یک درمان قدرتمند یا یک افسانه بزرگ؟ مشاوره تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: یک درمان قدرتمند یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی با فواید بسیاری برای سلامتی هستند. برخی ادعا می کنند که وقتی این دو ماده با هم ترکیب شوند، تقریباً هر بیماری را درمان می کنند. در حالی که شواهد نشان می دهد که هر یک از این مواد دارای خواص درمانی هستند، چندین ادعا در مورد مخلوط عسل و دارچین چندان درست نیست. این مقاله به بررسی فواید عسل و دارچین می پردازد و واقعیت را از افسانه یا سوء تفاهم جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرن هاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه عسل عمدتاً در آشپزی و به عنوان شیرین کننده نوشیدنی ها استفاده می شود.

دارچین نیز ادویه ای است که از پوست درخت دارچین استخراج می شود. مردم آن را پوست می کنند و در چیزی که به چوب دارچین معروف است خشک می کنند. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده، پودر یا عصاره بخرید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال، برخی فکر می کنند که ترکیب این دو مفیدتر است. در سال ۱۹۹۵ یک روزنامه کانادایی مقاله ای با لیست بلندبالایی از بیماری هایی که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد منتشر کرد. از آن زمان تاکنون، ادعاهای عجیب درباره ترکیب عسل و دارچین افزایش یافته است.

در حالی که این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند، همه ادعاها در مورد ترکیب این دو از نظر علمی ثابت نیستند.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب در آشپزخانه است که می تواند به عنوان مکمل نیز استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

دارچین کاسیا: این نوع دارچین که به دارچین چینی نیز معروف است، محبوب ترین نوع دارچین است. سیلان ارزان تر از دارچین است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این نوع به «دارچین واقعی» معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین تری دارد.

خواص منحصر به فرد دارچین از اسانس ها و ترکیبات آن به ویژه ماده ای به نام سینامالدئید به دست می آید. همچنین این ماده به دارچین طعم و عطر دلپذیری می دهد.

در اینجا برخی از مهمترین فواید دارچین آورده شده است:

می تواند التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر ابتلا به بیماری مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

می تواند در درمان اختلالات عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کند کردن پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی نیز تایید شود.

ممکن است خواص ضد سرطانی داشته باشد:

چندین مطالعه آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین از رشد و تولید سلول های سرطانی جلوگیری می کند. با این حال، نیاز به تحقیقات و مطالعات بیشتر در مورد انسان وجود دارد.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال کمبود توجه (ADHD)، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال، شواهد کافی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است، خواص درمانی مختلفی نیز دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که همه انواع یکسان ایجاد نمی شوند. بیشتر فواید عسل با مواد موثره در عسل مرغوب و تصفیه نشده متمرکز شده است.

در اینجا برخی از فواید عسل مبتنی بر علم آورده شده است:

می تواند در سرکوب سرفه موثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه موثرتر از دکسترومتورفان است که ماده فعال اکثر شربت های سرفه است. با این حال، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک درمان قوی برای زخم ها و سوختگی ها:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان موثر برای زخم ها است.

همچنین گفته می شود که عسل به بهبود خواب، بهبود حافظه، بهبود قوای جنسی، درمان عفونت ها و راهی طبیعی برای کاهش پلاک روی دندان ها کمک می کند، اما علم این ادعاها را تایید نمی کند.

ترکیب عسل و دارچین می تواند خواصی داشته باشد

اعتقاد بر این است که اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به رفع برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند، ترکیب این دو باید موثرتر باشد. مطالعات نشان داده اند که فواید سلامتی عسل و دارچین مشابه هستند. به عنوان مثال، هر دو دارای خواص در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد زیرا می تواند به کاهش چندین عامل خطر کمک کند. سطوح بالای کلسترول بد (LDL)، تری گلیسیرید، فشار خون بالا و سطوح پایین کلسترول خوب (HDL) از عوامل خطر بیماری قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین روی همه اینها تاثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده اند که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را ۶ تا ۱۱ درصد و تری گلیسیرید را تا ۱۱ درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا ۳ درصد افزایش دهید.

یک متاآنالیز نشان داد که مصرف یک دوز روزانه دارچین میانگین کلسترول کل را تا ۱۶ میلی گرم در دسی لیتر، کلسترول بد (LDL) را ۹ میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را تا ۳۰ میلی گرم در دسی لیتر کلسترول (HDL) کاهش می دهد.

