وظایف پرستار بچه – مراقبت از کودک در خانه


در این مقاله می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم وظایف پرستار کودک صحبت. همانطور که می دانید هر کاری سختی های خود را دارد و بیشتر سختی های آن نمایان است. اما شیرینی های خوش طعمی هم هستند که تحمل سختی ها را آسان می کنند. یکی از دشواری های شغل پرستاری، وظیفه حفظ سلامتی کودک در غیاب والدین است.

اگر در غیاب والدین مشکلی برای کودک پیش بیاید، پرستار باید وظایف خود را در قبال کودک و خانواده او به خوبی انجام دهد زیرا مسئولیت کودک را بر عهده گرفته است. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم وظایف پرستار بچه اگر قصد دارید پرستار خانگی استخدام کنید با ما بمانید.

همانطور که قبلاً گفتیم، پرستاری سختی ها و مسئولیت های زیادی دارد که شما به عنوان یک پرستار باید تمام تلاش خود را برای انجام آنها انجام دهید. پرستاران نوزاد و پرستار نوزاد بسته به خواسته والدین وظایف متفاوتی دارند. وظیفه اصلی یک پرستار نوزاد، پرورش و مراقبت صحیح از کودک است. اما در کنار این وظیفه مهم، باید وظایف دیگری از کودک یا نوزاد را انجام دهند، مانند: ب- تعویض لباس، آموزش آداب و کارهای مشابه.

وظایف پرستار بچه هر چه بیشتر باشد، کار پرستار نیز بیشتر می شود. شخصی که از کودک یا نوزاد مراقبت می کند باید بسیار مراقب و بسیار مراقب باشد. در این صورت او به وظیفه خود عمل می کند و دوست دارد با بچه ها معاشرت کند.

وظایف پرستار بچه

 • هنگام مراقبت از کودک، اخلاق را رعایت کنید
 • مهربان و دلسوز باشید.
 • مراقبت عالی و پشتیبانی همه جانبه
 • به موقع باشد
 • مراقب سلامت روحی و جسمی کودک باشید

مراقبت از کودکان بیمار

دیگری از وظایف پرستار بچه مراقبت از کودکان بیمار. توجه داشته باشید کودکانی که در وضعیت نامناسبی هستند ذهن بسیار حساسی دارند و علاوه بر مراقبت از بدن آنها باید به آنها کمک کنید تا عقل خود را از دست ندهند.

ضدعفونی کردن وسایل اطراف کودک بیمار

یکی از وظایف پرستار بچهاتاق و چیزهایی را که کودک بیمار دائماً با آنها ارتباط برقرار می کند تمیز و ضد عفونی نگه می دارد. اکثر پزشکان توصیه هایی را به پرستار بیمار می دهند که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

 • دست و صورت کودکان را مدام بشویید
 • ضدعفونی و تخلیه سطل زباله در اتاق کودکان
 • تهویه مناسب اتاق کودک بیمار
 • ضدعفونی کردن و تمیز نگه داشتن لباس کودک بیمار
 • ضدعفونی مداوم اسباب بازی های کودکان

وظایف پرستار بچه

سلامت جسمانی پرستار

یک نکته دیگر در مورد موضوع وظایف پرستار بچه بیایید در مورد سلامت جسمانی پرستار صحبت کنیم. پرستار برای دریافت و مراقبت بهتر از بیمار باید از وضعیت جسمانی خوبی برخوردار باشد. وقتی پرستار بیمار و ضعیف باشد نمی تواند وظایف خود را به خوبی انجام دهد. پرستاران به دلیل تماس نزدیک با کودکان بیشتر در معرض این بیماری هستند.

برای جلوگیری از ابتلا به بیماری به نکات زیر توجه کنید:

 • از تماس مستقیم با چشم، گوش، دهان و بینی خودداری کنید
 • استفاده از ماسک برای جلوگیری از بیماری
 • استفاده از دستکش در هنگام نظافت و ضد عفونی
 • از محلول نمک و آب برای تمیز کردن گلو استفاده کنید

به توصیه پدر و مادرت گوش کن

دیگری از وظایف پرستار بچه توصیه ها و دستورات والدین باید رعایت شود. بهترین افرادی که می توانند به خوبی با کودک ارتباط برقرار کنند، قطعا والدین کودک هستند. هم پرستار و هم والدین باید وظایف خود را به خوبی بشناسند و آن را به گونه ای انجام دهند که در روند بهبودی کودک مشکلی ایجاد نشود.

پرستار فقط باید داروهایی را به کودک بدهد که پزشک تجویز کرده و والدین از تجویز آن دارو اطلاع دارند. اگر دارو بدون رضایت خانواده و تجویز پزشک مصرف شود، عواقب آن بر عهده مراقب است.

آخرین کلمه

در مطالب فوق اولین موسسه مراقبت های بهداشتی نکاتی در مورد وظایف پرستار بچه با شما به اشتراک گذاشته شده است این شغل نیز مانند هر شغل دیگری سختی های زیادی دارد و به صبر و حوصله و تخصص کافی نیز نیاز دارد. کودک باید در هنگام بیماری سرگرمی داشته باشد تا از افسردگی جلوگیری کند. رابطه صمیمانه و صمیمانه بین پرستار و کودک بیمار یکی از بهترین راه ها برای پیشگیری از افسردگی و بیماری های روانی در کودک است.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.