پرشا نیوز » مقتدی صدر از سیاست کناره گیری کرد


به گزارش جماران به نقل از سومریه نیوز، مقتدی صدر رهبر جریان صدر با صدور بیانیه ای اعلام کرد که سرانجام از عرصه سیاست کناره گیری کرده است.

رهبر جنبش صدر عراق امروز (دوشنبه) با انتشار بیانیه ای از کناره گیری دائمی خود از عرصه سیاسی خبر داد.

مقتدی صدر در توئیتی درباره بازنشستگی خود از کار سیاسی نوشت: بسیاری از جمله آیت الله حائری فکر می کنند که رهبری جریان صدری به برکت آنها یا به فرمان آنها بوده است در حالی که اینطور نیست. با وجود بازنشستگی او از آژانس، نجف اشرف همچنان پایگاه آژانس خواهد بود. من هرگز ادعای عصمت و اجتهاد و حتی ارشاد نکرده ام، بلکه امر به معروف و نهی از منکر می کنم.

مقتدی صدر افزود: اگرچه فکر می‌کنم استعفای آیت‌الله حائری و توضیح آن به خواست خود ایشان نبوده، اما ترجیح داده‌ام وارد امور سیاسی نشوم، به همین دلیل اکنون از کار سیاسی کناره‌گیری می‌کنم. شرایط عمومی

وی در بیانیه خود افزود: اعلام می‌کنم که دیگر در امور سیاسی دخالت نمی‌کنم و از این پس به‌طور کامل از میدان خارج می‌شوم و تمامی دفاتر مربوط به خود به جز حرم، موزه و صدر را تعطیل می‌کنم. موسسه. “

مقتدی صدر پیش از این از سیاست بازنشسته شده بود.

در همان زمان، معترضان خشمگین حامیان صدر با حمل عکس های او به سمت منطقه «الخضراء» (سبز) که ساختمان های دولتی عراق در آن قرار دارد، در حرکت بودند.

همزمان با استعفای مقتدی صدر از سیاست، کمیته اعتراضات صدرید اعلام کرد که کار خود را به پایان رسانده است.

در تحولی دیگر، نیروهای امنیتی عراق در منطقه سبز بغداد در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.