کاهش قیمت پژو ۲۰۶ و کوئیک – اقتصاد برتر


تحلیل بازار خودرو تهران نشان می دهد در هفته جاری جدای از کاهش یک تا دو میلیون تومانی پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و قیمت خودروی کوئیک دو تا سه میلیون تومان، قیمت بقیه خودروها ثابت مانده اند.

تهران – اختازبرتر – ۳۱ تیر ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومیست به نقل از ایرنا، بررسی ها از بازار خودروی پایتخت حکایت از ثبات نسبی قیمت ها دارد و قیمت های اعلامی حداقل یک ماه است که تغییر محسوسی نداشته است. بازار در رکود شدیدی به سر می برد و مشتریان کمتری برای خرید و فروش مراجعه می کنند که این وضعیت در گروه خودروهای مونتاژی و خارجی نیز نمود پیدا کرده و قیمت ها نسبت به قیمت های اعلام شده یک ماه قبل تغییری نکرده است.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه خودروسازان پایتخت با تایید این رکود شدید گفت: تولید و عرضه فعلی خودروسازان پاسخگوی نیاز بازار نیست، اگر همچنان شاهد صف‌بندی مردم برای خرید خودرو هستیم، خرید و مشارکت در آن قرعه کشی، پس به دلیل سود بالا و تفاوت ۴۰ تا بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت کارخانه و بازار خودروها، همانطور که بارها گفته ایم اگر عرضه به مقدار کافی باشد، هیچ صفی وجود ندارد. صف خرید ماشین

موتمانی همچنین از عرضه خودرو در بورس و قیمت گذاری آن انتقاد کرد و گفت: این موضوع باعث شده تا خودروها سه برابر قیمت گذاری شوند که التهاب را در بازار دامن می زند. با عرضه خودرو در بورس، قیمت برخی از انواع خودروها نسبت به قیمت فعلی افزایش می یابد. قیمت گذاری در لبه بازار یا پیشنهاد در بورس، دو پیشنهاد ارائه شده به عنوان خلاصه نظرات صنعت خودرو در خصوص اصلاح روند قیمت گذاری بود که طبق برنامه جلسات قبلی هفته گذشته به شورای عالی امنیت ملی ارائه شد.

شورای عالی بورس و اوراق بهادار شب گذشته با هماهنگی وزارت حراست، فروش خودرو در بورس کالا را تصویب کرد. عرضه خودرو در بورس کالا از ۲۷ خردادماه امسال به درخواست وزارت صنعت، معدن و تجارت متوقف شد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.