کلاهبرداری ۹۰۰۰ میلیارد تومانی خرید و فروش ملکچیزی را گزارش کنید شهرآرانیوزسردار «وحید مجید» در تشریح این خبر گفت: بر اساس مشاهدات و اخبار فضای مجازی، فردی ناشناس با استفاده از ارز دیجیتال در سطح کشور و همچنین استان زنجان اقدام به خرید و فروش ملک و زمین شهری بزرگ با ارز دیجیتال می کند که کارشناسان پلیس زنجان اقدام به خرید و فروش می کنند.

این مقام ارشد سایبری ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد موضوع صحت دارد و یک شهروند تهرانی به هویت معلوم با شناسایی انبوه سازان استان زنجان در قبال پرداخت ارز دیجیتال اقدام به خرید کلان واحدهای مسکونی و تجاری کرده است.

فتا فرجا، فرمانده انتظامی استان افزود: با شناسایی مشاور املاکی که مبایعه نامه ها را تنظیم کرده بود، مشخص شد که معاملات کلان بوده و در یکی از معاملات ۷۷ ملک تجاری و مسکونی به ارزش ۱۳۱ میلیون دلار بوده است. معادل ۴۰۰۰ ۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی بیان کرد: در ادامه تحقیقات، هویت فروشنده زمین مشخص شد و با توجه به نوع معامله و تعداد واحدهای فروخته شده، تحقیقات جامع از وی انجام شد.

سردار مجید گفت: در تحقیقات بیشتر از فروشنده ملک مشخص شد وی تعداد زیادی واحد مسکونی و تجاری در شهر زنجان را با یک شهروند تهرانی معامله کرده و قیمت معامله از طریق افتتاح حساب بانکی خارج از کشور بوده است. انتقال دلار در کیف پول دیجیتالی.

رئیس پلیس سایبری کشور تصریح کرد: در بررسی فنی کیف پول مشکوک توسط کارشناسان این نیروی انتظامی مشخص شد ارزهای نمایش داده شده در کیف مجازی حباب دار بوده و فاقد ارزش بوده و قابل تبدیل به ارزهای دیگر نیستند. و فقط می تواند جابجا شود. بین کیف پول های همان برنامه داخلی وجود دارد.

این مجری بیان کرد: متهم بدینوسیله وجه را به دلار و به دلیل عدم آشنایی فروشنده با ارزهای دیجیتال و شرایط مبایعه نامه که مبنی بر پرداخت نقدی ثمن معامله بوده است با اخذ وکالت نامه از فروشنده محاسبه می کند. و پس از مهلت ۳ ماهه برای پرداخت ارزهای دیجیتال مجازی ظاهراً نمایش داده شده، امکان هرگونه تراکنش پیگیری را به صورت کاملا قانونی به دست آورده بود.

سردار مجید افزود: از سوی دیگر خریدار با ادعای مدرک دکتری و معرفی خود به عنوان مدیرعامل، رئیس و عضو هیئت مدیره چند شرکت پتروشیمی، معاملات مالی بین المللی عمده ای را انجام داده و نفت و فرآورده های پتروشیمی را به خارج از کشور صادر کرده است. ، اطمینان کامل دارد که فروشنده برنده شد، او برنده شد و به صورت کاملاً حرفه ای و حساب شده به تقلب و فریب بازنده پرداخت.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به حساسیت و ابعاد وسیع پرونده، شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار این پلیس قرار گرفت و در جریان اقدامات اطلاعاتی مشخص شد متهم در شهرستان های اردبیل، البرز، تهران بوده است. ، همدان و زنجان.

وی افزود: همچنین با اقدامات فنی انجام شده مشخص شد متهم اقدام به فروش واحدهای خریداری شده در یکی از بنگاه های معاملات ملکی در شهر زنجان کرده است.

این مقام ارشد سایبری ادامه داد: در بررسی های انجام شده مشخص شد وی دارای مدرک کاردانی مهندسی عمران از یکی از دانشگاه ها و دکتری مورد ادعای وی جعلی بوده و بنا به ادعای وی مدیر عامل وی با موسسه مستقل و همچنین شرکت The شرکت فوق در سال ۱۳۹۶ تاسیس شده و تا به امروز هیچ معامله ای به ثبت نرسیده است و شرکت به صورت کاغذی به ثبت رسیده و گردش مالی شرکت طی ۴ سال بالغ بر ۵ میلیون تومان بوده و کلیه ادعاهای آن کذب و پیرامون فریب قربانیان می باشد.

رئیس پلیس فتا فرجا اظهار داشت: با بررسی گوشی توقیفی متهم مشخص شد وی مقتولین خود و اموال مالباختگان را شناسایی کرده و سپس پولی را در کیف خود گذاشته و فاقد پشتوانه مالی است و موجودی را نمی توان به کیف دیگری منتقل کرد. و وجوه فقط به همان نوع کیف پول قابل انتقال است.

این افسر انتظامی ضمن تقدیر از فرماندهی انتظامی و همکاران پلیس فتا آن استان گفت: در ادامه تحقیقات در خصوص این پرونده ۶ نفر دیگر به مظنون اصلی خرید و فروش املاک کمک و در بازرسی نیز با وی همکاری داشته اند. متهمان به ارتکاب جرم دستگیر و به دستور مقام قضایی به زندان افتادند.

رئیس پلیس سایبری کشور اعلام کرد: با بررسی سایر معاملات و کلاهبرداری هایی که متهم به روش مشابه انجام می داد، مشخص شد وی معاملاتی بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد تومان و با ۳ نفر دیگر در استان زنجان همدان انجام داده است. یکصد و هفتاد میلیارد تومان و در البرز مبلغ دو هزار و شصت میلیارد تومان ارزش کل معاملات انجام شده توسط متهم به این ترتیب مبلغ ۹۲۳۰ میلیارد تومان محاسبه و استخراج شد. و پرونده قضایی در حال بررسی است.

این مقام عالی رتبه سایبری در پایان به هموطنان توصیه کرد: با توجه به ریسک بالای سرمایه گذاری در حوزه ارزهای رمزنگاری شده و افزایش تقلب در این موارد، در صورت تمایل به هرگونه فعالیت اقتصادی و تجاری در حوزه ارزهای رمزنگاری شده پرطرفدار. ، ابتدا آسیب و تهدیدها را در نظر بگیرید فعالیت های این حوزه را به طور کامل بشناسید و با دانش کافی اقدام کنید.

منبع: ایلانا

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.