گیاه ریش


گیاه ریش برخی از مردان به دلیل افزایش سن یا مبارزه با مسائل ژنتیکی دچار ریزش مو می شوند و موهای سر و صورت خود را از دست می دهند. همانطور که گفته شد، مو یکی از اجزای اصلی صورت مردان است و مطمئناً از دست دادن این مهم به طور مستقیم بر کیفیت ظاهر آنها تأثیر می گذارد. البته جای نگرانی نیست زیرا با کاشت ریش و کاشت مو می توان این مشکل را به راحتی حل کرد و زیبایی و جذابیت چهره آقایان برمی گردد. از آنجایی که در جامعه امروزی افراد زیادی متقاضی کاشت ریش هستند، به طور اختصاصی در مورد کاشت ریش صحبت می کنیم و مراحل این کار را برای شما بازگو می کنیم. توصیه می کنیم برای آشنایی بیشتر با این فرآیند زیباسازی و اصول آن تا پایان با ما همراه باشید.

کاشت ریش چیست؟

کاشت ریش نیز مانند کاشت مو یک عمل کم خطر و ساده است که در آن فولیکول های لازم از سایر قسمت های بدن برداشته شده و پیوند زده می شود. معمولا این عمل بین ۲ تا ۵ ساعت طول می کشد. اما پس از آن چهره فرد به حالت عادی برمی گردد و مشکل ریزش مو برای همیشه حل می شود.

انواع کاشت ریش

اکنون که پزشکی پیشرفت کرده و روز به روز دستگاه های جدیدی برای این علم ساخته می شود، روش های مختلفی برای رشد ریش وجود دارد که عمده ترین آنها عبارتند از:

 • استخراج واحدهای فولیکولی FUE

یکی از بهترین روش ها برای رشد ریش، روش استخراج واحد فولیکولی است. با این روش جهت، تراکم و زاویه ریش ها مشخص می شود و روند ریکاوری زیبای جو خیلی سریع پیش می رود. ناگفته نماند که کیفیت نتیجه تا حد زیادی به مهارت و تجربه پزشک بستگی دارد و اگر پزشک کوچکترین سهل انگاری داشته باشد و نتواند کار خود را به درستی انجام دهد، بیمار ممکن است رنج بکشد و به نتیجه مطلوب نرسد. دریافت کردن.

 • FUT – پیوند واحد فولیکولی

روش بعدی روش پیوند واحد فولیکولی است که به آن روش نواری نیز می گویند. در این روش نواری از پوست سالم از ناحیه اهداکننده برداشته شده و در نواحی مورد نظر صورت کاشته می شود. افرادی که از این روش استفاده می کنند دیرتر بهتر می شوند و برای چند روز دچار تورم می شوند. در عوض، ریش آنها پرتر به نظر می رسد و صورت آنها طبیعی تر به نظر می رسد.

مراحل کاشت ریش

مراحل رشد ریش به شرح زیر است:

 1. آماده سازی قبل از عمل

آقایانی که قصد کاشت ریش را دارند قبل از هر اقدامی باید خود را از نظر فیزیکی آماده کنند تا در حین عمل با مشکلی مواجه نشوند. در این قسمت اقداماتی داریم که قبل از اینکه ریش بکارید، باید انجام شود، آن را ذکر می کنیم تا این موضوع برای شما روشن شود. این وظایف عبارتند از:

 • زیبا جو از ۱۰ روز قبل از عمل نباید از داروهای حاوی آسپرین استفاده کند.
 • مصرف الکل و داروهای ضد التهابی سه روز قبل از عمل ممنوع است.
 • زیبا جو باید از یک هفته قبل از پیوند روزانه یک قرص ویتامین C مصرف کند تا سریعتر بهبود یابد.
 1. ماندگاری

مرحله بعدی حذف موهای زائد است. در این مرحله پزشک ابتدا سر بیمار را با بی حسی موضعی بی حس می کند. سپس با استفاده از تجهیزات مخصوص فولیکول ها به صورت انفرادی یا گروهی گرفته می شود.

خوب است بدانید موهایی که برای گذاشتن ریش استفاده می شود بیشتر از پشت سر فرد انتخاب می شود که ضخیم تر است و بسیار شبیه به ریش است.

 1. گیاه

مرحله سوم، مرحله کاشت فولیکولی است. در این مرحله پزشک ناحیه انتخاب شده برای کاشت را بی حس کرده و چندین برش کوچک در آن ناحیه ایجاد می کند. در پایان فولیکول ها را در نواحی مورد نظر می کارد.

 1. بهبود پیوند ریش

آخرین مرحله، مرحله نقاهت است که خیلی طولانی نیست و بیمار در نهایت پس از دو یا سه روز به حالت عادی باز می گردد. البته ممکن است پس از کاشت ریش، پوسته های کوچکی در اطراف فولیکول ها ایجاد شود که خود به خود می ریزند و نباید به آنها دست زد.

فواید رشد ریش

اکنون که با فرآیند کاشت مو و نحوه انجام این فرآیند آشنا شدید، باید یادآور شویم که کاشت ریش علاوه بر تاثیراتی که بر صورت افراد می گذارد، مزایای دیگری نیز دارد که مهمترین آنها بیشترین است. مهم به شرح زیر است:

یکی از مهمترین فواید رشد ریش این کار با بی حسی موضعی انجام می شود و نیازی به بی حسی ندارد.

 • نتایج دائمی هستند

یکی دیگر از مزایای کاشت ریش این است که نتیجه دائمی است و فرد مجبور نیست دائماً برای تعمیر به کلینیک مراجعه کند.

بر خلاف سایر جراحی های زیبایی، کاشت ریش درد زیادی ندارد و بیمار را زیاد آزار نمی دهد.

 • طبیعی بودن ریش

یکی دیگر از مزایای اصلی کاشت ریش این است که ریش پیوند شده کاملا طبیعی است. این بدان معنی است که ریش های کاشته شده رشد می کنند و نیاز به اصلاح دارند. فرد نیز می تواند آنها را اصلاح کند و حالت مورد نظر را در صورت خود پیاده کند.

نکته: درست است که کاشت ریش فواید زیادی برای آقایان دارد، اما باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که اگر کاشت مو در کلینیک مجهز انجام شود و جراح مهارت های لازم را داشته باشد و بیمار بتواند از این فواید بهره مند شود. با رعایت نکردن این دو شرط، بیمار نه تنها نمی تواند به نتیجه مطلوب برسد، بلکه ممکن است دچار عوارض جدی شود و دچار دردسرهای زیادی شود.بازدید پست:
۱۷

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.