پرشا نیوز » کرباشی: اگر می خواهید قانون وضع کنید، باید نظر مردم را در نظر گرفت/ اگر قانونی که به جمهوری اسلامی ضربه زده اید، به سمت اهداف است؟ حجاب تنها نماد اسلام نیست/ عبدالله گنجی: گشت سرنشین نداریم


به گزارش جماران؛ غلامحسین کرباشی مدیرمسئول روزنامه هم میهن در اولین قسمت از سخنان خود گفت: متاسفم برای این فاجعه که همه را شوکه کرد و همه را شوکه کرد.

* به همه بانوان کشورمان تسلیت می گویم. خداوند به همه مقاومت و صبر عنایت فرماید

* خون این مرحوم که با مستضعفین برایش اتفاق افتاد، شاید این سعادت نصیبش شود که در فضای جامعه و در بخشهایی از جامعه با عقاید مختلف، این روال که سالها باعث اتفاقات ناگوار در کشور شده، باشد. تصحیح شده. بسیاری از دلسوزان هشدار داده بودند.

* بحث قانونی که مطرح می شود، قانونی که الان وجود دارد، مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ است. به این دو سه ردیف قانون توجه کنید و جدای از همه اینها ما هیچ قانونی در مورد حجاب و رهبری اسلامی نداریم. بر اساس این یادداشت، زنانی که بدون حجاب شرعی در انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه و یا جزای نقدی از ۱۰ تا ۵۰ هزار تومان محکوم خواهند شد.

*اگر می خواهید طبق قانون عمل کنید، بلافاصله زنان استودیو خود را دستگیر می کنید زیرا زنان در خیابان هستند. اگر واقعاً به قانون رجوع کنیم باید ۷۰ تا ۸۰ درصد زنان دستگیر شوند.

*نیمی از زنانی که در مراسم سلیمانی حضور داشتند باید دستگیر می شدند. قانونی در زمانی تصویب شد که اکثریت جامعه از آن پیروی نمی کنند. اکنون قانون نیاز به بازنگری دارد.

*طبق این قانون زن اگر موهایش گشاد باشد مجرم است! قانونگذار باید این قانون را تغییر دهد.

عبدالله گنجی: گشت سرنشین نداریم/ اگر می خواهند قانون را اجرا کنند به ۲۰ میلیون زن تذکر بدهند.

مدیرمسئول روزنامه همشهری گفت: پلیس اگر ناهنجاری ببیند می آید و برخورد می کند.

*امروز ما رسانه ها با فرماندهان نیروی انتظامی جلسه داشتیم.

*بعضی از افراد هستند که سیالیت جنسی تحت پوشش دارند. نمیدانی مرد است یا زن! بعضی ها هستند که فکر می کنید با لباس هایشان به خانه آمده اند. گروهی هم هستند که سیاسی هستند.

* پلیس با این سه گروه برخورد می کند و آنها یک اقلیت هستند و بالاخره یک ناهنجاری است.

*این اولین بار در ۲۰ سال گذشته است که چنین اتفاقی رخ می دهد.

* من روی کلمه رهبری تاکید می کنم، این را نداریم.

* من نشنیده ام که در قانون چیزی شبیه دوره آموزشی {حجاب} داریم.

*کسانی که مقاومت کنند سوار وانت می شوند.

*دو سه خانم دیگر این خانم را همراهی کردند اما آنها را سوار وانت نکردند./جماران

کرباشی: اول معروف و بد برای پلیس تعریف کنید! اگر زنی موهایش را نپوشاند، مرد باید او را در آغوش بگیرد و بگذاردش در وانت؟!

مدیر عامل روزنامه هم میهن در واکنش به اظهارات گنجی گفت من از آقای گنجی تعجب کردم! بدتر هم شده بودیم! دانشکده حقوق کجاست؟! مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را از کجا آوردیم؟!

کرباشی گفت: این کودک ۱۵ سال و ۲۰ سال در سیستم آموزشی شما بوده است. سالها نتوانستید آن را آموزش دهید، می توانید آن را در چند دقیقه انجام دهید؟!

* خانم بنی یعقوب هم آنجا بود، برای شهرت ربوده شد، در زندان فوت کرد.

*کسی نمی گوید چرا به دزد شلیک کردی. قانون دزدی و قتل روشن است.

*آقای رئیسی قول داده بودند که گشت اختلاس داشته باشیم…

* آنطور که هیچکس نگفته اختلاس را فرض نکنید، همه می گویند چرا به چیزهایی که در انتخابات قول داده اید نمی رسید.

طبق قانون فعلی ۸۰ درصد زنان ما مجرم هستند!

*روزانه هزار نفر را به خیابان وزیر می آورند. اینها مطرود هستند.

کوشکی: نظر جامعه ملاک نیست/ قانون حجاب قانون خداست

کوشکی در پاسخ به کرباشی گفت: از چه زمانی افکار عمومی منبع فقه شیعه شد؟ حلال خدا حلال است، حرام خدا حرام است. آقای کرباشی می گوید جامعه این را قبول ندارد. در اکثر نظرسنجی ها مردم حجاب را قبول دارند اما به آن عمل نمی کنند. ما باید سعی کنیم آنها را متقاعد کنیم که عمل کنند.

