چگونه سازمان وی خانگی درست کنیم؟ طرز تهیه پرورش وی


آنچه در این مقاله می‌خواند

پودر تولید به دلیل فویدی که روی عضله سازی، ترمیم بافت های رییب بافت های ریکاوری بدن دارد، به یکی از محبوب ترین مکمل های غذایی و ورزشی تبدیل شده است. پودرهای پرورشی بر اساس ماده اصلی تککیل دهنده تککیل دهنده انواع دارند، مانند پرورش وی (آب پنیر)، سویا و کائئین. پرورش آب پنیر (Whey) بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا می توان آن را یک پرورش کامل دانست چرا که شامل ۹ آمینو اسید مورد نیاز است، ما نیز در این مطلب آموزش درست کردن گیاه دارویی خانگی را برایتان توضیح می دهم.

مواد تشکیل دهنده سازنده وی خانگی

از فرآیند تولید پنیر، ماده ای به دست میآید که آب پنیر یا وی نامیده می شود. وی (آب پنیر) به خودی مفید است اما شما می توانید با آبگیری بیشتر آن، فوایدش را بیشتر کنید. وقتی وی را آب می‌کنید، پرورش دهید وی باقی می‌ماند. اگر این استاد وی را خرد کنید، می توانید از آن در انواع شیکها، اسموتیها، کاپ کیکها و اسکنها استفاده کنید.

فرمول ساخت سازنده وی خانگی با شیر

برای درست کردن کشاورزی خانگی با شیر، ابتدا شیر را در دیگ بزرگی زردی. شما به یک گالون یا ۳.۸ لیتر شیر نیاز دارید. بهتر است از شیر کامل استفاده کنید. همچنین می توانید از ۴ فنجان (۹۵۰ میلی لیتر) شیر و ۲ فنجان (۴۷۵ میلی لیتر) خامه استفاده کنید. شیر را تا دما ۱۸۰ درچه فارنهایت (۸۳ درجه سانتیگراد) دهید. می‌توانید از دما سنج مخصوص آشپزی برای تعیین درجه حرارت استفاده کنید. اگر دما سنج، صبر کنید تا شیر شروع به جوشیدن کند. ۸۳ درجه سانتی‌گراد، دمایی است که در آن شیر به جوش می‌آید.

اگر از دماسنج استفاده کنید مراقب باشید به ته دی برخورد نکند. ۵ قاشق غذاخوری (۷۵ میلی لیتر) آبلیمو اضافه کنید. اگر آبلی سفیدمو می‌توانید از سرکه استفاده کنید. اگر از شیر و خامه استفاده کنید، یک دوم قاشق غذاخوری نمک و ۳ قاشق غذاخوری آبلیمو یا سرکه سفید بریزید.

معلم وی خانگی

دیگ را از روی حرارت بردارید، روی آن را با درپوش کاملا بپرپانید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بماند. آن را جای دیگری که دیگر تکانش می دهد. یک آبک سوراخ ریز بزرگ روی کاسهای بزرگ روی نان توری پارچه مخصوص پنیر قرار دهید. با تخت ملاقه، پنیر لور را در صافی بریزید و مایع باقی مانده را در یک بطری بزرگ ریخته و در یخچال قرار دهید.

بهتر است کاسه را در یخچال و دست کم دو ساعت صبر کنید تا آتور گری شرد. مایعی که جدا کرده بود و پنیر لور را با هم در دیگ بریزید و با حرارت متوسط ​​یا زیاد به جوش بیاورید، سپس حرارت را کم کنید تا به طور یکنواخت بجو و به غلیظ و فشرده شود. آن را روی سینی که در آن کاغذ شیرینی پزی پهن کرده‌اید بریزید و خفاظه د. سپس آن را بشکنید و به تکه های کوچک تبدیل کنید. ۲۴ ساعت اجازه دهید تا خشک شوند.

حالا وی را به شکل پودر در آورید. می‌توان این کار را با مخلوط کن غذا ساز انجام داد. از آسیاب قهوه نیز می‌توانید استفاده کنید. اگر وی هنوز دارد، ۲۴ ساعت دیگر هم آن را پهن کنید تا خاک شود و سپس یک بار دیگر آن را در مخلوط کن بریزید. پودر را در ظرف دردار بریزید و نگهداری کنید. از آن در شیک و کاپ کیک و نان و … استفاده کنید.

طرز ساخت پرورش دهنده وی خانگی با ماست

معلم وی خانگی

روی یک آبکک، توری مخصوص آبگیری پنیر (بدون رنگ) قرار دهید و آبکک را داخل کاسه قرار دهید. از یک حوله‌ای هم می‌توانید استفاده کنید. کاسه باید به اندازه‌ای کافی عمق داشته باشد و آبکش کاملاً داخل آن رادر رک. ماست یا کفیر (دو فنجان) را داخل آبکش که روی آن را با توری پوشانده است. می‌توانید از ماست خانگی یا ماستی که از فروشگاه خریده‌اید استفاده کنید ماست نباید حاوی ژلاتین یا پکتین باشد. حتما از ماست ساده یا کفیر استفاده کنید.

