کازئین چیست؟ | با تکنیک های امروزی (به دست آوردن، حفظ) که از پروتئین کازئین می آیند، آشنا شوید


پروتئین یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز بدن است. در واقع پروتئین نقش حیاتی در بدن دارد. برای تنظیم سلامت بدن خود به پروتئین نیاز دارید. اما جالب است بدانید که انواع مختلف پروتئین ها اثرات متفاوتی بر عملکرد بدن شما دارند. در ادامه می خواهیم شما را با پروتئین کازئین یکی از مهم ترین انواع پروتئین آشنا کنیم.

کازئین چیست؟

پروتئین کازئین چیست؟

به عبارت ساده، کازئین یک پروتئین شیر دیر هضم است. این پروتئین به آرامی مقداری آمینو اسید تولید می کند. بنابراین مصرف پروتئین کازئین قبل از خواب توصیه می شود. به این ترتیب پروتئین کازئین را می توان بهترین نوع پروتئین برای ریکاوری دانست.

شیر به طور کلی دو نوع پروتئین دارد. یکی از این پروتئین ها کازئین و دیگری He نام دارد. ۸۰ درصد شیر را پروتئین کازئین تشکیل می دهد و ۲۰ درصد باقیمانده متعلق به آن است. کازئین به آرامی هضم می شود. اما او به سرعت در دستگاه گوارش تجزیه می شود. این تفاوت اصلی بین پروتئین آب پنیر و کازئین است. کازئین حاوی انواع مولکول های فعال زیستی یا زیست فعال است که اثرات مهمی بر سلامت بدن دارند.

بررسی تفاوت بین کازئین و پروتئین V

کازئین به طور مستقیم از شیر به دست می آید. پروتئین آن، از سوی دیگر، از آب پنیر به دست می آید. به همین دلیل است که کازئین از او گرانتر است. تفاوت اصلی کازئین با آن، همانطور که قبلا ذکر شد، سرعت جذب آنها است. کازئین سرعت جذب پایینی دارد. بنابراین برای عضله سازی و چربی سوزی بسیار مفید است. شاید در مورد تاثیر شیر و لبنیات بر رژیم غذایی خود شنیده باشید. در واقع، به همین دلیل است که شیر و محصولات لبنی برای کاهش وزن بسیار مهم هستند.

کازئین چیست؟

بهترین زمان برای مصرف این پروتئین چه زمانی است؟

همانطور که قبلا ذکر شد، این پروتئین به آرامی جذب و هضم می شود. بنابراین بهترین زمان مصرف آن عصر و قبل از خواب است. خوردن این پروتئین قبل از خواب به بهبودی بدن در شب کمک می کند. از طرف دیگر، وقتی از کندی جذب و هضم کازئین صحبت می کنیم، به این معنی است که مدت بیشتری در دستگاه گوارش شما باقی می ماند. زمانی که کازئین در طول روز در سیستم گوارش شما وجود داشته باشد و زمانی که غذاهای دیگر می خورید، احتمال مشکلات گوارشی را افزایش می دهد. اما اگر این پروتئین را قبل از خواب بخورید و سپس بخوابید، دستگاه گوارش شما به آرامی آن را هضم می کند.

پس چگونه دوستان شما پروتئین کازئین را مصرف می کنند؟ فکر می کنید کازئین شما چقدر پروتئین شیر فراهم می کند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.