کرباشی خطاب به محمدصادق کوشکی گفت: در دوران دانشجویی، زمانی که دانشجوی گرسنگی بودم، شما دانشجو نبودید، در دانشگاه امام صادق بودید که مقصر مقام و مقام نیست / نیروی انتظامی؛ برای پلیس مشخص کنید حجاب گشاد یعنی چه!

مدیر عامل روزنامه هم میهن در پاسخ به اظهارات کوشکی گفت: بله آقای کوشکی بنده بودم، ۱۰ سال آنجا بودم. من هم کوچکترین طلبه قم بودم. من دانشجو بودم که طلبگی گرسنگی، گرفتاری، زندان و… داشت و مدعی شرکت در بحث طلبگی هستم. مشکل این است که شما دانشجو نبودید، در دانشگاه امام صادق(ع) بودید که برای مقام و مقام است.

*یکی از اعضای متخصص در حین برنامه تماس گرفت. فتوای آقای آیت الله عظیم خویی را گفتند. اکثر علما می گویند اگر کسی را تحریم کنند حجاب شما خوب نیست اگر گوش کند درست می شود، اگر گوش نکردند او را رها کنید./جماران

کرباشی: شرع باید قانون را رعایت کند. ما طالبان نیستیم!

مدیر عامل روزنامه هم میهن گفت: این قانون با حضور چند نفر در مجلس تصویب می شود.

مگه قانون ماهواره قانون نیست؟ آیا بر اساس مضامین مذهبی و فرهنگی نیست؟ چرا الان کار نمیکنه الان به ماهواره ها شلیک می کنند؟

* چرا صداوسیما چند هزار میلیارد تومان هزینه می کند؟ چون معتقد است کار فرهنگی موثر است. نیازی به زدن تیر به ماهواره نیست.

* این قانون فعلی باعث خشم و نفرت مردم می شود.

* خودتان می گویید سالی چند هزار نفر را به ستاد می آوریم.

*ستاد درست کردند، بودجه می گیرند، چند هزار نفر آنجا کار می کنند. این چیه؟

*خواهر شهید ترکان با گریه به من زنگ زد و گفت دخترم ۱۸ ساله است و او را بردند./جماران

کرباشی: آقای کوشکی شما قانون حجاب را قبول دارید چرا اجرا نمی کنید؟ من این قانون را قبول ندارم چون به مردم ضربه می زند و اسلام را آلوده می کند

مدیر مسئول روزنامه هم میهن گفت: بحث شرع نیست. شرع وظیفه انسان است. موازین شرعی باید از طریق قانون اجرا شود.

*من منکر حجاب نیستم. من کجا سکولار هستم؟ من دعا می کنم. زن من چشم نواز است، دخترم چشمگیر است، این حرف ها برای خانواده روحانی ما نمی ماند.

گفتم آقای رئیس جمهور شما به شانگهای رفتید. یکی از بزرگترین قراردادها را برای تقویت ما در مقابل آمریکا امضا کردند، آن هم وضعیت کربلای ۲۰ میلیونی آنجا بود. ناگهان اتفاقی می افتد که همه را تحت الشعاع قرار می دهد. آیا این دزدی نیست؟ ببینید چه کسی این قانون را تغییر نخواهد داد.

* قبولی زمان من، چنین دستفروشی کردند، باید چنین افرادی را بسازند؟ / جماران

عبدالله گنجی: جمهوری اسلامی یا باید به دین پایبند باشد یا در را ببندد و برود!

از حجاب گذشتی! این جعلی اجباری-اختیاری از کجا آمده است؟

* مدیر عامل روزنامه همشهری: در بحث حجاب دچار استعمار هستیم. برخی از زنان ما احساس می کنند که با حجاب دیده نمی شوند.

*اگر به کسی بگویید چرا رعایت نمی کنید، می گوید به شما ربطی ندارد!

*ما یک چالش نخبگان در قدرت داریم.

* امام فرمودند اگر اختلاف اساسی باشد باعث ضعف نظام می شود.

*اگر ما شرع را اجرا نکردیم چرا امام باید قیام کند؟ اجازه دادند یک روشنفکر مثل یک تاجر بلند شود./جماران

عکس_2022-09-21_09-54-02

محمدصادق کوشکی: در زمان پیامبر زنان بی حجاب مجازات می شدند/ کرباشی: البته کشته نشدند! خوب نیست یکی از ترس کشته شد!

محمدصادق کوشکی: جریمه بی حجابی اشتباه است محرومیت اجتماعی

استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: قانون فعلی جرم انگاری کرده، زندان دارد. مجازات ها درست نیست، معلوم نیست پلیس با شهروندی که تخلف می کند چگونه برخورد خواهد کرد. دایره اسلامی درست است.

* در جمهوری اسلامی فقط نظر فقیه قانون می شود.

* ۴ یا ۵ درصدی که {حجاب} را رعایت نمی کنند، مشاوره حقوقی لغو می شود./جماران

کرباشی: اگر قانونی را تصویب کنید که ۴۰ میلیون، ۲۰ میلیون، ۱۰ میلیون زن ایرانی دارای سابقه کیفری باشند، آیا این قانون قابل اجراست؟!

مدیر عامل روزنامه هم میهن گفت: اگر می خواهید قانون وضع کنید باید به نظرات مردم توجه شود. اگر قانونی را تصویب کردید که به جمهوری اسلامی ضربه زد، آیا به سمت اهداف پیش می رود؟ حجاب تنها نماد اسلام نیست.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.