۱۱ خودرو از قرعه کشی حذف شدند/ نیمه اول شهریور، سومین بار قرعه کشی یکپارچه خودرو


ماشین

به گزارش ایرنا، در بند (۵) فرمان هشت ماده ای رئیس جمهور درباره خودرو در مسیر خودروسازی مردم به منظور شفاف سازی و افزایش رضایتمندی مردم آمده است: در حالی که مراحل قرعه کشی با افزایش پیشنهاد، روند فعلی ارائه خودرو (به قید قرعه) بلافاصله تصحیح و روشن خواهد شد.

در همین راستا امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: یکی از سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت حذف تدریجی قرعه کشی خودرو است. که وزیر صامت بارها به آن پرداخته است.

وی تصریح کرد: بررسی روند قرعه کشی خودرو در سال جاری نشان می دهد که در هر مرحله خودروهای بیشتری از قرعه کشی حذف شدند که این امر به دلیل افزایش تولید خودروهای کامل حائز اهمیت است.

قالیباف ادامه داد: اکنون در گروه خودروسازی سایپا به جز خودروهای کوئیک اس و ساینا اس که همچنان در مرحله قرعه کشی هستند، خودروهای باقی مانده از قرعه کشی حذف شده و برای پیش فروش در دسترس هستند.

وی گفت: در گروه صنعتی ایران خودرو چهار خودرو تارا اتوماتیک، تارا دبا دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از قرعه کشی خارج شدند.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: امسال با اجرای روش قرعه کشی یکپارچه شاهد ثبات بازار، رفتارهای هیجانی و ادعاهای واهی کاهش یافته و در ماه های اخیر شاهد جوایز بازار بازار سقوط کرده است.

وی تصریح کرد: در قرعه کشی ها نیز شاهد کاهش تقاضا برای سفته بازی و دلالی بودیم و با مدیریتی که در عرضه صورت گرفت، خودروهای بیشتری از قرعه کشی ها حذف شدند.

قالیباف در پاسخ به اینکه چه زمانی شاهد حذف قرعه کشی در سوپرفروش خواهیم بود، خاطرنشان کرد: این مرحله بعدی خواهد بود و با افزایش تولید می توان خودروهای بیشتری را از طریق سوپرفروش از لاتاری حذف کرد.

وی یادآور شد: اکنون خودروهای کوییک، کوییک آر (دو رنگ)، وانت سایپا ۱۵۱ و تمامی محصولات زامیاد از قرعه کشی خارج شده است.

سخنگوی وزارت امنیت گفت: در ایران خودرو مشکل کمی متفاوت است و این گروه صنعتی ابتدا دو خودروی هایما و تارا را برای اطلاع از قیمت پایه در بورس کالا عرضه کرد.

وی افزود: گام بعدی عرضه عمومی خودروهای پژو پارس و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ خواهد بود که در این صورت دست این خودروساز برای تامین نقدینگی در راستای رشد تولید و خروج خودرو از قرعه کشی بازتر خواهد بود.

قالیباف خاطرنشان کرد: گروه سایپا اکنون اعلام کرده است که تولید خودروهای معیوب را به صفر رسانده است و این اتفاق به زودی در ایران خودرو نیز رخ خواهد داد.

به گزارش ایرنا، خودروهای تارا با گیربکس اتوماتیک، تارا با گیربکس دستی، دنا پلاس توربوشارژ و دنا پلاس توربوشارژ اتوماتیک از ایران خودرو، ساینا اس، کوئیک اس، کوئیک آر با گیربکس معمولی و رینگ های آلومینیومی و کوییک با گیربکس معمولی از سایپا X55 اکسلنت. اسپورت، X55 Pro Excellent Sport و Tigo 8 Pro Premium در طرح های مختلف برای شرکت در تولید، پیش فروش، فروش فوق العاده و فروش فوری توسط مدیران خودرو از قرعه کشی خارج شدند.

وی همچنین از برگزاری سومین قرعه کشی تلفیقی خودرو در نیمه اول شهریور ماه خبر داد و گفت: اطلاعات بیشتر متعاقبا اعلام خواهد شد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.