص شد که ۳۰ کانتینر همینطور است. در سیستم خیر، تا زمانی که کانتینرها در پورت موجود باشند.

مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان بوشهر با اشاره به اینکه این حادثه ممکن است به دلیل خطای انسانی یا از دست دادن اطلاعات به دلیل حمله سایبری در سال ۲۰۱۹ باشد، گفت: کالاهای ۳۰ کانتینر مرتبط هستند اما متاسفانه اطلاعات ملموسی در این زمینه به دست نیامده است. در این رابطه مالک یا صاحبان کالا مشخص نشده است. گزارش ۳۰ کانتینر رها شده به مراجع نظارتی و بازرسی ارائه شد که با دستور معاون دادستان نسبت به پلمپ ظروف و شمارش محتویات ظروف اقدام شد. لیست کانتینرها به معاون دادستان ارائه شده است، اقدامات مربوطه توسط دادسرا در حال پیگیری است و با صدور رای ماده ۴۹ توسط قاضی، نسبت به حذف محتویات ظروف و فروش آن اقدام خواهد شد. کالاهای مرتبط از طریق ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره).

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.