۱۱ خودرو از قرعه کشی حذف شدند – پریمیوم اکونومی


سخنگوی وزارت حراست اعلام کرد: حذف تدریجی قرعه کشی خودرو که یکی از دستورالعمل های این وزارتخانه است و مورد تاکید وزیر امنیت است، به تدریج در حال انجام است و تاکنون ۱۱ خودرو ممنوع الخروج شده اند. بخت آزمایی.

تهران – اختازبارتر – ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست ایرنا، در بند (۵) دستور اجرایی هشت ماده ای رئیس جمهور در خصوص خودرو در خصوص نحوه تامین خودرو به مردم برای شفاف سازی و افزایش رضایتمندی مردم آمده است: ضمن حذف تدریجی روند قرعه کشی با افزایش عرضه، روند فعلی عرضه خودرو (از طریق قرعه کشی) باید بلافاصله اصلاح و شفاف شود. در همین رابطه امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف تدریجی قرعه کشی خودرو است. که وزیر صامت بارها به آن پرداخت.

وی تصریح کرد: بررسی روند قرعه کشی خودرو در سال جاری نشان می دهد که در هر مرحله خودروهای بیشتری از قرعه کشی حذف شدند که این امر به دلیل افزایش تولید خودروهای کامل است. به استثنای خودروهای کوییک اس و ساینا اس که هنوز در مرحله قرعه کشی هستند، بقیه خودروهای گروه خودروسازی سایپا از قرعه کشی حذف شده و برای پیش فروش در دسترس هستند. در گروه صنعتی ایران خودرو چهار خودرو تارا دنده اتوماتیک، تارا دبا گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس اتوماتیک توربوشارژ از روی نقشه کشیده شد.

سخنگوی وزارت امنیت افزود: امسال با راه اندازی روش قرعه کشی یکپارچه شاهد ثبات بازار، رفتارهای هیجانی و ادعاهای واهی کاهش یافته و در ماه های اخیر قیمت ها کاهش یافته و بازار رو به کاهش است. در قرعه کشی ها شاهد کاهش تقاضای سفته بازی و دلالی بودیم و با مدیریت عرضه، خودروهای بیشتری از قرعه کشی حذف شدند. زمانی که بخت آزمایی ها از فروش سوپراسپرت ها حذف شوند نیز گام بعدی خواهد بود و با افزایش تولید خودروهای بیشتری را می توان از طریق سوپرفروش ها از قرعه کشی حذف کرد.

قالیباف یادآور شد: اکنون خودروهای کوئیک، کوییک آر (دو رنگ)، وانت سایپا ۱۵۱ و تمامی محصولات زامیاد از قرعه کشی خارج شده است. در ایران خودرو مشکل کمی متفاوت است و این مجموعه صنعتی در ابتدا دو خودروی هایما و تارا را برای اطلاع از قیمت پایه در بورس کالا عرضه کرد. در گام بعدی خودروهای پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ وارد بورس می شوند که در این صورت دست این خودروساز برای تامین نقدینگی در راستای رشد تولید و خروج خودروها از قرعه کشی بازتر خواهد بود. حالا گروه سایپا اعلام کرده است که تولید خودروهای معیوب را به صفر رسانده و این اتفاق به زودی در ایران خودرو خواهد افتاد.

تاکنون خودروهای تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژر و دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک از ایران خودرو، ساینا اس، کوئیک اس، کوئیک آر با گیربکس معمولی و رینگ آلومینیومی و کوییک با گیربکس معمولی از گروه سایپا، X55 عالی اسپرت، ایکس ۵۵ پرو اکسلنت اسپرت و تیگو ۸ پرو پریمیوم در طرح‌های مختلف برای شرکت در تولید، پیش‌فروش، فروش فوق‌العاده و فروش فوری توسط مدیران خودرو از قرعه‌کشی حذف شدند. وی همچنین از برگزاری سومین قرعه کشی یکپارچه خودرو در نیمه اول شهریور ماه خبر داد و گفت: اطلاعات بیشتر متعاقبا اعلام می شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.