۱۰ تولید کننده برتر میلگرد در ایران کدامند؟


میلگردها در انواع ساده و آجدار و در گریدهای A1 تا A4 تولید می شوند. همچنین میلگرد از نظر ترکیب، خواص و خواص انواع مختلفی دارد. این تنوع در نوع و خواص میلگردها و زمینه های مختلف کاربرد آنها و همچنین نقش مهمی که میلگرد در ساختمان ایفا می کند باعث شده قیمت این محصول در محدوده مناسبی قرار گیرد. نرخ روزانه برای آهناز اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در کشور ما تولیدکنندگان مختلفی در زمینه تولید محصولات فولادی از جمله میلگردهای تقویت کننده فعالیت می کنند. این تولیدکنندگان در تولید میلگردهای خود از استانداردهای ملی و بین المللی استفاده می کنند. اما بدیهی است که قیمت میلگردهای برندهای مختلف متفاوت است و همچنین کیفیت میلگردهای تمامی تولیدکنندگان یکسان نیست.

در این مقاله به معرفی ۱۰ تولید کننده برتر میلگرد در ایران می پردازیم.

▫️ میلگرد ذوب آهن اصفهان:

گروه ذوب آهن اصفهان برترین تولید کننده میلگرد در کشور می باشد و کیفیت میلگردهای آن جای تردید است. این گروه نیز یکی از اولین تولیدکنندگان فولاد کشور است که در سال ۱۳۵۰ در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان با نام ذوب آهن آره مهر فعالیت خود را آغاز کرد که پس از انقلاب به ذوب آهن اصفهان تغییر نام داد.

این مجموعه تولیدی برتر در ایران میلگردهای ساده و آجدار در گریدهای A3 و A4 و سایزهای ۸ تا ۳۲ را تولید و به بازار عرضه می کند.

مخفف میلگرد اصفهان حک شده بر روی میلگردهای این مجموعه ESCO می باشد.

قیمت میلگرد در اصفهان یکی از بالاترین قیمت میلگرد در بازار ایران می باشد.

محصولات تولیدی آهن و فولاد اصفهان به کشورهای خاورمیانه و اروپا صادر می شود.

▫️میلگرد ابرکوه یزد:

صنایع آهن و فولاد ابرکوه یزد یکی از تولیدکنندگان پیشرو میلگرد در کشور است که در زمینه تولید میلگرد فعالیت می کند. امکانات میلگرد ابرکوه می توان مقاومت تسلیم ۴۳۰ نیوتن بر میلی متر، مقاومت کششی ۶۲۰، افزایش نسبی طول ۱۸ درصد و زاویه خمشی ۱۸۰ درجه را نام برد. این تولید کننده به تولید میلگرد آجدار A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر می پردازد و ظرفیت تولید سالانه آن ۴۵۰۰۰۰ تن می باشد.

مجتمع فولاد ابرکوه یزد در سال ۱۳۹۱ به سرپرستی آقای عباسقلی سااریگیان در کیلومتر ۱۵ جاده ابرکوه یزد تاسیس شد.

فولاد کویر کاشان:

کارخانه فولاد کویر کاشان که از سال ۱۳۷۹ فعالیت تولید میلگرد را آغاز کرده است تعدادی از مرغوب ترین و با کیفیت ترین میلگردهای ساخت داخل را در بازار عرضه می کند.

میلگرد کویر کاشان قابلیت جوش و دوام بالایی دارد.

این کارخانه توانایی تولید میلگرد دنده ای ۵۲۰ گیج A4 را نیز دارد و علاوه بر سایزهای رایج موجود در بازار میلگرد گیج ۴۰ را نیز تولید می کند.

▫️ میلگرد صبا فولاد زاگرس:

یکی دیگر از تولیدکنندگان میلگرد در کشور کارخانه فولاد صبا در زاگرس است.

کارخانه فولاد صبا فولاد زاگرس واقع در استان چهار محال و بختیاری در سال ۱۳۹۲ تاسیس شد و در حال حاضر یکی از میلگردهای با کیفیت موجود در بازار ایران در این کارخانه تولید می شود.