کاسه را داخل یخچال قرار دهید و اجازه دهید آب ماست گرفته شود. شاید ۲۴ ساعت طول بکشد. اگر از ماست استفاده کرده باشید، خامه ترش از آن جدا خواهد شد. می‌توان کاسه را مدت طولانی‌تری هم در یخچال نگه داشت. با این کار، وی بیشتر به دست می‌آورید و ماست، به پنیر دامه‌دشوی تبدیل می‌شود.

بسته به چه مدت ماست یا کفیرتان را آبیرتان را آب گیری کرده اید، ماست یونانی، خامه ترش و یا پنیر خامهای دارد. در این مرحله، کامل است و می‌توانید آن را داخل بطری بریزید کنید. وی خودش به میزان بیشتری دارد اما اگر باز هم بیشتر می خواهد باز هم آن را آبگیری کنید.

تمام وی را داخل یک دیگ بزرگ برارت متوسط ​​​​حرارت متوسط ​​تا زیاد به جوش بیاورید سپس حرارت را کم کنید تا به طور یکنواخت بجوشد. آب جوش بخورد تا غلیظ شود و ببندد. آن را داخل سینی که روی آن کاغذ شیرینی پهن‌اید بریزید و خشک‌کرد.ڈه. سپس به تکه های کوچک خُرد و ۲۴ ساعت کنار بگذارید تا خشک شود.

حالا با قهوه ساز، مخلوط کن و یا غذا ساز، وی خشک شده را پودر کنید. در این مرحله ممکن است هنوز وی را داشته باشد. پس دوباره وی را پخش کنید و ۲۴ ساعت مهلت بدهید تا خشک شود و دوباره آسید.نش پودر وی را در ظرفی درب دار بریزید و نگهداری کنید. می‌توانید آن را در انواع اسموتی‌ها و کیک‌ها به کار ببرید.

طرز تهیه وی خانگی فوری

شما به سه فنجان شیر خکک فوری بدون تجربه، یک فنجان جو دوسر خک و یک فنجان بادام نیاز دارید. یک فنجان از شیر خشک (۸۰ گرم) را در مخلوط کن بریزید. یک فنجان جو دوسر و یک فنجان بادام را به آن اضافه کنید. همه را با هم مخلوط کرده و پودر کنید.

به شیر خشک آب اضافه کنید، شیر خشک حاوی وی است. دو فنجان شیر خاک باقیمانده را به مواد اضافه کرده و یک بار دیگر را مخلوط کنید تا مواد کاملا نرم شود. مواد را در ظرف در داری بریزید. می‌توانید در اتاق به مدت ۲ هفته آن را نگه دارید. اگر فکر می کنید در دو هفته آن را مصرف نمی کنید، در یخچال از مواد غذایی تهیه کنید تا بادام ها فاسد نشوند.

یک دوم فنجان از پودر پخته شده در مخلوط کن بریزید، یک فنجان شیر (یا هر دوم مایع دیگر) را به آن اضافه کنید و این ترکیب را ۵ تا ۱۰ دقیقه بگذارید، سپس می توانید میوه یا ماست را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید تا نرم شود. و بعد از بنوشید. پودری که تهیه کرده است به ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا جو دوسر موجود در آن، به پالپ تبدیل شود.

طعم دار کردن غذای خانگی

معلم وی خانگی

۲۱۰ گرم از پودر گرم و ۳ پاکت استویا (شیرین کننده طبیعی بدون چربی) را در یک ظرف شیشه ای دهان گگاد بریزید. سپس یکی از این کعمها را انتخاب کرده است، پودر پخته شده را طعم دار رنید و از مصرف شیکهای معمولی استفاده کنید.

  • وانیل: وانیل را از فروگگاه بخرید و یک قاشق غذاخوری از آن را به ظرفی از غذاتان اضافه کنید، در ظرف را ببندید و خب تکان دهید تا مخلوط شود.
  • دارچین و وانیل: یک دوم قاشق خوری دارچین و یک قاشق چایخوری پودر وانیل در ظرف چایی نوشیدنیتان بریزید. در ظرف را ببندید و مواد را مخلوط کنید.
  • کاکائو: فنجان چهارم (۲۵ گرک) پودرککلات تلخ با کیفیت به پودر تهیه کرده است، در ظرف را ببنیدید و خوب تکان دهید تا همه مواد با هم ترکیب شوند.
  • چای سبز ماتچا: می‌توان با سبز ماتچا، طعم منحصربفردی را به پودر چای‌تان بدهی. یک و یک دوم فنجان (۹ گرم) پودر چای سبز ماتچا به ظرف حاوی پودر ضروتئینتان اضافه کنید، در ظرف را ببنید و خوب نکان دهید تا مواد ترکیب شوند.

این مطلب توسط مجله علم ورزش و تولید شده است، کپی برداری از این مطلب تحت هر شرایطی غیر قانونی تلقی شده و مشمول قانونی خواهد بود.

تهیه و ترجمه: elmevarzesh.com


این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.