ویتامین D و روغن ماهی به افراد مسن کمک نمی کند تا قوی بمانند – اقتصاد برتر


تهران – اختازبرتر – ۲۵ شهریور ۱۴۰۱

برای رسیدن به این نتیجه، تیم تحقیقاتی داده‌های مطالعه VITAL (آزمایش ویتامین D و امگا ۳) را تجزیه و تحلیل کردند که شامل اطلاعات بیش از ۲۵۰۰۰ بزرگسال آمریکایی بود. محققان با استفاده از پرسشنامه های تکمیل شده قبل از مطالعه، شش ماه پس از شروع، و سالانه تا پنج سال پیگیری، و همچنین ارزیابی ضعف آنها، دریافتند که مکمل ها تأثیر کمی دارند.

نویسنده مطالعه دکتر. آریلا اورکابی از بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون خاطرنشان کرد که محققان مکمل‌ها را در زیرگروه‌های مختلف مورد بررسی قرار دادند، از جمله مکمل‌هایی که سطح ویتامین D پایینی داشتند، آنهایی که رژیم غذایی سالم داشتند و آنهایی که رژیم غذایی سالم نداشتند، و مردان و زنان. نتایج ما ثابت بود. ما هیچ سود واقعی از مصرف مکمل ها ندیده ایم.

ضعف و شکنندگی به عنوان کاهش ذخیره فیزیولوژیکی تعریف می شود. ممکن است کسی آهسته تر راه برود، وزن کم کند و قدرت گرفتن ضعیف تری داشته باشد. ضعف حدود نیمی از بزرگسالان بالای ۸۵ سال را تحت تاثیر قرار می دهد، اگرچه ممکن است در سنین پایین تر نیز رخ دهد.

اورکابی خاطرنشان کرد: به استثنای برخی تحقیقات در مورد آرتریت التهابی و در جمعیت‌های خاص، مطالعات این مکمل‌ها در انواع شرایط سلامتی، از بیماری قلبی گرفته تا سرطان و شکستگی استخوان‌ها، فایده زیادی نشان نداده است. به نظر می رسد پیشگیری از ضعف به سادگی خوردن یک رژیم غذایی متعادل از غذاهای کامل، دریافت مقدار کمی ویتامین D طبیعی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، فعال ماندن، ورزش روزانه و شرکت در فعالیت های اجتماعی باشد.

اورکابی گفت: در واقع، رژیم غذایی مدیترانه ای برای جلوگیری از سستی نویدبخش است. برای سال‌ها ثابت شده است که رژیم مدیترانه‌ای فواید سلامتی برای کاهش حملات قلبی و سکته مغزی، سرطان، زوال عقل و بسیاری از مشکلات پزشکی دیگر دارد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.