گل های مناسب برای روف گاردن کدامند؟


گل های مناسب برای روف گاردن

اگر نمی دانید چگونه گل های مناسب را برای روف گاردن انتخاب کنید، توصیه می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در ادامه شما را با گل ها و گیاهان مناسب روف گاردن و خواص آن ها آشنا می کنیم.

گیاهان روف گاردن

با توجه به سبک زندگی امروزی و افزایش شهرنشینی، کمبود فضای سبز و گونه های گیاهی در فضای شهری کاملا محسوس است. همانطور که می دانید با کاهش فضای سبز آلودگی هوا و گرما افزایش یافته است و به همین دلیل بسیاری از معماران به فکر ساخت فضای سبز روی پشت بام افتاده اند.

این طرح فضای سبز که به عنوان روف گاردن شناخته می شود، نه تنها مکانی زیبا برای تعطیلات و تفریح ​​افراد ایجاد می کند، بلکه باعث بهبود شرایط آب و هوایی و کاهش آلودگی می شود.

با توجه به محدود بودن مساحت سقف، انتخاب گیاهان روف گاردن باید با دقت خاصی انجام شود. در واقع هر گیاهی برای روف گاردن مناسب نیست. هنگام انتخاب گل مناسب برای روف گاردن باید به شرایط آب و هوایی منطقه نیز توجه کرد، به عنوان مثال گیاهانی که در هوای معتدل و مرطوب رشد می کنند برای روف گاردن با هوای گرم و خشک مناسب نیستند.

گل های مناسب برای روف گاردن

به طور کلی گیاهان و گل های مناسب برای روف گاردن به انواع زیر تقسیم می شوند:

دسته اول: از این گیاهان برای پوشاندن سطح خاک استفاده می شود. از گیاهان مناسب برای پوشش زمین می توان به یال اسبی، آب نبات ژاپنی و … اشاره کرد.

دسته دوم: این گروه از گیاهان به عنوان گیاه بالارونده نیز شناخته می شوند. معمولاً از این گیاهان برای پوشاندن دیوارهای سبز یا لبه های بام سبز برای افزایش جذابیت و جلوگیری از دید افراد استفاده می شود. از مناسب ترین گیاهان بالارونده برای روف گاردن می توان به گونه های پیچی، شیر رسی و پیچ امین الدوله اشاره کرد.

دسته سوم: از دیگر گیاهانی که برای روف گاردن مناسب هستند، گیاهان با برگ سوزنی هستند. این گروه از گیاهان در تمام طول سال سبز بوده و از مقاومت بالایی برخوردارند. از گیاهان همیشه سبز و مقاوم می توان به کامیس پاریس اشاره کرد.

دسته چهارم: گروه دیگری از گیاهانی که برای روف گاردن مناسب هستند، گل ها و گیاهان معطر هستند.

گل های مناسب برای روف گاردن

برای روف گاردن گل بخرید

اگر قصد خرید گل برای روف گاردن را دارید. توجه داشته باشید که گل ها و گیاهان انتخاب شده باید دارای ویژگی های زیر باشند:

گیاهانی که نیاز به نور زیاد دارند

گل ها و گیاهانی که برای روف گاردن انتخاب می شوند باید نور پسند باشند و با نور مستقیم خورشید مشکلی نداشته باشند. به عبارت دیگر، شما باید گیاهانی را برای روف گاردن انتخاب کنید که بتوانند در زیر نور مستقیم خورشید به رشد خود ادامه دهند.

گیاهان ضد آب

توجه داشته باشید که گل ها و گیاهانی که برای روف گاردن انتخاب می شوند باید در برابر کم آبی و خشکی مقاوم باشند. به عبارت دیگر استفاده از گیاهانی که نیاز به آبیاری کمی دارند باعث افزایش طول عمر روف گاردن و کمک به استحکام ساختمان می شود.بهتر است از این گیاهان برای روف گاردن استفاده شود. گیاهان با برگ های گوشتی می توانند آب را برای مدت طولانی نگه دارند و علاوه بر زیبایی، در برابر کم آبی نیز مقاوم هستند.

