پشتکار نیوز » کار سیاسی حرفه ای در کشور بسیار پرهزینه است/ شرایط طوری نباشد که جوانان پشت درهای احزاب بمانند.


یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: کار سیاسی حرفه ای در کشور ما بسیار پرهزینه است. اگر مردم بخواهند هزینه ها و منافع را محاسبه کنند، قطعاً موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جنبش های سیاسی وجود دارد.

علی باقری، فعال سیاسی اصلاح طلب در گفت وگو با خبرنگار ایلنا درباره لزوم استفاده از جوانان اصلاح طلب برای توسعه اندیشه های این جبهه اظهار داشت: کار تشکیلاتی و سیاسی مانند سایر فعالیت های اجتماعی ضرورت هایی مانند تداوم نسل و دست دارد. در دست؛ مطمئناً پس از مدتی نیروی انسانی پویا از مجموعه عمرانی و سیاسی خارج خواهد شد که استفاده از نیروی انسانی با اهداف و وظایف مجموعه همخوانی نداشته باشد.

وی افزود: ورود جوانان ویژگی هایی مانند پویایی، خلاقیت و شجاعت را به مجموعه می افزاید و محافظه کاری و سازگاری با شرایط گذشته را کاهش می دهد و به همین دلایل جریان اصلاحات به عنوان یک گروه سیاسی باید جریان آزاد نخبگان را ایجاد کند. این امکان وجود دارد که ورود به یک طبقه بندی ویژه برای کارگران جوان و چرخش کارگران وجود داشته باشد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: نیروهای قدیمی با افزایش سن و تجربه بیشتر از کارهای اجرایی و میدانی دور می شوند و وارد اتاق های مشاوره می شوند و فضا برای ورود جوانان به نظام باز می شود و می توانند وارد سیاست چاله شوند.

باقری تاکید کرد: اگر این روند که یک هنجار است صورت نگیرد دود به چشم گروه بلند می شود و توانایی آن ها کاهش می یابد. در جریان اصلاحات نیز همین روند باید طی شود و از احزاب شروع شود. به طوری که خود احزاب سازوکاری را طراحی کنند که این فرآیند در درون حزب اتفاق بیفتد. آن موقع در سطوح بالاتر تصمیم‌گیری، مانند جبهه اصلاحات، اتفاق می‌افتاد و در این مورد تعدادی از جوانان نیازی به ورود نمادین به این چرخه ندارند.

وی ادامه داد: الگوی ایده آل برای شکل گیری سطوح مختلف تصمیم گیری و تصمیم گیری در جریان سیاسی، ترکیب متناسبی از نیروهای جوان و با تجربه است و باید مراقب بود که در هر دو طرف افراط نشویم. شرایط به گونه ای نباشد که جوانان پشت درهای احزاب بمانند یا از سوی دیگر اصرار بر تربیت جوان زودتر از موعد پیش بیاید و تعدادی از تجربیات ارزشمند گذشته خالی شود.

باقری در خصوص شرایط حضور جوانان در جریان اصلاحات تصریح کرد: وضعیت فعلی این جریان را نمی توان ایده آل دانست و باید راهکارهای هوشمندانه و صحیحی برای دسترسی کنترل شده جوانان و هجوم جوانان در درون احزاب اتخاذ شود. ورود به چرخه باید در همه پذیرفته شود، هم احزاب اصولگرا و هم اصلاح طلب ایجاد شوند.

باقری در خصوص عدم تمایل جوانان نسل جدید به ورود به جریانات سیاسی گفت: بخشی از راه ورود جوانان به عرصه سیاست بر عهده احزاب اصلاح طلب است که روند آنها را ترسیم کردم اما عامل اصلی و مانع است. در حوزه ورود سیاسی جوانان شرایط خاص سیاسی کشور ما وظیفه جریان اصلاحات نیست.

وی تاکید کرد: فعالیت سیاسی حرفه ای در کشور ما بسیار پرهزینه است. اگر مردم بخواهند هزینه ها و منافع را محاسبه کنند، قطعاً موانع بزرگی برای پیوستن جوانان به جنبش های سیاسی وجود دارد. این واقعیت تلخ ورود به بازار سیاسی ایران است. کسانی که می خواهند وارد جریان سیاسی شوند، به ویژه آنهایی که گرایش اصلاح طلبی دارند، از همان ابتدا بسیاری از موقعیت ها و مناصب و شرایط مادی را از دست می دهند که یکی از عوامل مهم ناکارآمدی جریان های سیاسی در میان توده های هموطنان ساکن است. بزرگ باشد

انتهای پیام/

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.