پیش بینی جالب رئیس اتحادیه طلا از قیمت ها/ آیا طلا و سکه سقوط می کند؟


پیش بینی جالب رئیس اتحادیه طلا از قیمت ها/ آیا طلا و سکه سقوط می کند؟

رویداد۲۴ طلای جهانی یکی از مواردی است که می تواند بر قیمت طلا و قیمت سکه های موجود در آن تاثیر بگذارد. اما با وجود افزایش قیمت جهانی، هنوز قیمت ها در بازار داخلی کاهش چشمگیری نداشته است.

ابراهیم محمدولی، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: در حال حاضر قیمت جهانی تغییر کرده و حرکت های نزولی آن به ۱۷۴۶ دلار رسیده است. این موضوع می تواند روی طلا و سکه داخلی تاثیر بگذارد.

وی ادامه داد: اما چرا طلا و سکه در داخل کشور کاهش چندانی نداشته است، باید گفت که قیمت دلار حرکت نزولی این دو فلز را کند کرده است. البته پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده روند کاهشی بیشتری پیدا کند و بازار به آرامش و ثبات قیمتی دست یابد.

محمدولی در خصوص چشم انداز طلا و سکه گفت: اگر قیمت دلار کاهش یابد، احتمال کاهش قیمت سکه بیشتر است.


همچنین نادر بذرافشان، دبیر هیأت عامل اتحادیه طلا و جواهر و زیورآلات تهران، گفت: معتقدم قیمت ها نسبت به اوج خود در ۲۰ روز گذشته به ثبات نسبی خوبی رسیده است.

وی ادامه داد: در هفته های گذشته نوسانات بین یک تا دو درصدی بوده و حرکت نزولی بیشتری در بازار جهانی داشته است.

بذرافشان همچنین گفت: با توجه به عید سعید قربان و نیمه تعطیلی بازار، طی هفته گذشته روند قیمت ها کاهش یافته و نوسانات به حداقل رسیده است.

وی در خصوص توسعه قیمت طلا تا پایان هفته گفت: احتمال نوسانات محسوس قیمت طلا و سکه تا پایان هفته جاری اندک است. در نهایت بین یک تا دو درصد کاهش یا افزایش خواهد داشت

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: البته این سوال به جامعه جهانی هم بستگی دارد. در حال حاضر قیمت طلای داخلی در مقایسه با کاهش قیمت جهانی طلا کمی نوسان دارد.

بذرافشان در خصوص وضعیت کنونی بازار گفت: ثبات نسبی خوبی در بازار حاکم است و مردم می توانند معاملات خود را بدون مشکل انجام دهند.

وی در پایان توضیح داد: بخشی از قیمت طلا و سکه به اخبار سیاسی و اقتصادی بستگی دارد و اگر اتفاق خاصی نیفتد در طول هفته بین یک تا دو درصد نوسان دارد.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

علی طباطبایی کارشناس بازارهای مالی گفت: قیمت طلا به دو مقیاس طلای جهانی و قیمت دلار بستگی دارد. بر اساس سیاستی که آمریکا در پیش گرفته است، طلای جهانی در مسیر نزولی قرار دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مدتی است که دلار به سقف خود رسیده است. درصد احیای برجام افزایش یافته و ممکن است افزایش قابل توجهی نداشته باشد.

این کارشناس همچنین بیان کرد: با توجه به اینکه در قیمت طلا و سکه داخلی حباب وجود دارد، انتظار دارم این حباب نیز به طور موقت تخلیه شود و قیمت سکه و طلا کاهش یابد.

طباطبایی تصریح کرد: برای ادامه روند صعودی این فلز باید منتظر نتیجه مذاکرات و قیمت دلار باشیم. اگر قیمت دلار به زیر ۲۷ هزار تومان برسد، قیمت طلا کاهش می‌یابد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.