کریه بادام‌زمینی و آکنه، آیا خوردن آن باعث آکنه می‌شود؟


کریه بادام‌زمینی و آکنه

آکنه یا جوش یکی از بیماری های شایع پوستی است که در اثر به دام انداختن سلول های مرده پوست و بقایای موجود در فولیکول های مو توسط ایجاد می شود. ها، عوامل و سایر عوامل می‌توانند در بروز آکنه ش خ، باشند. کرۀ بادام‌زمینی دارای مزایای فراوانی است. این محصول به خوردن، سلامتی، ویتامین ها و مواد مغذی در ترکیبات مناسب موجود در رژیم غذایی است.در حال حاضر هیچ مطالعه ای به بررسی ارتباط مستقیم میان کرۀ بادامزمینی و آکنه نپرداخته است; اما قندهای اضافه شده و ترکیبات موجود در کریه بادامزمینی از جمله اسیدهای چرب امگا ۶ می توانند میترب بدتر شوند آکنه در برخی افراد آکنه در برخی افراد می شوند.

آیا خوردن کرۀ بادام‌زمینی باعث بروز آکنه می‌شود؟
کریه بادام‌زمینی و آکنه

در ادامه به بررسی شواهد موجود درباره احتمالی کرۀ بادامزمینی و آکنه پرداخت. همچنین با نگاهی دقیق به بررسی ویژگی ها و ترکیبات این مادۀ غذایی پرداخت و توصیه هایی را برای پیگگیری از مککلات پوستی ارائه می دهد.

رفتار های ترانس

ممکن است تصور کنید که کریه بادامزمینی به داشتن علائم ترانس برای بدن مضر است. در واقع خیلی از فست فودهای چرب یا فرآوری شده فرآوی ورزش های ترانس هستند که ارتباطی با آکنه های ناشی از رژیم غذایی دارند. با این حال، یک تحقیق صورت گرفته در سال ۲۰۱۶، میزان نتایج ترانس موجود در کرۀ باداممینی غیر قابل ارزیابی و ناچیز است.

در عین حال، سازمان غذا و دارو (FDA) استفاده از داروهای ترانس در ایالات متحده آمریکا ممنوع است، بنابراین کره بادام‌زمینی در این کشور دارای ترانس نیست.

رفتارهای اشباع

یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۴ حکی از ارتباط میان وربی های اشباع و بدتر شدن آکنه در بین ۲۴۸ شرکت کننده ۲۵-۱۸ ساله بود. یک وعده کرۀ بادام‌زمینی (معادل ۴۵ گرم) حاوی ۴.۵۴ گرم از اشباعی است.

از این رو مصرف دریافت‌های اشباعی آنقدرها که برخی تصور می‌کنند درصدها، مضرس در واقع رژیم غذایی غنی از غذای اشباعی است که می تواند مقدار زیادی غذای فرآوری شده و سرخ شده باشد می تواند باعث افزایش خطر ابتلا به بیماری های مزمن شود.

امگا ۶

اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۳ اسیدهای چرب نیاز دارند و افراد در رژیم غذایی شان به مقداری از آنها نیاز دارند.

رژیم های غذایی غربی بهمعمولگا حاوی تعداد زیادی غذاهای فرآوری شده است غنی از امگا ۶ اما ام ۳ اندک هستند. کره بادامزمینی که غالبا حاوی روغنهای مانند روغن پالم است، همچنین منبع اسید چرب امگا ۶ است.

بدن انسان به هر دو اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۳ نیاز دارد اما باید نسبتی مناسب بین این دو مهم باشد. مصرف بیش ازحد امگا ۶ که می تواند پیشزمینۀ خطر و ناکافی باشد امگا ۳ که ترکیبی از ضدالتهابی است می تواند منجر به اثرات منفی در سلامت افراد شود.

آکنه نوعی بیماری مزمن است، بنابراین عدم وجود عدم وجود امگا ۶ پیشالتهابی، می تواند باعث بدتر شدن این مککل پوستی شود. بر اساس نتایج یک پژوهش در سال ۲۰۱۷، بالای امگا ۶ در رژیم غذایی می تواند منجر به افزایش آکنه شود.

