پایگاه ترکیه در عراق بار دیگر مورد اصابت موشک قرار گرفت + فیلمچیزی را گزارش کنید شهرآرانیوزشاهدان عینی ظهر امروز شنبه گزارش دادند که پایگاه نظامی نیروهای مسلح ترکیه در شمال استان دهوک در اقلیم کردستان عراق هدف حملات موشکی قرار گرفته است.

شفق نیوز به نقل از این افراد گزارش داد که این پایگاه واقع در منطقه «شیلاذی» استان دهوک مورد اصابت راکت قرار گرفت و در نتیجه ستون‌های دود به هوا بلند شد.

این در حالی است که هنوز آمار تلفات جانی و مالی از این پایگاه منتشر نشده است. شفق گفت که عناصر پ‌ک‌ک مسئول این حمله بوده و حداقل سه موشک به سمت آن شلیک شده است.

در همین حال، وزارت دفاع ترکیه بعد از ظهر امروز شنبه از کشته شدن دو تن از نیروهای امنیتی این کشور در عراق خبر داد. این سازمان ترکیه گزارش داد که این سربازان در حملات عناصر پ ک ک کشته شدند.

در همین راستا منابع عراقی از حمله پهپادهای ترکیه به اقلیم کردستان عراق در استان سلیمانیه در اواخر خرداد ماه گذشته خبر دادند. در این حمله که در منطقه «سیلو کلار» انجام شد یک خودرو منهدم شد.

در این حمله چهار نفر از اعضای گروه پ.ک.ک که در خودرو سوار بودند کشته و اجساد آنها به بیمارستان منتقل شدند. در این انفجار خودرو یک نفر نیز مجروح شد.

در ۱۸ آوریل (۲۹ آوریل)، ترکیه عملیات جدیدی را به بهانه پاکسازی عناصر پ.ک.ک از شمال عراق آغاز کرد، عملیاتی که دولت عراق آن را نفوذ غیرقانونی و غیرمجاز به خاک خود می داند، علیرغم اعتراضات قبلی و اعتراضات قبلی به مداخلات نظامی ترکیه. همواره با بی تفاوتی ترکیه مواجه شده اند.

منبع: فارس

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.