چند راه حل ساده برای پرورش استعداد کودکان پنج سال به بالا


از لحظه تولد کودک ۵ سال به بالا این دوران طلایی برای او است که بر اعمال کودک تأثیر می گذارد در این دوره شخصیت فیزیکی، اجتماعی و شناختی کودک شکل می گیرد. برای کودکان بالای پنج سال خانواده محور اصلی دنیاست. درست است که کودک شما نیاز به تعامل و بازی با کودکان دیگر دارد، امادلبستگی عاطفی او هنوز در خانه است. کودک تا سن شش سالگی به شدت به امور خانواده وابسته است و ممکن است هنگام رفتن به مدرسه دچار استرس شود.

نکات طلایی برای رشد کودک از پنج سالگی چیست؟

O مهارتهای اجتماعی:

خوب و بد را تشخیص دهید

او بازی های گروهی را بیشتر از بازی کردن به تنهایی دوست دارد.

او با جنس مخالف بازی می کند، اما ترجیح می دهد با جنس خودش بازی کند.

به دنبال تشویق از بزرگان و همسالان است.

O توانایی های شناختی:

مفهوم را درک کنیدo خواندن و نوشتن، شناخت لغات آشنا و هر تلاشی که به کودک شما فرصت خلاقیت و استفاده صحیح را بدهد، مفید است.

O توانایی های بدنی:

از نظر فیزیکی، کودکان بالای پنج سال نسبت به سال های قبل کنترل زیادی بر کار خود دارند. مثلاً لی لی بازی می کنند، توپ را می زنند و می گیرند و پرتاب می کنند، بازی وسط برایشان جذاب به نظر می رسد. بازی های حرکتی برای رشد مهارت های کودکان بسیار مهم است ماهیچه ها را کش می دهد، استخوان ها را تقویت می کند، به کودک شما کمک می کند بهتر بخوابد و غذا بخورد.

به خواندن ادامه دهید:
تست هوش برای کودکان

آموزش برای کودکان از ۵ سال!

اگر فرزند شما در این سن است، حتما متوجه شده اید او در آن است گروه سنی مستقل تر شده است و اعتماد به نفس او نیز افزایش یافته است. این تغییرات زمانی که والدین با کودک در تعامل هستند بسیار موثر است. برای اینکه ارتباط مناسب تری با فرزندمان برقرار کنیم و بتوانیم مسائل تربیتی را به درستی به او منتقل کنیم، لازم است روش تربیتی خود را با شرایط سنی، توانایی ها و ویژگی های کودک تطبیق دهید.

مشکلات رفتاری در کودکان بالای پنج سال!

والدین عزیز می توانید شاهد مشکلات و رفتارهای فرزندتان در مدرسه باشید. این امکان وجود دارد که او دائماً با بچه های دیگر باشد کوچکترین مشکلات دعوا و مشت آهسته این رفتار زمانی تشدید می شود که کودک از همسالان خود طرد شود. او اغلب لجباز است. خانواده و دیگران ممکن است رفتار او را دردناک و رفتار کودک را نامناسب تر بدانند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تقویت هوش کودکان این صفحه را ببینید.

چگونه با کودکان بالای پنج سال به درستی رفتار کنم؟

راهکارهای مناسب برای مقابله با مشکلات رفتاری در کودکان:

O
همیشه با آرامش

در این سن نمی توان منطق کودک را درک کرد. توضیح دادن کودک را گیج می کند و شرایط را پیچیده می کند. اگر رفتاری دارید که کودک نمی خواهداو شروع به بدرفتاری می کند. در این شرایط رفتار فرزندتان را با لحنی آرام و به ساده ترین شکل ممکن توضیح دهید. در مورد اشتباه آنها صحبت کنید و مودبانه از آنها بخواهید که آن را تکرار نکنند.

O
صبور باش

فرزند شما روزی ایده آل شما نخواهد شد و به تدریج رفتار خواهد کرد، به همین دلیل بین احساسات و منطق خود گیر می کند و همچنین با روش های مختلف نامناسب بودن رفتار خود را به او یادآوری می کند و به مرور زمان آن را درک می کند. .

O
دریابید چرا

با فرزندتان صحبت کنید و دلیل رفتار او را بپرسید. اگر او با شما صحبت نمی کند، وقایع را در ذهن خود تکرار کنید تا ببینید چه چیزی اخیراً باعث این رفتار شده است.

O
کلید صحبت کردن

آزادانه صحبت کردن لازم است و برای شما بهتر است فضایی را کنار بگذارید که در آن سکوت به کودک شما اجازه می‌دهد بدون اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد، هر چه می‌خواهد بگوید.

O
داشتن یک روش برای همه کودکان کارساز نیست

می توان از روش های مختلفی برای تربیت فرزند خود استفاده کرد، برخی از این روش ها ممکن است برای برخی افراد موثر باشد و برای برخی دیگر نه. بلکه به دنبال روش های مناسب برای فرزندان خود باشید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید، می توانید استعدادیابی برای کودکان انجام این کار

مشکلات در کودکان بالا ۵ یک سال وجود دارد، بر اعصاب والدین تأثیر منفی می گذارد.

اگر می خواهید در مورد این مقاله بیشتر بدانید، می توانید آن را در وب سایت هوش نیک مطالعه کنید.

و اگر از خواندن این مقاله لذت بردید، می توانید لینک زیر را برای دوستان خود ارسال کنید.

منبع:

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.