گفتگوی خبری » مسکو پایان جنگ در اوکراین را اعلام کرد


دولت روسیه اعلام کرد که عملیات نظامی این کشور در اوکراین تا پایان بمباران دونباس و پایان تهدیدات کیف ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از تاس، در نشست شورای امنیت این سازمان، دیمیتری پولیانسکی، معاون اول نماینده دائم روسیه در سازمان ملل از پایان عملیات نظامی کشورش در خاک اوکراین خبر داد.

وی گفت: عملیات نظامی روسیه تا توقف بمباران دونباس و تهدیدات از خاک اوکراین ادامه خواهد داشت.

پولیانسکی در مورد هدف یک مرکز خرید در کرمنچوک گفت: هیچ حمله ای به مرکز خرید صورت نگرفت، اما ارتش روسیه از سلاح های هدایت شونده دقیق برای حمله به انبارهای حاوی تسلیحات و مهمات غربی وارد شده از ایالات متحده و کشورهای اروپایی در اطراف استفاده کرد. به دست آمده از کارخانه خودرو کرمنچوک. . .

وی افزود: این سلاح ها و مهمات برای ارسال به گروه های مسلح اوکراینی در دونباس جمع آوری و علیه مناطق مسکونی در دونتسک، لوهانسک و دیگر شهرها مورد استفاده قرار گرفت. حمله روسیه از این امر جلوگیری کرد.

معاون شورای امنیت ملی روسیه روز گذشته نسبت به هرگونه تهدید علیه کریمه هشدار داد و اعلام کرد که هرگونه تلاش برای حمله به کریمه «اعلان جنگ» علیه روسیه است.

حمله روسیه به اوکراین از ۲۴ فوریه آغاز شد و علیرغم تلاش‌های مستمر غرب برای شکست روسیه در این جنگ با اعمال تحریم‌های شدید به‌ویژه در حوزه اقتصادی، این عملیات ادامه دارد و روسیه اعلام کرده است که آماده پذیرش مفاد آنها برای مذاکرات صلح است. با اوکراین

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.