پرداخت وام به مردان با رشته های مرتبط – اقتصاد برتر


بانک مرکزی در بخشنامه ای به بانک ها اعلام کرد بر اساس قانون خدمات کشوری، اعطای تسهیلات بانکی از جمله وام باروری به متقاضیان مرد منوط به استعلام وضعیت خدمت کشوری آنان است.

تهران – اختازبرتر – ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

به گزارش #اکونومبارتر به نقل از ایسنا، در بخشنامه بانک مرکزی آمده است: «در خصوص ابلاغیه جزء (۲) بند الف تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱، صدور پرداخت تسهیلات وام کودک به موجب بند ب مفاد ماده ۱۰ قانون خدمات کشوری مکلف است «دریافت وام و کمک کشاورزی، صنعت، دامپروری و مسکن توسط بانک‌ها، وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی متعلق به دولت و مؤسسات قانونی. نیاز به اثبات مناسب بودن آنها در سازمان خدمات عمومی دارد. همچنین بانک های عامل موظفند قبل از ارائه خدمات بانکی از طریق وب سرویس تعاملی این بانک با شبکه پیام الکترونیکی دولت (سباد) وضعیت سامانه مالیات عمومی متقاضیان مرد را استعلام کنند.

بر این اساس تنها اشخاص ذکور که پاسخ استعلام کارکنان خود در وب سرویس فوق الذکر مجاز است، امکان استفاده از پیشنهادات بانکی از جمله وام فرزند و افرادی که پاسخ به استعلام مربوط به آنها می باشد. وضعیت خدمات عمومی آنها در Der سرویس وب ذکر شده به عنوان “غیر مجاز” اعلام شده است، شما نمی توانید از امکانات ذکر شده استفاده کنید.

پرداخت وام به مردان مشروط به شرایط بود

بر اساس این گزارش، پدران فرزندان متولد ۱/۱/۱۳۰۰ و حداکثر تا ۲ سال پس از تولد فرزند می توانند در طرح وام قرض الحسنه فرزند ثبت نام کرده و تسهیلات قرض الحسنه ولادت را برای یکبار به پدر پرداخت کنند. تولد هر کودک ممکن است. مبلغ این تسهیلات برای فرزند اول ۲۰ میلیون تومان، فرزند دوم ۴۰ میلیون تومان، فرزند سوم ۶۰ میلیون تومان، فرزند چهارم ۸۰ میلیون تومان و فرزند پنجم ۱۰۰ میلیون تومان است. مدت بازپرداخت هر یک از این تسهیلات به ترتیب ۳۶، ۴۸، ۶۰، ۷۲ و ۸۴ ماه است و با توجه به مهلت ۶ ماهه تسهیلات قرض الحسنه کودک، پرداخت اولین قسط ۶ ماه از تاریخ عقد وام است. .

در این راستا متقاضیان وام فرزند پس از ثبت نام در سامانه مربوطه باید مدارکی از قبیل اصل و کلیه صفحات شناسنامه پدر و فرزند به صورت کپی، اصل و کپی شناسنامه پدر را ارائه نمایند. ، کد پستی و آدرس کامل محل سکونت و کد رهگیری ۱۰ رقمی دریافتی پس از تکمیل ثبت نام پس از ۱۲ روز کاری از سامانه به شعبه مربوطه مراجعه و پرونده را ارسال نمایید. البته با ابلاغ این بخشنامه بانک مرکزی، برای دریافت وام فرزند، پدران علاوه بر مدارک اعلام شده باید وضعیت شمولیت خود را در نظام مالیاتی استعلام کنند و در صورت مجوز می توانند این تسهیلات را دریافت کنند. .

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.