۱۰ مورد از مهمترین ویژگی های یک مراقب مناسب برای مراقبت از بیمار


ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

پس از پزشک، فردی که نقش موثری در بهبود وضعیت بیمار دارد، پرستار خوب و مناسبی است. این مقاله را بررسی کنید ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار ما پرداخت می کنیم

لیست اقلام

 • پرستار خوب کیست؟
 • آخرین کلمه

پرستار خوب کیست؟

پرستاران یکی از تأثیرگذارترین اعضای جامعه هستند که اغلب کارهایی خارج از محدوده وظایف خود انجام می دهند. ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار به شرح زیر است:

 1. متعهد و وظیفه شناس

پرستاری حرفه ای است که نیاز به وجدان هوشیار و متعهد دارد. ایثار، فداکاری و انسان دوستی از مهمترین ویژگی های یک مراقب خوب است. نجات جان با سودمندی مالی و اجتماعی در تضاد است. پرستار باید هر کاری برای بیمار انجام دهد و تهیه تجهیزات و داروهای مورد نیاز بیمار مهمتر از کار شخصی اوست.

 1. روحیه جنگندگی و نشاط

برخورد روزانه با افرادی که با بیماری ها و مشکلات جسمی مختلف دست و پنجه نرم می کنند، کار همه افراد نیست. یک پرستار باید روحیه قوی داشته باشد تا بتواند واقعیت های تلخ زندگی را بپذیرد و از نظر روحی خسته و دلسرد نشود.

یک پرستار خوب با حرف های درست و رفتار درست می تواند وضعیت روحی اطرافیان بیمار را بهبود بخشد و آنها را تا حدودی آرام کند. از آنجایی که بیماری با ناراحتی و ناراحتی همراه است، یک پرستار خوب باید بتواند این غم را از بین ببرد و برای بیمار و اطرافیانش شادی و امید به ارمغان بیاورد.

 1. سلامت جسمی و روانی

پرستاری حرفه ای است که مجموعه ای از چالش های خاص خود را دارد. به همین دلیل یک پرستار خوب باید از سلامت جسمی و روحی کامل برخوردار باشد تا به دیگران کمک کند. تغذیه سالم و در نظر گرفتن مسائل روحی و روانی بخشی از برنامه روزانه پرستاران است، در غیر این صورت دیر یا زود مجبور به ترک شغل خواهند شد.

 1. منظم بودن و بهداشت

نظم و انضباط شرط لازم برای موفقیت در بیشتر مشاغل است، اما یک پرستار خوب بیش از هر کسی نیاز به سازماندهی را درک می کند. بیمار باید به طور منظم و به موقع دارو و مراقبت های لازم را دریافت کند، در غیر این صورت روند بهبودی بیمار مختل می شود.

تمیز و مرتب نگه داشتن محیط بیمار و اطمینان از دمای مناسب اتاق در فصول گرم و سرد از دیگر وظایف یک پرستار خوب است.

 1. به بیمار گوش دهید

گوش دادن دقیق به صحبت های بیمار و توجه به نکات کوچکی که می گوید به پرستار کمک می کند تا خدمات بهتری به بیمار ارائه دهد. صبور و بی حوصله باشید ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار است.

ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

 1. دانش و اطلاعات عالی

مراقب باید از بیماری ها، علائم، داروها و عوارض جانبی آنها آگاهی کافی داشته باشد تا بتواند در مواقع لزوم تصمیمات مناسب و صحیح بگیرد. یک پرستار حرفه ای کنترل کامل بر کار خود دارد و در مواقع بحرانی با حفظ خونسردی بیمار را آرام می کند و کنترل اوضاع را به دست می گیرد.

 1. کنترل احساسات شخصی

مراقب باید به اندازه کافی بر خود کنترل داشته باشد که به بیمار وابسته نباشد. همچنین شرایط را کنترل کنید تا بیمار به او وابسته نباشد.

دلسوزی برای بیمار و ابراز دلسوزی با مهربانی متفاوت است. اگر بیمار همدردی مراقب را ببیند، مقاومت می کند و روند درمان مختل می شود.

 1. توانایی برقراری ارتباط صحیح با بیماران به ویژه کودکان و سالمندان

یک پرستار خوب باید نحوه برقراری ارتباط با بیماران به خصوص کودکان و بیماران مسن را بداند. عدم ارتباط با بیمار می تواند روند درمان را مختل یا حتی متوقف کند.

 1. پذیرش افراد از نژادها و فرهنگ های مختلف

رابطه بین مراقب و بیمار باید عاری از نژادپرستی باشد و مراقب باید بتواند به باورها و فرهنگ های مختلف بیمار احترام بگذارد.

ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

پذیرش افراد از نژادها و فرهنگ های مختلف

 1. علاقه به یادگیری

پزشکی علمی است که هر روز اطلاعات جدیدی به آن اضافه می شود. یک پرستار خوب می داند که فارغ التحصیلی از دانشکده پرستاری آغاز یک سفر بی پایان است که مستلزم یادگیری مداوم و دائمی علم و دانش است.

آخرین کلمه

در این مقاله در مورد ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار ما صحبت کردیم. آخرین نکته ای که یک پرستار خوب باید به آن توجه کند این است که از صحبت در مورد علائم بیماری، شباهت علائم بیمار با افراد دیگر و مقایسه آنها خودداری کند و به خصوص از مرگ و میر در اتاق بیمار صحبت نکند.

چنین صحبت هایی بازسازی بدن بیمار را دشوار می کند، می تواند باعث افسردگی و افزایش علائم بیماری شود.

شما عزیزان می توانید برای استخدام یک پرستار مناسب برای بیمار روی کمک ما حساب کنید. سلامت اول مفتخر است که طی سالیان فعالیت درخشان در این زمینه، کیفیت زندگی شهروندان و خانواده ها را ارتقا داده است.

ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

ویژگی های یک پرستار مناسب برای مراقبت از بیمار

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.