چه کسی حاضر است خود را برای معالجه به دست دکتر بی سواد نماز شب بگذارد؟/ ربطی به حرف زدن ندارد


مسعود بزیکیان در گفتگو با رویداد۲۴:

مسعود مزیکیان نماینده مردم تبریز می گوید: امروز کدام مجتهد، نماینده، قاضی و وزیری هست که حاضر باشد خود را در اختیار پزشک حزب اللهی بگذارد که نماز شب می خواند اما بی سواد است؟ بسیاری از این افراد حتی برای یک عمل ساده به خارج از کشور می روند، سپس می آیند و به مردم نسخه می دهند تا به موارد خاصی توجه کنند.

مسعود بزیکیان

رویداد۲۴ محمد آیتی: مسعود مزیکیان نماینده تبریز معتقد است عدم آگاهی مدیران باعث شده شرایط کشور در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه اقتصادی به این نقطه برسد. او به رویداد۲۴ می گوید: اقتصاد، سیاست، آموزش، مدیریت «علم» است. علم نه مسلمان می شناسد و نه غیر مسلمان. یعنی اگر مسلمان خیلی کار کند علم به دست می آورد و اگر کافر و ضد انقلاب هم همین کار را کند علم به دست می آورد و فرق مسلمان و غیر مؤمن در جایی است که مسلمان از علم استفاده می کند. برای خدمت به جامعه، اعمال عدالت و انصاف

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید: باید بپذیریم که برای پیشبرد اهداف کشور و ایجاد رفاه و شادی عمومی برای مردم به علم نیاز داریم. اگر علم نداشته باشیم و دانشمندان را از صحنه مدیریت کشور حذف کنیم و باور داشته باشیم که خودمان می توانیم مشکلات را حل کنیم، نتیجه بهتر از وضعیت فعلی نخواهد بود.

نماینده تبریز می گوید: در مورد پزشکی که تخصص من است مثال می زنم. کدام مجتهد، نماینده، قاضی و وزیر امروز حاضر است خود را در اختیار پزشک حزب اللهی بی سواد و نماز شب بگذارد؟ بسیاری از این افراد حتی برای یک عمل جراحی ساده که در کشور امکان پذیر است به خارج از کشور سفر می کنند و حتی شاید پزشک آنها فردی باشد که عرق می نوشد و بازی می کند. بعد یک عده از این افراد می آیند و به مردم می گویند این و آن کار را بکنید یا این و آن را نگه دارید.

دکتر می گوید: اول از همه باید بپذیریم که برای هر تصمیمی که می گیریم باید دانش لازم را داشته باشیم. تا زمانی که دولت، مجلس و قوه قضائیه خود را از داشتن کارشناسان ذیصلاح محروم کنند و بیشتر حوزه را به دست مدیران کم تجربه بسپارند، نتیجه بهتر از وضعیت فعلی نخواهد بود.

می گوید: بعد از علم، مهارت می آید. به عنوان مثال در چند روز گذشته مجلس قانون نظام بانکی را تدوین کرده است. خوب، اگر پارلمان این دانش را دارد، که فکر نمی‌کنم چون افراد زیادی در این زمینه تحصیل کرده یا فارغ‌التحصیل شده‌اند، ندارد، تجربه و مهارت خود را از کجا می‌آورند؟ یعنی برای جایی برنامه ریزی می کنیم که پیچیده ترین سیستم اقتصادی کشور را دارد و بیشترین بدبختی را برای مردم به ارمغان آورده است و معتقدیم بدبختی مردم را کم می کنیم، البته نتیجه کار معلوم نیست. مثبت خواهد بود

این پزشک در پاسخ به اعلام دولت مبنی بر اینکه اقتصاد کشور را مشروط نمی کند، گفت: دلیل اینکه می گویند اقتصاد را مشروط نکرده اند را باید بعد از یک سال در سفره های مردمی جست و جو کرد. از نظر تئوریک بحثی وجود دارد که می گویند تنها صحبت کردن فایده ای ندارد. ۱۴۰۰ سال پیش ما پیامبر اکرم (ص) را داشتیم و بعد از آن امامان ما آمدند. گفتار و کردار شما واضح است. حال باید از مسئولین بپرسیم شما که خود را پیرو این بیگناهان می دانید کجا به روش و منش آنها عمل کرده اید؟ و اگر دیگران بد هستند و عمل نکرده اند، شما که خوب هستید کجا عمل کرده اید؟ و اگر چنین است، کجا توانستید باورهای خود را اصلاح کنید؟

وی می گوید: مردمی که می گفتند اگر امور کشور دست ما بود، روندها را اصلاح می کردیم، امروز نتیجه کارشان را روی سفره مردم می بینند. نتیجه عملکرد مسئولین ما در استخدامی، فرهنگی و غیره مشخص است و باید پاسخگو باشیم و نمی توان گفت که دیگران شرایط را به اینجا رساندند و ما وارث این وضعیت هستیم زیرا این سوال پیش می آید که شما کجا بودید. بعد و چه کردی؟ این نوع واژه ها ۴۰ سال است که استفاده می شود و ۴۰ سال دیگر قابل استفاده است و تنها دستاورد این است که کشور از اهداف خود عقب مانده است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.