برای حفظ سلامت پوست سعی کنید بین میزان مصرف اسیدهای چرب امگا ۶ و امگا ۳ حفظ کنید. این به معنای مصرف امگا ۳ بیشتر است و کمتر است که می توان آن را در غذاهای فرآوری شده و برخی از روغن های گیاهی روغن های روغنی سویا یافت.

کره بادامزمینی حاوی اسیدهای چرب امگا ۶ است که می تواند باعث بروز آکنه شود. مصرف امگا ۶ کمتر و امگا ۳ بیشتر می‌تواند در کاهش آکنه ثابت باشد.

آگلوتین بادامزمینی

آگلوتینین بادام‌زمینی نوعی پرورش دهنده با نام لکتین است. هضم لکتین برای بدن درست می شود و می تواند باعث حرکت کوچک کوچک، افزایش نفوذ پذیری روده و نشت مواد موجود در جریان خون جود روده در جریان خون شود.

برخی از مطالعات حاکی از آن است که افزایش نفوذپذیری روده می تواند باعث بروز آکنه شود. نتیجه گیری در این زمینه به تحقیقات بیشتر نیاز دارد. در حال حاضر هیچ مطالعه مستقیما به بررسی تثیر آگلوتینین بادامزمینی، آکنه و نفوذ پذیری روده نپرداخته است.

علاوه بر این بر اساس یک مطالعۀ انجام شده در سال ۲۰۱۱، سطح لکتین بادامزمینی پخته به طور قابلتوجهی کابلت میابد. هیچ شواهدی وجود ندارد که بادامزمینی باداده موجود در کرۀ بادامزمینی به دلیل لکتین باعث ایجاد آکنه می شود.

افزودن شکر

بسیاری از تولیدکنندگان به کرای بادامزمینی ککر یا شیرین کننده دیگر می کنند. ۴۵ گرم کرۀ بادام‌زمینی حاوی ۴.۷۲ گرم شکر است. بر اساس تحقیقات، مصرف مکرر افزودنی های قندی در بروز آکنه دخیل؛؛ بنابراین خوردن مرتب کرۀ بادام‌زمینی حاوی شکر می‌تواند مسبب بروز شکز باشد

بنابراین لازم است قبل از مصرف به میزان ککر اضافه شده در غذاهای پخته شده مانند کریه بادامزمینی یا ژله توجه داشته باشید. برای کاهش مصرف ککر به دنبال کره های شیرین ن ده باشید و ترکیبات تککیل دهنده آنها را بهدقت بررسی کنید.

ککر اضافه شده در برخی از کره های بادامزمینی می تواند باعث ایجاد یا بدتر شدن آکنه شود.

مجموعه کرۀ بادام‌زمینی

کره بادام‌زمینی یک مادۀ غذایی غنی از مواد مغذی است. ۴۵ گرم از آن، حاوی ۱۰.۱ گرم و ۲.۱۶ گرم فیبر غذایی است. کره بادامزمینی همچنین حاوی ویتامین ای، فولات و سایر مواد مغذی است.

آیا خوردن کرۀ بادام‌زمینی باعث بروز آکنه می‌شود؟
کریه بادام‌زمینی و آکنه

بر اساس یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۳، مصرف کرایه بادامزمینی می تواند از افزایش قند خون جلوگیری کند و سطح کلسترول خوب کمک کند.

سایر روشهای پیشرفت از بروز آکنه

طبق توصیه های انجمن آکادمی پوست آمریکا، آب از آکنه مستلزم داشتن یک رژیم غذایی واجد قند پایین و حاوی مقدار زیادی مواد غذایی مانند غلات، سبزیجات، منابع کمچرب و میوه ها است.

سایر روشهای آب از آکنه عبارتند از:

  • شبی ملایم صورت با صابون حداقل دو بار در روز
  • از اسکراب و سایر محصولات زبر
  • پرهیز از قرارگیری در معرض نور مستقیم آفتاب
  • عدم استفاده از تخت‌های مخصوص برنزه کردن
  • شستن منظم موها
  • از کندن با خراشیدن جوش یا اثر زخم آن

منبع نوشته کرۀ بادام‌زمینی و آکنه :

https://everyonesmd.com/blog/acne/is-peanut-butter-to-blame-for-your-acne

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.