کازئین چیست؟ | پروتئین کازئین را به طور کامل بشناسید


پروتئین یکی از مهمترین موادی است که بدن به آن نیاز دارد. در واقع پروتئین نقش حیاتی در بدن دارد. برای تنظیم سلامت بدن خود به پروتئین نیاز دارید. اما جالب است بدانید که انواع مختلف پروتئین تاثیرات متفاوتی بر عملکرد بدن شما دارند. در ادامه می خواهیم شما را با پروتئین کازئین یکی از مهم ترین انواع پروتئین آشنا کنیم.

کازئین چیست؟

پروتئین کازئین چیست؟

به عبارت ساده، کازئین یک پروتئین شیر دیر هضم است. این پروتئین به آرامی مقداری آمینو اسید تولید می کند. بنابراین مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب توصیه می شود. به این ترتیب پروتئین کازئین را می توان بهترین نوع پروتئین برای ریکاوری دانست.

شیر به طور کلی دو نوع پروتئین دارد. یکی از این پروتئین ها کازئین و دیگری آب پنیر نام دارد. شیر از ۸۰ درصد پروتئین کازئین تشکیل شده و ۲۰ درصد باقیمانده متعلق به آن است. کازئین به آرامی هضم می شود. اما او به سرعت در دستگاه گوارش تجزیه می شود. این تفاوت اصلی بین پروتئین آب پنیر و کازئین است. کازئین حاوی انواع مختلفی از مولکول های فعال زیستی است که اثرات مهمی بر سلامت بدن دارند.

بررسی تفاوت بین کازئین و پروتئین آن

کازئین به طور مستقیم از شیر به دست می آید. پروتئین آب پنیر از آب پنیر به دست می آید. به همین دلیل است که کازئین در مقایسه با قیمت بالاتری دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، تفاوت اصلی بین کازئین و V در سرعت جذب آنها نهفته است. کازئین سرعت جذب پایینی دارد. بنابراین برای عضله سازی و چربی سوزی بسیار مفید است. شاید تا به حال در مورد تاثیر شیر و لبنیات در رژیم لاغری شنیده باشید. در واقع، دلیل اهمیت شیر ​​و محصولات لبنی برای کاهش وزن، کازئین است.

کازئین چیست؟

بهترین زمان برای مصرف این پروتئین چه زمانی است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، این پروتئین به آرامی جذب و هضم می شود. بنابراین بهترین زمان مصرف آن شب و قبل از خواب است. مصرف این پروتئین قبل از خواب به بهبودی بدن در شب کمک می کند. از سوی دیگر، وقتی از دیر جذب و هضم آهسته کازئین صحبت می کنیم، به این معنی است که مدت بیشتری در دستگاه گوارش شما باقی می ماند. بنابراین، وجود کازئین در سیستم گوارش شما در طول روز و زمانی که غذاهای دیگر می خورید، احتمال مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. اما اگر این پروتئین را قبل از خواب مصرف کنید و سپس بخوابید، دستگاه گوارش به آرامی آن را هضم می کند.

بنابراین چگونه پروتئین کازئین را مصرف می کنید؟ فکر می کنید بدن شما چه مقدار پروتئین کازئین در شیر فراهم می کند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.