پاسخ آمریکا به درخواست ایلان ماسک برای اجازه ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای به ایران


به گزارش «بامردم» به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس اظهارات ایلان ماسک، مالک شرکت اسپیس ایکس، وزارت خزانه داری آمریکا برای ارائه خدمات اینترنتی ماهواره ای استارلینک از تحریم های ایران درخواست معافیت کرده است. امکان صادرات برخی از دستگاه های اینترنت ماهواره ای به ایران وجود دارد و اسپیس ایکس برای ارائه خدمات پهن باند اینترنت ماهواره ای استارلینک در ایران نیازی به مجوز ندارد.

سخنگوی وزارت دارایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری (OFEC) قبلاً مجوز صادرات برخی سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات مرتبط با ارتباطات اینترنتی به ایران را دارد.

در این بیانیه آمده است: برای کلیه صادراتی که مشمول مجوزهای فعلی نیستند، آفک از درخواست مجوزها به ویژه اجازه فعالیت در راستای آزادی اینترنت در ایران استقبال می کند.

ایلان ماسک اخیرا در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتر مبنی بر اینکه آیا امکان ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای استارلینک به مردم ایران وجود دارد یا خیر، در صفحه توئیتر خود نوشت که به دنبال معافیت از تحریم های آمریکا علیه ایران است تا او می تواند خدمات اینترنت ماهواره ای را ارائه کند و استارلینک را به مردم ایران ارائه دهد.

اسپیس ایکس نزدیک به ۲۰۰۰ ماهواره را در شبکه ای به نام Starlink به مدار فرستاده است. سیستم اینترنت اسپیس ایکس نیازی به کابل فیبر نوری ندارد و هدف از این برنامه دسترسی به اینترنت برای بخش بزرگی از جمعیت جهان است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.