وضعیت بازار داخلی سکه و طلا با تغییرات ناگهانی در بازارهای جهانی


به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، روند نزولی که اونس جهانی طلا از اواسط هفته و همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی در پیش گرفته بود تا بعدازظهر دیروز (پنجشنبه) ادامه نداشت. پس از آن قیمت هر اونس طلا در مسیر صعودی قرار گرفت. همین افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی و البته نوسانات نرخ ارز در بازارهای داخلی، بازار سکه و طلای داخلی را نیز تکان داد و با افزایشی جزئی همراه کرد.

به گزارش ملیت به نقل از ایسنا، نادر بذرافشان درباره وضعیت بازار داخلی سکه و طلا در هفته گذشته اظهار کرد: از اواسط هفته شاهد روند کاهش ۲۶ دلاری هر اونس طلای جهانی بودیم که همزمان با بازگشایی بازارهای جهانی از اواسط هفته و تا امروز ادامه داشته است. این روند نزولی قیمت طلا در بازارهای جهانی باعث افت هر مثقال طلای ۱۷ عیار تقریباً ۸۲ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ هزار تومان در بازار داخلی شد. همچنین قیمت انواع سکه نیز تغییر محسوسی نداشت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: اما از بعدازظهر پنج شنبه افزایش ۳۴ دلاری هر اونس طلا در بازارهای جهانی ثبت شده است. این افزایش قیمت جهانی طلا به همراه نوسانات جزئی نرخ ارز در بازارهای داخلی موجب شد تا در آخرین روز کاری هفته سکه و طلا (پنجشنبه) روند افزایشی قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی به وجود آید. . .

وی با اشاره به تغییرات قیمت در روز گذشته نسبت به اواسط هفته (زمان کاهش قیمت طلا و ثبات سکه) گفت: سکه تمام طرح جدید در آخرین معاملات هفته با ۱۷۰ هزار تومان افزایش به ۱۴ میلیون و ۹۸۰ رسید. هزار تومان و هر قطعه سکه طرح قدیم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۴ میلیون و ۵۰ هزار تومان رسید. نیم سکه و ربع سکه نیز نسبت به اواسط هفته ۵۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و در پایان هفته قیمت نیم سکه ۸ میلیون و ۲۲۰ و ربع سکه ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در هفته جاری ثابت شد. قیمت سکه یک گرمی تغییر نکرد و در چند نوبت پایانی هفته سه میلیون و ۵۰ هزار تومان معامله شد.

بذرافشان افزود: هر مثقال طلای ۱۷ عیار پس از کاهش قیمت حدود ۶۵ هزار تومان افزایش یافت، معاملات آخر هفته گذشته با ۵ میلیون و ۹۱۰ هزار تومان افزایش و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۱۴ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۳۶۴ هزار تومان رسید. گرم

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص وضعیت اخیر حباب سکه گفت: در حال حاضر هر قطعه سکه حدود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان حباب دارد که نسبت به هفته های گذشته تغییر چندانی نداشته است (حدود ۵۰ هزار تومان افزایش یافته است. ).

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.