پیشکسوت آبی ها; اگر استقلال می باخت کیف می کردم


استقلال و پرسپولیس

رویداد۲۴ مسعود قاسمی درباره شرایط آبی پوشان امسال گفت: استقلال امسال فوتبال اروپا بازی می کند. یک مربی خارجی به استقلال پیوسته است و مشخص است که اوایل فصل ممکن است با مشکل مواجه شود، اما استقلال به مرور زمان پیشرفت کرده و نتایج بسیار خوبی هم تا به حال کسب کرده است. فکر می کنم ساپینتو به خوبی تیم را آنالیز کرد و هر هفته شاهد لباس آبی بهتر از قبل تیم هستیم. استقلال فصل گذشته علیرغم قهرمانی در لیگ، فوتبال هیجان انگیزی نداشت اما چرا حالا و این نسخه نشان می دهد که ساپینتو تحلیل خوبی از بازی های آبی پوشان انجام داده است.

وی درباره نقاط ضعف و قوت آبی ها گفت: ضعف استقلال در بازی های اخیر تعداد بازیکن در برخی زمینه ها و کمبود در سایر نقاط زمین است. مثلاً بازیکنان باکیفیت زیادی در خط میانی حضور دارند اما بازیکن طراحی در خط میانی وجود ندارد و این نقطه ضعف استقلال است. دفاع، حمله و بازیکنان ما عالی هستند، اما در خط هافبک مشکل وجود دارد.

پیشکسوت آبی ها در ادامه درباره عملکرد این تیم در فصل نقل و انتقالات افزود: استقلال در فصل نقل و انتقالات روزهای خوبی را پشت سر گذاشت و آجورلو و تیمش عملکرد خوبی داشتند. اگر کاوه رضایی در این تیم قرار می گرفت واقعا تیم کاملی را می دیدیم که به هر حال این اتفاق نیفتاد. استقلال بازیکنان خوبی جذب کرده است. محبی و بابایی را خیلی خوب می بینم. شهباززاده خرید خوبی بود اما استرس دارد و اعتماد به نفس ندارد. قائدی هنوز در فرم ظاهر نشده است. فکر می کنم در ادامه فصل استقلال بهتری را شاهد باشیم.


بیشتر بخوانید: استقلال به دنبال انتقام است/پرسپولیس سخت کار می کند!


وی ادامه داد: در یکی دو دهه اخیر مربیان کروات ایران را احاطه کرده اند و سبک فوتبال آنها در ایران وجود داشته است. الان سبک فوتبال ایران اروپایی شده و این خیلی چیز خوبی است. برای پیشرفت فکر می کنم باید مربیان بهتری بگیریم و از این حالت دفاعی کرواسی خارج شویم. کی روش هم دفاعی است اما هدفش برخورد با صاحبان قدرت است.

قاسمی درباره ادامه لیگ گفت: آینده لیگ را چندان خوب نمی بینم چون حاشیه ها بیداد می کند. در یکی دو هفته اول، آقای گل محمدی سخنرانی کرد که نشان از افزایش فشار و حواشی روی داوران داشت. من از بازی نفت مسجد سلیمان لذت بردم و حتی اگر استقلال را می بردند دوست داشتم اما چرا سر این تیم را برید؟ گناهکار باید در این دنیا پاسخگو باشد.

دروازه بان سابق آبی ها در پایان گفت: استقلال تیم بسیار خوبی است و اگر مسیر رشد خود را ادامه دهد موفق خواهد شد. مقابل نساجی هم مثل فصل قبل بودیم. من کاملاً درک می کنم که ساپینتو همه تعویض ها را در ۶ بازی انجام می دهد تا کاملاً تاکتیک ها و ترکیب او را درک کنم. امیدوارم دوباره قهرمانی تکرار شود اما این موضوع تلاش می خواهد. امیدوارم VAR به زودی وارد فوتبال ایران شود.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.