۱۱ واحد صنعتی راکد دزفول به چرخه تولید بازگشتند


سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: ۱۱ واحد صنعتی راکد و غیرفعال این شهرستان از سال ۱۳۹۸ به چرخه تولید بازگشتند.

محمد غلامی افزود: از سال ۱۳۹۸ تاکنون ۳۳ واحد صنعتی غیرفعال در شهرستان دزفول شناسایی شده است که از این تعداد سه واحد در سال ۱۳۹۸ و هشت واحد در سال ۱۳۹۳ راه اندازی مجدد شدند.
وی با بیان اینکه در تلاش هستیم تا پایان سال جاری واحدهای دیگر را به چرخه تولید برگردانیم، تصریح کرد: واحدهای غیرفعالی که به دلایل مختلف نتوانستند به کار خود ادامه دهند طی قراردادهای پنج ساله به افراد دیگر اجاره داده شده و پنج واحد نیز خارج شده است. از ۱۱ واحد فعال شده است و بدین ترتیب به چرخه تولید بازگشته است.

هدف، رشد ۳۷ درصدی در اعطای پروانه بهره برداری در دزفول است

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول با بیان اینکه ۳۳ واحد تولیدی در دزفول در سال ۱۳۹۸ موفق به اخذ پروانه بهره برداری شدند، گفت: در سال ۱۴۰۰ برای ۴۴ واحد تولیدی در دزفول پروانه بهره برداری صادر شد که در تلاش هستیم آنها را توسعه دهیم. ما حدود ۳۷ درصد از این تعداد به ۵۴ واحد رسیده است.
وی افزود: در اصناف دزفول در سال ۱۳۹۸ تعداد ۶۵۵ واحد و ۱۴۰۰ هزار و ۱۲۷ واحد و در سال ۱۳۹۸ ۲۴ پروانه ایثارگری و ۱۴۰۰۳۳ واحد صادر شده است.
غلامی با اشاره به اینکه سهمیه نظارت بر اشتغال در سال ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ در حوزه صنعت و معدن به طور کامل ثبت شد، تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸ سهمیه اداره سمت دزفول باید برای ۴۰۰ نفر شغل ایجاد کند که از این تعداد ۴۰۵ نفر در آن سامانه ثبت نام کردند. .
وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی صدور پروانه کسب در دزفول در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۸، افزود: در سال ۱۳۹۸ سه هزار و ۸۱۴ واحد بدون پروانه داشتیم و در سال ۱۴۰۰ با تلاش اتاق اصناف و همکاران در دزفول اداره صمت. این تعداد به ۱۲۵ واحد رسید

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول گفت: در سال ۱۳۸۸ برای یک فروشگاه بزرگ پروانه کسب صادر شد که بی سابقه بود و در سال ۱۴۰۰ سه پروانه کسب برای یک فروشگاه بزرگ در دزفول صادر شد. با ایجاد شغل برای ۱۷۰ نفر.

وی با نگاهی به جذابیت کار در منزل برای ایجاد اشتغال، ادامه داد: ۱۰ نفر در سال ۱۳۹۸ در زمینه کار در منزل برای امداد به بانک معرفی شدند.

غلامی ملاک اشتغال وزارت صنعت، معدن و تجارت را در صدور مجوزهای معدنی دانست و گفت: در سال ۱۳۹۸، ۳۳ پروانه بهره برداری و در سال ۱۴۰۰، ۴۵ پروانه معدنی صادر شده است که با رشد ۴۰ درصدی همراه بوده و اشتغال ایجاد کرده است. برای ۳۶۷ ​​نفر

دزفول دومین شهر خوزستان است که تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی دریافت می کند
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول، معرفی واحدهای تولیدی برای اسکان تسهیلات را از موارد مهم این وزارتخانه برشمرد و گفت: در این راستا و طبق آمار، دزفول پیگیری شده است. بسیار در زمینه راه اندازی واحدهای تولیدی که در استان تسهیلات دریافت می کنند. خوزستان بعد از اهواز است.