گیاهان ضد باد

اگر قصد اجرای روف گاردن در یک ساختمان بلند را دارید، باید حتما از گیاهان مقاوم در برابر باد استفاده کنید. زیرا باد به گیاه آسیب می رساند.

سایر خصوصیات گیاهان مناسب برای روف گاردن عبارتند از:

  • گیاهان با ریشه های کم عمق (گیاهانی با ریشه های پخش یا خزنده برای روف گاردن مناسب نیستند)
  • گیاهان ریشه ای (این گروه از گیاهان آب و رطوبت را برای مدت طولانی تری ذخیره می کنند)
  • گیاهان خزانه داری (این گروه از گیاهان کمی تبخیر می شوند و به خشکی و گرما مقاوم هستند)
  • گیاهان با شرایط مراقبت ساده
  • گیاهان با عمر طولانی

گل های مناسب برای روف گاردن

انواع پوشش گیاهی برای روف گاردن

علاوه بر گل و گیاه، می توانید انواع سبزیجات و صیفی جات را نیز در روف گاردن بکارید.

سبزیجات

باغ های پشت بام و فضاهای سبز روی پشت بام یکی از بهترین راه ها برای پرورش انواع سبزیجات هستند. با کاشت نعناع، ​​ریحان، تره فرنگی، شاهی و تربچه همیشه می توانید سبزیجات تازه داشته باشید.

غلات تابستانی

کاشت گیاهان خوراکی در روف گاردن انتخاب بسیار خوبی است. می توانید انواع فلفل، کاهو، گوجه فرنگی، کلم، خیار و بادمجان را در فضای سبز خود در پشت بام خود بکارید. کاشت این گیاهان تابستانی علاوه بر زیبایی روف گاردن، دسترسی به غذاهای تازه و خوشمزه را نیز فراهم می کند.

گیاهان بالارونده

با استفاده از گیاهان بالارونده در روف گاردن می توان پس از مدتی سایه گل و گیاه مناسبی برای شما ایجاد کرد. استفاده از درخت انگور که به آب کمی نیاز دارد، انتخاب خوبی برای روف گاردن است.

گل

برای روف گاردن می توانید از انواع گل های آپارتمانی مانند رز و اطلس استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که گل های انتخاب شده باید شرایط نگهداری در روف گاردن را داشته باشند. ساکولنت ها نیز انتخاب خوبی برای روف گاردن هستند.

بوته ها و بوته های کوتاه

اگر سقف می تواند وزن زیادی را تحمل کند، می توانید بوته های کوچک یا درختان کاج و افرا را برای روف گاردن خود انتخاب کنید.

ما ۱۰ گیاه مناسب برای روف گاردن را معرفی می کنیم

برای ایجاد روف گاردن می توانید از گل ها و گیاهان ارائه شده در زیر استفاده کنید.

اسطوخودوس

اسطوخودوس عطر مطبوعی دارد. این گیاه تحمل بالایی به گرما و خشکی دارد. به همین دلیل گزینه مناسبی برای کاشت روف گاردن است. برگ های این گیاه خاکستری رنگ است و می تواند تا ۱.۵ فوت رشد کند.

آجوکا

آجوکا حتی در دمای منفی ۱۵ درجه به خوبی رشد می کند و به آب کمی نیاز دارد. آجوکا با گل های آبی-بنفش می تواند پروانه ها و پرندگان را جذب کند و بسیار زیبا است. این گیاه برای کاشت در روف گاردن بسیار مناسب است.

