پرستار نوجوان در منزل – استخدام پرستار در منزل


بلوغ دوره مهمی از زندگی است که نیاز به توجه و مراقبت ویژه دارد. یکی پرستار نوجوان در خانه او می تواند نیازها و علل رفتار جوان را بشناسد و راه درست ارتباط با او را انتخاب کند.

آنچه در این راهنما خواهید خواند:

فهرست عناوین:

 • نوجوانی و ویژگی های این دوران
 • ویژگی های یک پرستار نوجوان چیست؟
 • چرا باید یک پرستار جوان استخدام کنم؟
 • نکاتی برای استخدام پرستار نوجوان در منزل
 • آخرین کلمه

نوجوانی و ویژگی های این دوران

نوجوانی مرز بین کودکی و بزرگسالی است. آغاز و پایان نوجوانی دقیقاً مشخص نیست و بین افراد و جامعه متفاوت است. با این حال، تعیین دوران نوجوانی را می توان با تغییر در بدن، ظاهر، اخلاق و رفتار تشخیص داد. به طور کلی سن شروع نوجوانی بین ۱۱ تا ۱۳ سال و سن پایان این دوره حدود ۱۸ تا ۲۰ سال است.

در این دوران فرد بسیار حساس و خود محور می شود، بنابراین باید با هوشیاری و آرامش بیشتری با نوجوان برخورد کرد و مراقب بود عواطف و احساسات او جریحه دار نشود. جالب است بدانید که دوره نوجوانی در جوامع پیشرفته و صنعتی بیشتر از جوامع ساده است.

فعالیت های زیاد، ترس و نگرانی دائمی نوجوان را تحریک پذیر و پرخاشگر می کند. پرستار نوجوان در خانه می تواند تا حد زیادی از این چالش ها جلوگیری کند. این حساسیت ها و احساسات به دلیل تغییرات در غدد و ترشحات هورمونی است که به شدت بر احساس نوجوانان تأثیر می گذارد.

همچنین بخوانید : مراقبت در منزل

ویژگی های یک پرستار نوجوان چیست؟

با توجه به حساسیت بالای دوران نوجوانی، انتخاب ضروری است پرستار نوجوان در خانه خیلی مراقب باش یک پرستار شایسته دارای ویژگی های زیر است:

 • آموزش های مرتبط و اطلاعات گسترده ای در زمینه کاری خود داشته باشند.
 • باتجربه و تسلط کامل بر روش های آموزشی و آموزشی صحیح.
 • روش و اصول تربیتی و تربیتی مراقب باید با اصول والدین منطبق و آرزومند باشد.
 • پرستار باید بتواند ارتباط صحیح و سالمی با نوجوان برقرار کند. از آنجایی که برقراری ارتباط با نوجوان دشوارتر از کودک است، توانایی مراقب در جلب اعتماد نوجوان و ایجاد رابطه دوستانه با او بسیار مهم است.
 • یک پرستار خوب دلسوز و مهربان است و به تغذیه و سلامت فردی که از او مراقبت می کند اهمیت می دهد.
 • در نهایت، مهمترین ویژگی که باید به دنبال آن بود، خوش اخلاقی و اشتیاق پرستار به زندگی است که به نوجوان نیز منتقل می شود.
ویژگی های پرستاران نوجوان

ویژگی های پرستاران نوجوان

چرا باید یک پرستار جوان استخدام کنم؟

برخی از والدین برای ایجاد پیوند نزدیکتر با فرزندشان و کاهش مشکلاتی که نوجوان با آن دست و پنجه نرم می کند، پرستار کودک استخدام می کنند. نوجوانان می توانند راحت تر در مورد سلامتی، مراقبت، مسائل عاطفی، مشکلات و درگیری های مدرسه و غیره با مراقب صحبت کنند.

به این ترتیب یک پرستار آگاه و تحصیل کرده با توصیه های صحیح، نوجوان را به رفتار صحیح تشویق می کند و او را در مسیر درست راهنمایی می کند.

همانطور که گفته شد، با توجه به اینکه دوران نوجوانی دوران حساس و ویژه ای در زندگی است، در انتخاب پرستار باید به دو نکته مهم توجه کرد:

 1. اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که یک انتخاب دقیق و آگاهانه داشته باشید. راه درست انتخاب پرستار نوجوان در خانه برای کمک به شما با مراکز معتبر و دارای مجوز رسمی تماس بگیرید. موسسات پرستاری با توجه به شرایط و نیاز شما پرستاران را اعزام می کنند.

نکته مثبتی که این امکانات دارد این است که اگر با پرستار اعزام کننده مشکلی داشتید می توانید پرستاران را عوض کنید.

 1. برای استخدام پرستار لازم است با توجه به نیاز خود پرستاری را انتخاب کنید که در زمینه مورد نظر شما دارای تخصص و تجربه باشد. به عنوان مثال، سلامت و وضعیت جسمانی فرزند شما، جنسیت، تحصیلات و … عوامل مهمی در انتخاب پرستار هستند.

آخرین کلمه

در عصر امروز که نوجوانان زمان زیادی را در اتاق های مجازی می گذرانند، رفتار آگاهانه والدین می تواند از بسیاری از آسیب ها جلوگیری کند. به یاد داشته باشید هر چه فرزندتان بیشتر از شما فاصله بگیرد، زمان بیشتری را در فضای مجازی و در جمع دوستانش می گذراند. خواندن و دریافت اطلاعات جدید در مورد جوانان بسیار مفید است.

به اشتراک گذاشتن خاطرات نوجوانی خود می تواند راه خوبی برای ایجاد پیوند دوستانه با او باشد. همچنین می توانید از خدمات پرستاری موسسه اول سلامت برای خدمات قابل اعتماد استفاده کنید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.