کدام خودروها مشمول TÜV هستند؟


سیدرضا مفیدی رئیس مرکز تست فنی وسایل نقلیه موتوری تهران توضیح داد: طبق قانون هر خودرو باید دارای گواهینامه معتبر تست فنی باشد. گاهی اوقات خودروها به دلیل فراموشی مدت اعتبار MOT توسط رانندگان جریمه می شوند.

وی افزود: بنا به درخواست مشتریان، این دفتر مرکزی به منظور پاسخگویی به نیازها و ارائه خدمات شایسته و مضاعف به شهروندان، سرویس اختصاصی را به واحد مدیریت امور مشتریان اضافه کرده است. بر این اساس ۱۰ روز مانده به پایان، معاینه فنی یک پیامک برای یادآوری اعتبار گواهینامه TÜV ارسال خواهد شد. برای متقاضیان مراکز معاینه فنی تهران در سال گذشته ارسال می شود.

رئیس ایستگاه معاینه خودرو تهران ادامه داد: از مشتریان فقط می‌خواهیم با ارائه اطلاعات دقیق و اطمینان از ارسال موفق پیامک، اطلاعات شماره تلفن را به‌طور صحیح به همکاران پذیرش خودرو در مراکز خودرو ارسال کنند.

مفیدی خاطرنشان کرد: علاوه بر ارسال پیامک پیشرفت آزمون فنی، مطابق با مدیریت امور مشتریان، ظرفیت پذیرش از طریق نوبت دهی آنلاین در مراکز آزمون فنی ۱۰۰ درصد افزایش یافته و هم اکنون توسط شهروندان متقاضی، استفاده می شود این سرویس می تواند به راحتی شما می توانید با تعیین وقت قبلی از مراکز دیگر وقت بگیرید.

وی گفت: با توجه به اهمیت مدیریت نوبت و به حداقل رساندن تاخیرها و همچنین ارتقای کیفیت ارائه خدمات به شهروندان، پذیرش در مرکز معاینه فنی دماوند از ساعت ۱۴ الی ۱۵ به صورت آزمایشی و فقط به صورت اینترنتی خواهد بود. وقت ملاقات. این سامانه در حال حاضر از طریق سامانه من در تهران و سایت رسمی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران به آدرس inspekt.teheran.ir در دسترس است.

رئیس مرکز معاینه فنی شهر تهران خاطرنشان کرد: علاوه بر الزامات و ضوابط تعیین شده برای دوره های معاینه فنی خودرو، طبق قانون، گواهی معاینه فنی خودرو تا زمانی معتبر است که خودرو دارای نقص فنی باشد که باعث کاهش ایمنی در تردد در جاده ها و یا کاهش ایمنی شود. هیچ انتشار گازهای آلوده کننده هوا یا آلودگی صوتی نباید از حد مجاز فراتر رود. خودرویی که ظاهر خود را تغییر داده و تجهیزات غیر استانداردی مانند گلگیر یا لامپ زنون و چراغ جلو را پس از معاینه فنی نصب کند، آن خودرو توسط پلیس متوقف و معاینه فنی آن بلافاصله لغو می شود.

مفیدی گفت: خودروهای مشمول MOT بر اساس قانون خودروهای شخصی و دولتی به مدت چهار سال از تاریخ ساخت از معاینه فنی معاف هستند. بنابراین در حال حاضر خودروهای شخصی و دولتی که در مرداد ماه ۱۳۹۶ و قبل از آن تولید شده اند مشمول بازرسی هستند و باید نسبت به اخذ بازرسی از خودروی خود اقدام کنند همچنین طبق قانون برای کلیه خودروها و موتورسیکلت های مشمول این قانون، بازرسی الزامی است.
منبع: فارس

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.