از دیگر محصولات شرکت فولاد زاگرس صبا می توان به میلگرد، نبشی و پیچ و مهره اشاره کرد.

تولید میلگرد صبا فولاد زاگرس در حال حاضر محدود به میلگرد آجدار A3 و A4 می باشد.

▫️ میلگرد ظفر بناب:

نام ظفر بناب نیز در فهرست برترین تولیدکنندگان فولاد کشور به چشم می خورد.

کارخانه ظفر بناب در شمال غرب ایران در استان آذربایجان شرقی در سال ۱۳۸۵ افتتاح شد و محصولات آن میلگرد، تیرآهن، نبشی و پیچ می باشد.

این مجموعه تولیدی در تولید میلگرد خود از استاندارد DIN اروپا، ASTM آمریکا و استاندارد ملی ایران استفاده می کند و به تولید میلگرد آجدار A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ می پردازد.

تقویت متوسط:

یکی دیگر از تولیدکنندگان برتر میلگرد در کشور، کارخانه میلگرد میانه تبریز است که در سال ۱۳۷۹ در جنوب شرقی شهر میانه تاسیس شد.

انواع گرید میلگرد در سایزهای ۸ تا ۳۲ و طبق استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ در مجتمع فولاد میانه تولید می شود.

آرماتور فولاد خراسان

کارخانه فولاد خراسان یکی دیگر از تولیدکنندگان بزرگ کشور است که در زمینه تولید میلگرد با کیفیت در غرب شهرستان نیشابور قرار دارد و میلگرد تولیدی آن به میلگرد نیشابور نیز معروف است.

این کارخانه از سال ۱۳۸۰ اقدام به تولید میلگرد ساده و آجدار در سایزهای ۸ تا ۳۲ و طبق استاندارد ملی ایران به شماره ۳۱۳۲ می کند.

▫️ میلگرد شاهین بناب:

فولاد شاهین بناب زیرمجموعه هلدینگ بزرگ فولاد صنعت بناب است و در سال ۱۳۸۲ در شهر بناب تاسیس شد. این تولید کننده به تولید میلگردهای کلاس A2 و A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر می پردازد. مخفف میلگرد بناب BS-CT می باشد که بر روی بدنه میلگرد این مجموعه قابل مشاهده است.

مجتمع فولاد یزد بافق:

یکی دیگر از برندهای شناخته شده تولید میلگرد در ایران، مجموعه بافاق یزد است که در سال ۱۳۹۲ با مشارکت شرکت Bascotecnia اسپانیا ساخته و راه اندازی شد و در سال ۲۰۱۴ افتتاح شد.

مجتمع فولاد بافق یزد میلگرد با گرید A3 در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی متر تولید می کند که ظرفیت تولید سالانه آن ۵۵۰۰۰۰ تن می باشد.

آناهیتا گیلان استال:

یکی دیگر از تولیدکنندگان موفق و شناخته شده شمال کشور، مجتمع فولاد آناهیتا گیلان است که از سال ۱۳۸۸ در استان گیلان آغاز به کار کرد.

میلگردهای ساخت آناهیتا گیلان معروف به AG از نوع میلگرد با گرید A2 A3 مطابق با استاندارد روسیه و میلگرد AJ 340 و AJ 400 مطابق با استاندارد ملی ایران می باشد.

خرید میلگرد با کیفیت

با توجه به نقش اساسی و مهم میلگرد در ایمنی و استحکام ساختمان، خرید میلگرد باکیفیت و مطمئن از برندهای مطرح و شناخته شده اهمیت ویژه ای پیدا می کند و ما را به خرید ایمن و حفظ جان و مال خود به سمت غیر احراز هویت ترغیب می کند. مراکز و خرید میلگرد بدون علامت و تقلبی.

مرکز پخش آهن جم با همکاری بهترین تولیدکنندگان میلگرد در کشور کیفیت، اعتماد و قیمت مناسب را به شما ارائه می دهد.

قیمت آرماتور در جماکنون برای شما قابل دسترس و قابل مشاهده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.