پزشکان صهیونیست بیماران فلسطینی را شکنجه می کنندچیزی را گزارش کنید شهرآرانیوزبه گزارش میدل ایست مانیتور، سازمان Doctors for Human Rights، یک سازمان غیرانتفاعی در ایالات متحده، با اشاره به نقش پزشکان اسرائیلی در شکنجه شین بت، شکایتی را علیه انجمن پزشکی اسرائیل به سندیکای بین المللی پزشکان ارائه کرد. از فلسطینی ها انجام داده است. انجمن پزشکی اسرائیل اتحادیه پزشکان فلسطین اشغالی است.

این سازمان غیرانتفاعی در شکایت خود اعلام کرد که انجمن پزشکی اسرائیل اسنادی را که به آنها ارائه شده بود نادیده گرفته است که نشان می‌دهد در مواردی که کودکان بیمار نوار غزه برای درمان به خارج از نوار غزه فرستاده می‌شوند، اجازه داده نمی‌شود. برای همراهی والدین

این شکایت حاوی مدارک محکم و مستدلی است که از سازمان‌های داخلی و بین‌المللی جمع‌آوری شده است و ثابت می‌کند که انجمن پزشکی اسرائیل در اقدامی منطبق با تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی، در حال تکرار وظایف خود برای حفظ حق آسیب رساندن به سلامتی مردم است. فلسطینی ها

در بخشی از آن سند دادگاه آمده است: «بر اساس داده‌های میدانی که جمع‌آوری کرده‌ایم، به این نتیجه رسیده‌ایم که انجمن پزشکی اسرائیل در این اشتباهات اخلاقی و نقض فاحش حقوق بشر شریک است، و حتی گاهی آشکارا از آنها حمایت می‌کند.»

پزشکان حامی حقوق بشر، به عنوان مثال امتناع رئیس انجمن پزشکی اسرائیل از محکوم کردن حمله پلیس اسرائیل به بیمارستانی فرانسوی در بیت المقدس در مراسم تشییع جنازه «شیرین ابوعقله» خبرنگار فلسطینی الجزیره، گزارش شده است. به ضرب گلوله ارتش اسرائیل کشته شد

در این شکایت آمده است: «به عنوان مثال، پس از ارائه اطلاعات مربوط به حمله پلیس اسرائیل به بیمارستان فرانسوی در اورشلیم در جریان تشییع جنازه شیرین ابوعقلی، رئیس انجمن پزشکی اسرائیل، پروفسور صهیون هاگی، از محکوم کردن آن خودداری کرد. این حادثه فقط به این دلیل رد شد که در یک بیمارستان فلسطینی اتفاق افتاد.

حدود دو ماه پیش پلیس رژیم صهیونیستی از بیمارستان فرانسوی در محله الشیخ جراح به مراسم تشییع جنازه شیرین ابوعقل حمله کرد. اقدامات رژیم صهیونیستی واکنش های گسترده ای را در پی داشت و با واکنش هایی در جهان همراه شد.

پزشکان فعال در زمینه حقوق بشر از سندیکای بین المللی پزشکی خواستند تا وظایف خود را انجام دهد و اطمینان حاصل کند که انجمن پزشکی اسرائیل از ارزش ها و اصول بیان شده توسط جامعه پزشکی بین المللی حمایت می کند و به آن پایبند است.

جای شالو، دبیرکل سازمان پزشکان حامی حقوق بشر، گفت: «نمونه‌های بسیاری در جهان مانند ترکیه وجود دارد که اتحادیه‌های پزشکی در خط مقدم مبارزه با نقض حقوق بشر هستند. متأسفانه ما اینطور نیستیم. چنین صداهایی از انجمن پزشکی اسرائیل شنیده می شود و این انجمن هیچ کاری برای رسیدگی به جنایات اشغالگری اسرائیل و دهه ها آپارتاید انجام نمی دهد.

منبع: تسنیم

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.