پرونده مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال بسته شد


با پایان دور مقدماتی لیگ ملت های والیبال، قرار گرفتن نهایی ۸ تیم راه یافته به مرحله نهایی قطعی شد.

به گزارش ملیت، امشب (یکشنبه ۲۸ تیرماه) مرحله مقدماتی لیگ ملت های والیبال در گروه مردان به پایان رسید و هشت تیم از ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند مقام های اول را کسب کردند. ، هشتم به آخرین مرحله رسید.

بر اساس اعلام فدراسیون والیبال، تیم والیبال ایتالیا با ۱۰ برد، دو باخت و ۳۱ امتیاز به عنوان قهرمان به فینال راه یافت و تیم های لهستان و آمریکا در پایان مرحله مقدماتی با ۱۰ برد در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند. به ترتیب ۳۱ و ۲۸ امتیاز

تیم های ملی والیبال فرانسه (۹ برد و ۲۸ امتیاز)، ژاپن (۹ برد و ۲۷ امتیاز) و برزیل (۸ برد و ۲۴ امتیاز) در رده های چهارم تا ششم جدول قرار گرفتند.

تیم ملی والیبال ایران نیز با هفت پیروزی مقابل چین، استرالیا، آمریکا، کانادا، لهستان، اسلوونی و صربستان با کسب ۲۰ امتیاز در رده هفتم جدول قرار گرفت و به مرحله نهایی این رقابت ها راه یافت.

تیم والیبال ایران در این رقابت ها ۵ شکست مقابل تیم هایی از هلند، ژاپن، بلغارستان، برزیل و ایتالیا متحمل شد.

سهمیه هشتم مرحله نهایی لیگ ملت ها در آخرین روز توسط هلند به دست آمد که با ۶ برد و ۱۷ امتیاز در رده هشتم این مسابقات باقی ماند.

تیم های آرژانتین، اسلوونی، صربستان، آلمان، چین، بلغارستان، کانادا و استرالیا نیز در لیگ ملت های ۲۰۲۲ با رتبه های ۹ بر ۱۶ به کار خود پایان دادند و از دور نهایی بازماندند.

فینال رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ مردان از ۸ تیر تا ۲ مرداد در شهر بولونیا ایتالیا برگزار می‌شود و تیم ملی والیبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف لهستان می‌رود.

در مرحله یک چهارم نهایی در روزهای ۲۹ و ۳۰ تیرماه، ایتالیا با توجه به میزبانی و صدرنشینی ایتالیا با تیم هشتم در مرحله مقدماتی بازی خواهد کرد و سایر بازی ها بین رده های دوم و هفتم، سه و ششم برگزار می شود. و تیم های ۴ و ۵. چهار تیم برنده به نیمه نهایی راه می یابند.

تیم ملی والیبال ایران که در رده هفتم جدول قرار دارد در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف لهستان دومی می‌رود.

در سه بازی دیگر مرحله یک چهارم نهایی، ایتالیا با هلند، آمریکا با برزیل و دو تیم فرانسه و ژاپن نیز به مصاف هم خواهند رفت.

نتایج آخرین روز از مرحله مقدماتی لیگ ملت ها

آمریکا ۳ – آرژانتین ۲

استرالیا صفر – فرانسه ۳

برزیل ۳ – ژاپن صفر

چین ۱ – صربستان ۳

ایتالیا ۳ – هلند صفر

اسلوونی ۱ – لهستان ۳

جدول لیگ ملت ها در پایان دور مقدماتی

ایتالیا ۱۰ برنده ۳۱ امتیاز

لهستان ۱۰ برد و ۳۱ امتیاز

آمریکا ۱۰ برد و ۲۷ امتیاز

فرانسه ۹ برد و ۲۸ امتیاز

ژاپن ۹ برد و ۲۷ امتیاز

برزیل ۸ برد و ۲۴ امتیاز

ایران ۷ برد و ۲۰ امتیاز

هلند ۶ برد و ۱۷ امتیاز

آرژانتین ۵ برد و ۱۸ امتیاز

اسلوونی ۵ برد و ۱۵ امتیاز

صربستان ۵ برد و ۱۴ امتیاز

آلمان ۴ برد و ۱۰ امتیاز

چین ۳ برد و ۹ امتیاز

بلغارستان ۲ برد و ۹ امتیاز

کانادا ۲ برد و ۶ امتیاز

استرالیا یک برد و ۲ امتیاز

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.