پاسخ جهانگیری به درخواست رئیس و مخبر


اسحاق جهانگیری در یادداشتی نوشت: در شرایط سخت کنونی باید انگیزه ها و نگرانی ها در سطح ملی سنجیده شود و تلاش شود تا دولت مشکلات مردم به ویژه سیاست خارجی و احیای برجام و رفع برجام را با موفقیت حل کند. تحریم ها را موفقیت کشور می دانند.

به گزارش صفحه اطلاع رسانی دیارمیرزا اسحاق جهانگیری در اینستاگرام خود نوشت:

۲۶ مرداد ۱۴۰۰ آخرین روز مسئولیت رهبری من در دولت بود. آن روز در دفتر خاطراتم نوشتم:

«دوره انتقالی دولت‌ها از تاریخ اجرا تا تشکیل دولت جدید، دوره حساسی است که باید با صلاحدید رئیس جمهور مدیریت شود.

بر این اساس، پس از مراسم تحلیف، با آقای رئیس جمهور دیدار کردم و با توجه به حساسیت دولت انتقالی، به ایشان پیشنهاد دادم که در اسرع وقت، علی البدل خود به ویژه نفر اول را تعیین کنند. با این کار و با انتصاب دکتر. مخبر به معاون اول ۲۶ مرداد، دوره ۸ ساله من به عنوان معاون اول عملا به پایان رسیده است.

پس از دیداری کوتاه با دکتر. مخبر و با ارسال مسایلی برایش، با هم به جلسه کمیته دولت رفتیم. من این جلسه را مانند جلسات قبلی ام مدیریت کردم. پس از اتمام اخبار و دستور کار (مصوبات) دقایقی درباره دولت در هشت سال گذشته و مشکلات پیش رو صحبت کردم. تاکید کردم برای هر ایرانی که به سرنوشت کشور و بهبود وضعیت مردم علاقه دارد، موفقیت دولت در حل مشکلات جامعه حائز اهمیت است و در این مسیر هر کمکی لازم را از نقطه نظر خود انجام خواهیم داد. از نظر اندیشه و نصیحت

سپس بسیاری از اعضای دولت دست های خود را برای سخنرانی بالا بردند. نمی شد به همه وقت داد. فقط آقایان ظریف، زنگنه، نهاوندیان، امیری، آذری جهرمی و خانم ابتکار هرکدام چند جمله از نقش من در دولت و عملکردم گفتند و در پایان آقای رئیسی در چند جمله سخنرانی کرد و تشکر کرد. ”

در این یک سال به قولی که داده بودم و به درخواست رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور با نامه نگاری و صحبت حضوری و تلفنی در حد دانش و اعتقادم و بر اساس تجربیات گذشته ام عمل کردم. مشکلات مشابه و دشوار، استراتژی ها و راه حل های خاصی را ارائه کردم. من همچنان معتقدم ایران عزیز فرصت ها و ظرفیت های فراوانی به خصوص از نظر نیروی انسانی برای مقابله با مشکلات موجود دارد.

سیاست خارجی سازنده (بدون تحریم و بدون تنش) یکی از این احتمالات است. علاوه بر این، یک برنامه جامع و شفاف و یک تیم همکاری و هماهنگ می تواند وضعیت اقتصاد کشور را بهبود بخشد و معیشت مردم را بهبود بخشد. امیدوارم دولت محترم به پیشنهادها و راهکارهای آگاهانه و حساس توجه بیشتری داشته باشد و نقدها را با عزت بپذیرد.

در شرایط سخت کنونی باید انگیزه ها و نگرانی ها را در سطح ملی سنجید و تلاش کرد تا موفقیت دولت در حل مشکلات مردم به ویژه سیاست خارجی و احیای برجام و رفع تحریم ها به عنوان راهکاری مدنظر قرار گیرد. موفقیت کشور آن را تعریف و تقسیم بندی نکنید.

شکاف
این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.