ویتامین های مفید برای مراقبت از پوست


مراقبت از پوست بخش مهمی از برنامه سلامتیتان باشد زیرا پوست بیشتر از بدن را تکک می دهد. کاری که متخصصان برای داشتن پوست سالم به شما توصیه می کنند، این است که کمتر در معرض اشعه های ماورابنفش آفتاب قرار بگیرید و زمانی که در معرض نورآفتاب هستید، از ضدآفتاب استفاده کنید. اما به طورکلی آفتاب چیز بدی نیست. هر روز فقط ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در معرض نور قرار دهید که این به ساختن ویتامین دی در پوست کمک می کند. ویتامین دی، یکی از بهترین ویتامین های پوست است و ویتامین های C، E و K نیز برای پوست مهم هستند. مطمئن شوید که ویتامین ها را به مقدار کافی ذکر کنید که این می تواند پوست را سالم و جوان نگه دارد. ویتامین ها می توانند نقاط و لکه های تیره، قرمزی پوست، چروک پوست، جوش های زیرپوستی و صاف و پوست خاکی را کاهش دهند. ویتامین های پوست به ککل مکمل وجود دارند اما این ویتامین ها در محصولات مراقبت از پوست نیز پیدا می شوند. دراینجا به چهار ویتامین وروری برای پوست اشاره می کنیم که بتوانیم به سلامت پوست کمک کنیم.

معرفی ویتامین های مفید برای مراقبت از پوست

ویتامین دی

ویتامین دی بسیاری ساخته می شود که نورفتاب بواسطه پوست جذب شود. وقتی نور آفتاب بواسطه پوست جذب می، کلسترول به ویتامین دی تبدیل می شو، شو،. سپس ویتامین دی وارد بدن و کلیه ها می شود و به اعضای بدن منتقل می شود که این به سلامت سلول ها کمک می کند. ویتامین دی نقش مهمی در حالت پوست دارد و حتی می تواند پسوریازیس را ن کا درمس
مصرف کلسیترول، مقدار پوست و خارش را در بیماران مبتلا به پسوریازیس کاهش می دهد و عوارض جانبی بسیار کمتری ایجاد می کند.

شما می توانید ویتامین دی را با انجام کارهای زیر افزایش دهید:

 • هر روز ۱۰ دقیقه در معرض نورآفتاب قرار بگیرید.
 • غذاهای غنی شده مثل غلات صبحانه، آب پرتقال و ماست بخورید
 • غذاهای حاوی ویتامین دی مثل ماهی سالمون، تن و کد مصرف کنید.

برای داشتن پوست زیبا با مکمل قرص درموسیس پلاس ویواتیون آشنا شوید.

ویتامین ث

ویتامین ث به مقدار زیاد در اپیدرمیس (لایه بیرونی پوست) و نیز درمیس (لایه درونی پوست) وجود دارد. خواص آنتی اکسیدانی و نقش ویتامین ث در تولید کلاژن به سلامت پوست کمک می کند و پوست را سالم نگه می دارد. به همین دلیل است که ویتامین یکی از ترکیبات مهم و کلیدی در محصولات مراقبت از پوست و محصولات ضدپیری است. مصرف ویتامین ث به صورت خوراکی می تواند اثربخشی ضدآفتاب هایی باشد که روی پوست برای محافظت از آن در برابر اشعه های مضر ماورابنفش مالیده می شود را تقویت کند. ویتامین ث می تواند آسیب به سلول را کاهش دهد و به ترمیم زخم ها و جراحچ بمچ بنچ ویتامین ث می تواند به مقابله با علایم پیری کمک کند زیرا این ویتامین نقش مهمی در ساختن کلاژن طبیعی در بدن دارد. این ویتامین به ترمیم پوست آسیب دیده کمک کرده و در برخی موارد چروک ها را کمتر می کند.
بدلیل فراوانی ویتامین ث در محصولات بدون نسخه، مکمل های رژیمی و غذاهایی که می خوریم، این ماده مغذی بندرت روی می دهد. بنابراین توصیه می شود که هر روز ۱۰۰۰ میلی گرم ویتامین را مصرف کنید.

 • مرکبات مثل پرتقال مصرف کنید.

