پرشا نیوز » سید محمد خاتمی ادعای بی بی سی ورلد را تکذیب کرد


به گزارش جماران؛ سید محمدعلی ابطحی ظهر امروز در یادداشتی در اینستاگرام خود نوشت:

بی‌بی‌سی ورلد در گزارشی مدعی شده است که آقای خاتمی تحت تأثیر یکی از شخصیت‌های پاکستانی در فرودگاه تهران خبر توهین سلمان رشدی به پیامبر را به امام اعلام کرده و امام فتوای معروف خود را داده است.

من از این خبر تعجب کردم چون در آن زمان آقای خاتمی معاون بین الملل وزارت ارشاد بود و معاون ایشان پیگیر امور بین الملل بود و من در جزئیات خبر گیر کردم. میدونستم اون پیام دروغه من برای احتیاط با خود آقای خاتمی هم صحبت کردم ایشان قاطعانه تکذیب کردند.

می دانی که من همیشه خاطراتم را می نویسم. با یادآوری آن سال ها، دیدم که آقای محتشمی – وزیر کشور وقت – برای اولین بار در سال ۶۷ خبر انتشار کتاب را در معاونت مشاوره بین الملل برای ما آوردند. وی گفت که در پاکستان اعتراضات و تظاهراتی علیه مطالب این کتاب صورت گرفته و حتی افراد کشته شده اند.

واکنش پاکستان عملاً نشان داد که این کشور علیرغم اینکه صدایی از امت جهان اسلام بلند نشده بود، رهبر تاریخ است. تا اینکه فتوای امام در مورد قرائت مهدورالدم سلمان رشدی صادر شد.

آقای محتشمی همان روز عصر به دفتر امام رفتند که خبر را به ما دادند و به ایشان گفتند. پس از اینکه خبر به دفتر امام رسید، بلافاصله با ما تماس گرفتند و دستور دادند تا فردا عصر یک نسخه ترجمه شده از کتاب را در اختیار ما بگذاریم. و فتوا منتشر شد.

آقای محتشمی می گفت در حالی که پاکستان تظاهرات را شروع کرد و کشورهایی مثل عربستان هم بیانیه دادند، فتوای امام باعث شد همه جهان اسلام از ایشان پیروی کنند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.