پرستار یک بیمار مبتلا به OCD 0


پرستار بیمار وسواسی وسواسی: همانطور که می دانید OCD یا اختلال تفکر عملی به نوعی از فکر اطلاق می شود که در آن فرد افکار غیر قابل کنترل و ناخواسته ای را تجربه می کند. این افکار یا احساسات ممکن است شامل ترس از کلیه یا بخشی از فعالیت های روزانه باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه انتخاب پرستار مناسب برای بیمار OCD را به اشتراک بگذاریم.

علائم اختلال وسواس فکری جبری OCD

فهرست عناوین:

این اختلال روزانه بر فردی مبتلا می شود که افکار وسواسی و اجباری دارد. از این بیماری می توان مثال های زیادی زد. برخی از نمونه های او به شرح زیر است:

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

  • شستن زیاد دست ها وقتی می دانید کثیف نیستند

  • قفل درب را چندین بار چک کنید

  • علائم اضطراب مداوم

  • اعداد را به روشی خاص بشمارید (اعداد زوج یا فرد)

  • خرید افراطی

در واقع، هر کار یا اقدامی که به صورت افراطی انجام شود، یک زیرمجموعه است اختلال وسواس اجباری OCD است. در زیر به توضیح بیشتر در مورد پیشنهاد مراقب برای بیمار مبتلا به اختلال وسواس فکری- جبری (OCD) می پردازیم.

فردی که این اختلال را دارد ممکن است از آن آگاه نباشد، اما بدتر از آن این است که فرد آگاه باشد و اکنون نیاز به درمان آن بیماری یا اختلال داشته باشد. برای بهبود این اختلال در مراحل اولیه بهتر است با پزشک مشورت کنید. اما چگونه می توان از ابتلا به این اختلال آگاه شد؟

تصور کنید چه گفته شد. همه اینها می تواند زندگی یک فرد را مختل کند. فرد مبتلا به اختلال روانی و جسمی لزوماً همه این موارد را تجربه نمی کند، اما ممکن است برخی از آنها را تجربه کند.

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

OCD چیست؟

اگرچه برخی از نمونه های اختلال وسواس فکری عملی شبیه به اختلال وسواس فکری عملی است. اما OCD چیست؟ این افراد معمولاً از زندگی خود ناراضی هستند و معمولاً به دلیل وسواسی که دارند در زندگی خود دچار اختلال می شوند.

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

اولین سوالی که باید پرسید این است که آیا افراد مبتلا به OCD واقعا به پرستار نیاز دارند؟ پاسخ باید خیر باشد. در ابتدا می توان وضعیت او را کنترل کرد، اما اگر از کنترل خارج شد، بهتر است از یک پرستار کمک بگیرید.

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

چگونه مراقب می تواند به بیمار مبتلا به OCD کمک کند؟

داشتن یک پرستار به فرد کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرد و مسئولیت شخصی را بر عهده بگیرد. بیماران مبتلا به اختلال تفکر عملی نیز مشکلات تصمیم گیری دارند. حضور یک مراقب متخصص به آنها کمک می کند تا خود را از دیگران جدا کنند و بدون کمک بیرونی زندگی خود را سازمان دهند.

این بیماران باید در مورد جنبه های مثبت شخصیت خود بیاموزند. و پرستار به آنها کمک می کند تا آن را بهتر بشناسند و این صفات خوب را تقویت کنند. همچنین، بیماران مبتلا به OCD کاوش عاطفی زیادی انجام می دهند. با کمک کارشناسان می توانند این کاوش ها را کنترل کرده و اوضاع را سامان دهند.

یکی از مهم ترین کمک ها پرستار بیمار اختلال وسواس فکری-اجباری بیمار را به مواجهه با ترس از شکست و سایر فعالیت ها سوق می دهد. همچنین می تواند ترس بیمار از رها شدن را به حداقل برساند. و با کاهش اضطراب ناشی از اضطراب، شرایط را برای بیمار راحت کنید.

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

از دیگر مشکلاتی که برای بیماران مبتلا به OCD وجود دارد می‌توان به عزت نفس از دست رفته آنها اشاره کرد. این بدان معنا نیست که افراد مبتلا به OCD اعتماد به نفس پایینی دارند. اگر این بیماران به شیوه خود رفتار نکنند و یا بترسند که روش زندگی خود را از دست بدهند، در اولین قدم به عزت نفس آنها لطمه می زند. که یک پرستار مجرب بتواند این آسیب را به حداقل برساند.

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

پرستار یک بیمار مبتلا به OCD

بیشتر بخوانید: پرستار نوزاد

درمان اختلال وسواس اجباری

آیا درمان عملی برای OCD وجود دارد؟ در پاسخ می توان گفت که این بیماری گسترده قابل درمان است و بیمار می تواند به سرعت به زندگی عادی بازگردد. کافی است از یک پرستار یا پزشک متخصص کمک بگیرید. پرستار بیمار تسخیر شده قطعا به وضعیت او کمک می کند و بیمار را سریع و آسان از این بیماری نجات می دهد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.