گاز به سوخت شماره یک جهان تبدیل می شود – اقتصاد برتر


دبیرکل جی ئی سی اف گفت: استفاده از گاز طبیعی طی دهه گذشته، ۲۶ درصد رشد داشته و تا سال ۲۰۵۰ به رتبه یک سوخت‌های جهان تبدیل خواهد شد.

محمد حامل گفت: ایران دارای یکی از بزرگترین ذخایر گاز طبیعی اثبات‌شده در جهان و گاز طبیعی به‌عنوان سوخت هیدروکربنی دارای سریعترین رشد فزاینده در جهان شناخته شده که ۲۶ درصد در دهه گذشته افزایش داشته و آینده روشن‌تری دارد.

به گفته دبیرکل مجمع کشور‌های صادرکننده گاز، گاز تا سال ۲۰۵۰ با سهم ۲۷ درصدی به سوخت شماره یک در ترکیب انرژی اولیه جهانی تبدیل خواهد شد و همراه با انرژی‌های تجدیدپذیر، بستر تولید برق را تشکیل خواهد داد.

وی می گوید، جمعیت جهانی ۱.۹ میلیارد نفر رشد خواهد داشت و تقاضای جهانی برای انرژی با وجود بهبود بهره‌وری انرژی، همچنان افزایش خواهد یافت. نیاز به سرمایه‌گذاری در صنعت گاز بسیار زیاد است و برآورد می‌شود تا سال ۲۰۵۰ به حدود ۸ تریلیون دلار سرمایه‌گذاری نیاز داشته باشیم.

آخرین نشست سران عضو مجمع کشور‌های صادرکننده گاز، اوایل اسفند پارسال با حضور رئیس جمهور کشورمان و هیأت همراه، در قطر برگزار شد. دبیرکل این مجمع نیز، امروز جهت شرکت در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز و پتروشیمی به ایران سفر کرده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.
رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت