پرستار برای زنان باردار – از زنان باردار مراقبت می کند


وظایفی که الف پرستار زن باردار بله، به طور کلی مراقبت های بهداشتی زنان باردار قبل از تولد نوزاد و بعد از تولد انجام می شود. این حمایت شامل آموزش و نکاتی است که برای تولد سالم مادر و کودک ضروری است. در ادامه اطلاعات بیشتری در این زمینه در اختیار شما قرار می دهیم.

مراقبت های زایمان

فهرست عناوین:

مراقبت های دوران بارداری به دو دلیل انجام می شود:

 • کاهش خطرات در دوران بارداری
 • افزایش شانس زایمان ایمن و سالم

مراجعه منظم به پزشک قبل از زایمان از بروز مشکلات و عوارض جلوگیری می کند. بنابراین به موقع به پزشک مراجعه کنید تا از خطرات احتمالی که ممکن است برای شما و فرزندتان رخ دهد جلوگیری کنید. در مورد موضوع پرستار زن باردار با ما به روز باشید.

نوزادانی که قبل از تولد مورد غفلت قرار گرفتند و نکاتی که در دوران بارداری نباید انجام داد، سه برابر بیشتر از نوزادان عادی دچار کمبود وزن در هنگام تولد هستند. احتمال مرگ نوزادان با وزن کم پنج برابر بیشتر از نوزادانی است که مادران آنها در دوران بارداری از آنها مراقبت کرده اند.

در دوران بارداری، زن باید مانند یک زن باشد پرستار زن باردار بودن؛ به همین ترتیب مراقب باشید که خطرات را از خود و فرزندتان دور نگه دارید. این درمان ها باید حداقل سه ماه قبل از اقدام برای بارداری شروع شود. برخی از نکاتی که در این دوره باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

 • از مواد مغذی مناسب استفاده کنید و عادات غذایی خود را تغییر دهید
 • در مورد بیماری های زمینه ای مادر و استفاده از مکمل های غذایی با پزشک مراجعه و با او مشورت کنید
 • از هرگونه تماس با مواد شیمیایی و سمی خودداری کنید
 • مصرف روزانه اسید فولیک (۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم)

ویژگی های یک پرستار باردار

مهمترین ویژگی که الف پرستار زن باردار باید مهارت کافی برای انجام کار ماما داشته باشد. اساساً ماماها و پرستاران تنها کسانی هستند که می توانند مسئولیت مراقبت از زن باردار را بر عهده بگیرند. برای کسانی که می خواهند ماما و پرستار شوند، فقط گرفتن مدرک لیسانس در رشته پرستاری کافی نیست. کارشناسی ارشد پرستاری یا کارشناسی ارشد پرستاری مدرکی است که اکثر ماماها دارند.

افرادی که در بخش های فرعی مراقبت کار می کنند دارای ویژگی های اصلی زیر هستند:

 • توانایی تشخیص علائم خطرناک
 • به جزئیات و تغییراتی که بدن مادر در دوران بارداری متحمل می شود توجه کنید
 • آشنایی با مراقبت هایی که زنان باردار آسیب پذیر نیاز دارند
 • تسلط بر علوم تغذیه

اولین پرستار باردار

وظایف یک پرستار باردار

وظایف پرستار زن باردار خیلی سخته و خیلی زیاد. زیرا در صورت بروز مشکلات جان دو نفر در خطر است. فردی که از زن باردار مراقبت می کند باید سلامت جنین و مادر را در دوران بارداری تحت نظر داشته باشد. وضعیت روحی مادر را زیر نظر داشته باشید، زیرا در این زمان بسیار حساس است و به راحتی رنج می برد. به تغییرات فیزیولوژیکی و رشد جنین و زایمان توجه کنید.

پرستار زن باردار هرکسی که به صورت حرفه ای به آن رسیدگی می کند باید به این نکات توجه کند و از آنها آگاه باشد:

 • اگر مادر بیماری زمینه ای داشته باشد، باید به طور کامل از شدت بیماری و نحوه درمان آن مطلع شود.
 • علائم جسمی و روحی مادر را به طور مداوم تحت نظر داشته باشید و در صورت بروز هر گونه مشکل به پزشک اطلاع دهید
 • در صورت وقوع یک اتفاق غیرمنتظره، مانند زایمان زودرس، خونسردی خود را حفظ کنید و از آنچه می دانید برای بهبود وضعیت استفاده کنید.
 • از نظر عاطفی از مادر حمایت کنید.

مزایای مراقبت های دوران بارداری در منزل

اگر باردار هستید و یک بیماری زمینه‌ای دارید یا پزشک وضعیت شما را خطرناک تشخیص داده است. استخدام پرستار توصیه می شود. شما در دوران بارداری با خطرات زیادی روبرو هستید و می توانید با استخدام یک پرستار خانه ماهر و حرفه ای که بتواند خدمات مراقبتی ارائه دهد، به بیشتر نگرانی های خود پایان دهید.

آخرین کلمه

در دوران حاملگی پرستار زن باردار، می تواند به شما کمک زیادی کند و مزایای زیادی دارد که در بالا به آنها اشاره کردیم. پرستاری برای همه نیست و باید فردی واجد شرایط و با تجربه باشد. در دوران بارداری به خوبی مراقب خود باشید و به توصیه های پزشک خود گوش دهید. امیدواریم که از این مواد استفاده کرده باشید و آنچه را که نیاز دارید در آنها پیدا کرده باشید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.