اگرچه اثرات دارچین و عسل روی فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته اند، اما هر دو به طور جداگانه فشار خون متوسط ​​را کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شد.

علاوه بر این، هر دو غذا سرشار از آنتی اکسیدان هستند که فواید قلبی زیادی دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را به قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین همچنین می توانند به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کنند زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن عامل اصلی پیشرفت بیماری قلبی است.

می تواند به بهبود زخم ها کمک کند

عسل و دارچین هر دو دارای خواص درمانی خوبی هستند که در صورت ترکیب با استفاده موضعی می توانند برای درمان عفونت های پوستی استفاده شوند. عسل و دارچین هر کدام توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند، دو خاصیت که برای بهبود پوست بسیار مهم هستند.

عسل وقتی روی پوست مالیده شود به بهبود سوختگی کمک می کند. همچنین می توان از آن برای درمان زخم پای دیابتی که از عوارض بسیار جدی این بیماری است استفاده کرد.

دارچین ممکن است به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی، فواید دیگری برای التیام زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. یک مطالعه لوله آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این تحقیق از روغن دارچین استفاده شده است که بسیار غلیظتر از پودر دارچین است و در سوپرمارکت موجود است. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه پودر دارچین اثرات مشابهی دارد وجود ندارد.

ممکن است به درمان دیابت کمک کند

مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین می تواند به پیشگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. از جمله اینکه دارچین با افزایش حساسیت به انسولین باعث کاهش قند خون می شود. دارچین سلول ها را نسبت به هورمون انسولین حساس تر می کند و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین فواید بالقوه ای برای افراد مبتلا به دیابت دارد. مطالعات نشان داده است که عسل به طور قابل توجهی تأثیر کمتری بر قند خون نسبت به قند دارد. علاوه بر این، عسل می تواند کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد و در عین حال سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد.

برای شیرین کردن چای، عسل و دارچین نسبتا سالم تر از شکر هستند. با این حال، عسل همچنان سرشار از کربوهیدرات است، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال مصرف کنند.

سرشار از آنتی اکسیدان

هم عسل و هم دارچین منابع عالی آنتی اکسیدان ها هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از شما در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت می کنند که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. در مقایسه با سایر ادویه ها، دارچین از نظر محتوای آنتی اکسیدانی برتر است. مصرف عسل و دارچین با هم می تواند دوز قدرتمندی از آنتی اکسیدان ها را به شما بدهد.

ادعاهای تایید نشده در مورد عسل و دارچین

به نظر می رسد مفهوم ترکیب دو ماده قدرتمند برای درمان حتی موثرتر باشد. با این حال، هیچ مطالعه ای نشان نداده است که ترکیب عسل و دارچین ماده معجزه آسایی ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این، بسیاری از کاربردهای پیشنهادی برای عسل و دارچین مورد تایید علمی قرار نگرفته است. در اینجا چند ادعای محبوب اما تایید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مقابله می کند:

برخی مطالعات در مورد توانایی عسل در کاهش علائم آلرژی انجام شده است، اما شواهد ضعیف هستند.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شود.

آکنه را درمان می کند: در حالی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است، هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب برای درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: چندین مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل به کاهش وزن کمک می کند، اما هیچ مدرکی مبنی بر اینکه عسل و دارچین به کاهش وزن کمک می کند وجود ندارد.

درد آرتروز را تسکین می دهد: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها بر روی پوست برای کاهش آرتروز وجود ندارد.

رفع مشکلات گوارشی: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. اما این ادعاها توسط تحقیقات علمی پشتیبانی نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه برای استفاده از عسل در رژیم غذایی استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده در قفسه های سوپرمارکت ها هیچ فوایدی برای سلامتی ندارند. از عسل با احتیاط استفاده کنید زیرا قند آن بالاست.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در مقادیر زیاد می تواند سمی باشد. محتوای کومارین دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان بخرید، اما در صورت مصرف انواع کاسیا، مصرف روزانه خود را به ۱.۲ قاشق چایخوری (۲ تا ۰.۵ گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت هر روز ۱ قاشق چایخوری (تقریباً ۵ گرم) دارچین سیلان مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

در پایان

عسل و دارچین هر کدام فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم حمایت شده است. هر دو ماده به ویژه برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال، هیچ مدرک علمی مبنی بر اینکه ترکیب عسل و دارچین باعث ایجاد گلوله جادویی می شود وجود ندارد.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

Healthline.com

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.