 • از منابع گیاهی ویتامین ث مثل توت فرنگی، بروکلی و اسفناج استفاده کنید.
 • آب پرتقال بنوشید.
 • مکمل ها را به توصیه پزشک مصرف کنید
 • از محصولات ضدپیری پوست حاوی ویتامین ثخرای درمان خاکی، قرمزی، چروک و لکه های پیری استفاده کنید.
مراقبت از پوست

ویتامین E

ویتامیند نیز ویتامین یک آنتی اکسیدان است که وظیفه اصلی آن در مراقبت از پوست، محافظت از پوست در برابر آسیب های ناشی از نورآفتاب است. ویتامین E، اشعه های مضر ماورابنفش آفتاب را وقتی به پوست تابیده می شم،دند، د ند،. محافظت از نور به بدن برای کاهش آسیب های ناشی از اشعه های ماورابنفش آفتاب گفته می شود که این می تواند از لکه های تیره و چروک ها کمک کند.
معمول ویتامین E را از طریق سبوم (Sebum) – یک ماده روغنی که از طریق منافذ پوستی می شود می شود-تولید می کند. سبوم، پوست را نگه داشته و از خشکی آن جلوگیری می کند. اگر پوست شما خشک است، ویتامین E می تواند سبوم را جبران کند. ویتامین E به درمان پوست کمک می کند.
مصرف ویتامین E در بیشتر محصولات مراقبت از موجود است اما مشکل این است که پوست این ویتامین می تواند با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به حداقل برسد. جذب ویتامین E به مقدار کافی از طریق رژیم غذایی در اولویت قرار دارد. اکثر بزرگان لازم است هر روز ۱۵ میلی گرم ویتامین گرم مصرف کنند. شما می توانید این ویتامین را با انجام کارهای زیر افزایش دهید:

 • مغزها و دانه هایی مثل بادام، فندق و تخمه گل آفتابگردان مصرف کنید.
 • مولتی ویتامین یا مکمل ویتامین E بخورید.
 • از محصولاتی که حاوی ویتامین E و استفاده هستند (این محصولات می توانند در بررسی مراقبت از پوست پزشکی باشند).

ویتامین k

ویتامین K در کمک به درمان انعقاد نیاز بوده و به بدن در ترمیم زخم ها و جراحات، ناراحتی ها و جراحات ناشی از جراحی کمک می کند. وظایف اصلی کمک به شرایط پوست از موارد زیر است:

 • نقطه کشیده شده
 • سازمان و رگ های عنکبوتی
 • زخم ها و جراحات
 • نقاط و لکه های تیره
 • حلقه های سیاه دور چشم

ویتامین K در بیشتر کرم های موضعی پوست وجود دارد و می تواند به درمان انواع بیماری های پوستی کمک کند. پپککان از کرم های حاوی ویتامین K برای بیماران تحت عمل جهت کمک به کاهش تورم و ناراحتی ها استفاده می کنند. این ویتامین می تواند به سرعت ترمیم پوست شتاب دهد. با این حال مطالعه ویتامین K بر پوست بسیار کمتر از مطالعه روی ویتامین های ای و ث است.
بزرگسالان لازم است هر روز ۹۰ تا ۱۲۰ میلی گرم گرم ویتامین ک مصرف کنند. را افزایش دهید:

 • کلم برگ
 • اسفناج
 • کاهو
 • کلم
 • لوبیا سبز

ویتامین ها برای سلامت پوست هستند؟

به همان اندازه که ویتامین ها وایای سلامت و کارکرد بدن هستند، ویتامین ها نیز می توانند باعث افزایش بیشتر پوست شوند. از آنجایی که ویتامین های مهم ث و ای نقشی در محافظت از پوست در برابر آفتاب دارند، این ویتامین ها نیز می توانند خطر آسیب های پوستی از جمله سرطان پوست را افزایش دهند. طبق گگارش مرک کنترل و پیگگیری از بیماری، سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در ایالات متحده آمریکا.
این روزها دسترسی به مکمل بسی ویتامین بسیار آسان و راحت است بنابراین برای مصرف مکمل های ویتامین با متخصص پوست یا پپککتان صحبت کنید. سپس می توانید به داروخانه مراجعه کنید و محصولات مراقبت از پوست را تهیه کنید. اگر این چهار ویتامین از ترکیبات محصولات مورد نظرتان باشد، می توانید محصول را انتخاب کنید.درحالیکه ویتامین ها برای نیاز پوست، اما ممکن است این ویتامین ها به مقدار کافی از رژیم غذایی غذایی جذب نشوند. با انجام یک آزمایش خون می توانید مشخص کنید که آ،ا دار ویتاهیدر. شما باید ویتامین ها را فقط با راهنمایی پپک برای پیگگیری از مصرف زیاد مکمل ها یا مصرف کنید.

تنظیم: زهرا محبی (کارشناس ارشد تفذیه)
منبع: healthline

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.