شما می توانید انواع گل و گیاه را خریداری کنید بهترین گل فروشی تهران اقدام به

پیچ امین الدوله

همانطور که قبلا ذکر شد می توانید از انواع پیچ ها در روف گاردن استفاده کنید. این گیاه بالارونده در تمام طول سال دارای برگهای سبز است. پیچ امین الدوله می تواند پروانه ها را جذب کند. پیچ امین الدوله با شکوفه های صورتی و معطر خود در اواخر بهار، روف گاردن را زیبا می کند.

گل های مناسب برای روف گاردنبومادران

یکی دیگر از گیاهان مناسب برای روف گاردن بومادران یا لاک دائمی نام دارد. این گیاه ۱۵ تا ۳۰ سانتی متر رشد می کند و دارای گل های سفید، صورتی یا بنفش است. بومادران در بهار و اوایل تابستان گل می دهد.

گل یشم

گل یشم یکی از ساکولنت هایی است که دارای برگ های گوشتی و بیضی شکل است. به گیاه یشم گل پول یا دلار نیز می گویند و نماد پول، قدرت و شانس است. یشم کراسولا به نگهداری زیادی نیاز ندارد. این گیاه به آبیاری متوسط ​​و نور زیاد نیاز دارد. از این رو، می تواند یکی از گیاهان جذاب روف گاردن باشد.

درختچه فوتونیا

اگر می خواهید از درختچه برای روف گاردن خود استفاده کنید، فوتونیا بهترین گزینه است. این درختچه همیشه سبز و دارای برگهای سبز و گلهای قرمز و سفید است. به همین دلیل این درختچه بسیار زیبا است و به طور طبیعی برای رشد خود به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. این درختچه تا ۱ متر رشد می کند.

پیچ گلیسین

پیچ گلیسین یا ویستریا ژاپنی دارای گل های معطر است. این گیاه برای روف گاردن مناسب است و برای رشد به آب زیادی نیاز ندارد. پس اگر شرایط روف گاردن شما به گونه ای است که نمی توانید زیاد آبیاری کنید، انتخاب پیچ گلایسین بهترین گزینه است. این گیاه دارای گلهای یاسی، آبی و یاسی است. توجه داشته باشید که قسمت هایی از حلزون گلیسین سمی است، هنگام کاشت این گیاه در روف گاردن مراقب فرزندان خود باشید.

گل های مناسب برای روف گاردنگیاه میزبان

Hosta دارای برگ های گوشتی است و به همین دلیل در برابر کمبود آب مقاوم است. این گیاه باید در قسمت های سایه دار روف گاردن کاشته شود. قد میزبان ها تا یک متر هم می رسد. برگ های این گیاه بسیار زیبا هستند و کاشت آنها در روف گاردن زیبایی بام سبز شما را افزایش می دهد. برگ های هاستا موج دار هستند و اطراف آن سفید مایل به قرمز است.

آویشن

از آویشن علاوه بر زیبایی بام سبز برای پخت و پز در روف گاردن نیز استفاده می شود. آویشن یکی از گیاهان دارویی است. این گیاه دارای برگ های نیزه ای شکل است. آویشن نیز مانند بومادران در آب و هوای گرم به خوبی رشد می کند و مقاومت بالایی در برابر کم آبی دارد. این گیاه در شرایط مناسب می تواند تا چندین اینچ رشد کند.

آستیلب

این گیاه علفی برای نگهداری در سایه جزئی مناسب است. برگ های آستیلبه سبز و دندانه ای شکل هستند. این گیاه به آبیاری زیادی نیاز دارد. بنابراین اگر روف گاردن شما برای آبیاری گیاهان مناسب است، Astilbe بهترین انتخاب است. این گیاه تا ۵۰ سانتی متر رشد می کند و دارای برگ های پهن و زیبای آبی و سبز است.

روزت

گل کاغذی متعلق به گیاهان بالارونده است. این درختچه برای روف گاردن مناسب است. زیرا در تمام فصول گل می دهد و بام سبز را زیبا می کند. این گیاه در آب و هوای گرم و خشک به خوبی رشد می کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.