وی خواستار پرداخت تسهیلات بانکی مصوب شد و افزود: در حال حاضر ۲ طرح صنعتی در شهرستان تسهیلات کارمزدی و تعدادی نیز در مرحله پیگیری است.
غلامی بیان کرد: در سال ۱۳۸۸ چهار طرح و در سال ۱۴۰۰ سه طرح برای دریافت تسهیلات ترویج تولید ارائه کردیم که در صورت پرداخت می توان ۲۶۰ نفر را در واحدهای تولیدی مشغول به کار کرد.
وی با توجه به معرفی ۲۹ واحد در سال ۱۳۹۸ برای دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و ۲۵ واحد برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش، افزود: در سال ۱۴۰۰، ۲۸ واحد صنعتی برای دریافت تسهیلات سرمایه ثابت و ۳۱ واحد برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش معرفی شدند.

وی با اشاره به نظارت کافی بر امکانات ارائه شده افزود: در سال ۱۴۰۰ بازرسی از واحدهای معدنی دزفول ۱۰۰ درصد افزایش یافت و ۱۴۰ واحد معدنی مورد بازرسی قرار گرفت.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول تصریح کرد: در سال ۱۳۹۸، ۸۲ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز از معادن دزفول به ثبت رسید که در سال ۱۴۰۰ به ۵۴ میلیارد ریال رسید و پرونده آنها در پرونده های قضایی حل و فصل می شود.

تشکیل ۲۳ پرونده تخلف از نانوایی های دزفول
غلامی تعداد کل واحدهای صنفی دزفول را ۱۲ هزار واحد برآورد کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ از ۱۰ هزار واحد صنفی بازرسی و ۴۶۲ مورد تخلف صنفی توسط دولت دزفول مجازات شد.
وی از تشکیل ۱۵۶ پرونده کیفری برای اصناف دزفول از ابتدای سال جاری خبر داد و افزود: این آمار بازرسی برای اصناف مجزا بوده و عمدتاً مربوط به گران فروشی بوده و شامل قیمت نمی شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول در خصوص بازرسی از نانوایی های آن شهرستان گفت: ۲۳ فقره پرونده برای نانوایی های دزفول تشکیل و برخی واحدها جریمه شدند و بر روی درب برخی از نانوایی ها نیز بنر نصب شد.

وی افزود: برخی از نانوایی ها سهمیه آرد خود را آزادانه فروختند و با آنها برخورد شد.

واحدهای صنعتی دزفول نباید نسبت به مسئولیت های اجتماعی خود بی تفاوت باشند

غلامی با اشاره به مشکلات فولادسازان روهینا دزفول گفت: امسال ۵۷ درصد به حقوق فولادی ها اضافه شده و قانون اداره کار برای آنها اجرا می شود.

وی افزود: ۳۰ واحد به عنوان واحدهای نمونه کشوری معرفی شده اند که ۲ واحد خوزستان از جمله فولاد دزفول است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دزفول تصریح کرد: واحدهای صنعتی بزرگ به دلیل استفاده از آب، خاک و محیط زیست این شهرستان باید به وظایف اجتماعی خود در سطح شهر عمل کنند.

وی افزود: شرکت های صنعتی پنج درصد از سود خود را صرف ساخت مدرسه و سایر امور خیریه کنند.

غلامی با اشاره به حمایت تولیدکنندگان از سوی مسئولان دزفول گفت: نماینده دزفول پیگیری های زیادی برای ارائه تسهیلات به تولیدکنندگان انجام داد و مذاکرات زیادی با مدیران عامل بانک ها انجام داد.

وی افزود: فرماندار دزفول نیز در سطح استان حمایت های زیادی برای رفع مشکلات در کارخانه های تولیدی داشته و ضمن قدردانی از اقدامات انجام شده امیدواریم حمایت ها ادامه داشته باشد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.