پایش بهداشتی کشتار بیش از ۱۸۰۰۰ دام سبک و سنگین در کشتارگاه باوی


رئیس دامپزشکی باوی گفت: طی چهار ماهه امسال ۱۸ هزار و ۵۸۰ راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه دام شهرستان باوی زیر نظر دامپزشکی ذبح شد.

محمدجواد مهدوی عسل گفت: کشتارگاه دام یکی از واحدهای مهم تحت نظارت دامپزشکی است و برای بسیاری از بیماری های دامی مانند بیماری های انگلی و عفونی که علائم بالینی ندارند، معاینات لازم توسط بازرسان دامپزشکی مستقر در کشتارگاه انجام می شود. و هنگامی که بیماری تشخیص داده شد، لاشه های آلوده از مدار مصرف انسان خارج می شوند.

وی می گوید: به دلیل اینکه کشتارگاه دام در شهرداری باوی دارای پیش سرمایش است، تمامی لاشه های کشتار شده به مدت ۲۴ ساعت در آنجا نگهداری می شود تا بیماری ها بهبود یابد.

مهدوی عسل گفت: بازرسی های بهداشتی و نظارتی در کشتارگاه انجام می شود و مردم از خرید هر نوع گوشت قرمز که فاقد مهر و برچسب دامپزشکی است خودداری کنند.

به گفته وی، در چهار ماهه امسال ۱۸ هزار و ۵۸۰ راس دام سبک و سنگین زیر نظر کارشناسان بهداشتی دامپزشکی در این کشتارگاه کشتار شدند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.