وزن ورق مشکی


برای خرید انواع محصولات فولادی و فلزی باید استانداردهایی وجود داشته باشد که فرآیند خرید را آسانتر و سریعتر کند. وجود نمودار وزن محصول می تواند نقش مهمی در تسهیل فرآیندهای تحویل، فروش و خرید داشته باشد.

به طور گسترده در صنایع مختلف و پروژه های ساختمانی استفاده می شود، ورق سیاه فلزی در ضخامت ها و وزن های مختلف تولید می شود. با دانستن وزن ملحفه مشکی، خرید راحت تر و سفارشی تر در بازارها امکان پذیر می شود. علاوه بر این، با وجود استانداردهای خاص، تولید به طور منظم و بهینه تر انجام می شود. در زیر با وزن ورق مشکی بیشتر آشنا می شوید.

از وزن ورق سیاه چه می دانید؟

ورق های مشکی در وزن ها و ضخامت های مختلف تولید می شوند. یکی از رایج ترین انواع آن با استاندارد ST37 تولید و به بازار عرضه می شود. محصولات Blackplate به صورت رول یا بلنک در بازار موجود است و گاهی اوقات ضخامت آنها بیش از ۲۰ میلی متر است. در چنین شرایطی به صورت بشقاب به بازار عرضه می شوند.

ورق های تک را می توان در اندازه ها و وزن های مختلف برش داد. وزن صفحه سیاه به عنوان مثال، ورق مشکی ۲ میل بر قیمت آن تأثیر می گذارد و بنابراین بسیار مهم است.

با دانستن ابعاد و ضخامت ورق سیاه می توان وزن آن را اندازه گیری کرد. این محصولات در عرض های ۱۲۵۰، ۱۵۰۰ و ۲۰۰۰ میلی متر در کارخانه های داخلی تولید می شوند. ضخامت آنها بین ۲ تا ۶۰ میلی متر متغیر است.

قیمت روز ورق فولادی همیشه در نوسان است و بنابراین اندازه گیری وزن بلک پلیت و همتایان آن مهم است. در واقع با توجه به نوسانات قیمت باید وزن آن مشخص شود تا بتوان ارزش نهایی خرید و فروش را محاسبه کرد.

دانستن وزن ورق سیاه چقدر مهم است؟

قیمت ورق مشکی بر اساس قیمت هر کیلوگرم آهن می باشد. با استعلام قیمت ورق آهنی می توانید از قیمت محصولات موجود در بازار مطلع شوید. برای اطلاع از قیمت ها می توانید به پایگاه های استعلام ارزش انواع محصولات فولادی دسترسی داشته باشید.

رصد بازار و محاسبه قیمت بر حسب وزن می تواند تصمیم گیری و تصمیم گیری در پروژه ها را برای شما آسان کند. با در نظر گرفتن ضخامت پانل ها و ابعاد آنها، وزن را اندازه گیری کنید و قیمت پانل را تخمین بزنید. برای مثال به این وزن نگاه کنید ورق مشکی ۳ میل چقدر است.

فرمول محاسبه وزن ورق سیاه چیست؟

برای محاسبه وزن ورق سیاه باید حجم ورق را محاسبه کرده و در چگالی فولاد ضرب کنید. چگالی بلک پلاک معادل ۷.۸ گرم بر سانتی متر مکعب در نظر گرفته می شود. برای محاسبه حجم، باید ضخامت را در طول و عرض دال ضرب کنید.

هنگام محاسبه وزن ورق به واحدها توجه کنید. به یاد داشته باشید که همه باید بر حسب گرم یا کیلوگرم باشد. برای محاسبه وزن برگ می توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

ضخامت (mm) * عرض (متر) * طول (متر) * ۷.۸۷ = وزن ورق فولادی

آیا جدول وزن ملحفه مشکی را می شناسید؟

به جای استفاده از فرمول ها و محاسبات مختلف برای یافتن وزن ورق سیاه می توانید از میز استیل معروف آلمانی استفاده کنید. این جدول وزن ورق ها را در ابعاد مختلف نشان می دهد.

در جدول زیر وزن صفحات مشکی موجود در کارخانه های داخلی و بازارهای داخلی را مشاهده می کنید. ورق های مشکی که در جدول زیر مشاهده می کنید در کارخانه های فولاد مبارکه و اکسین تولید می شوند:

وزن ورق سیاه فولاد مبارکه

جدول زیر وزن ورق سیاه فولاد مبارکه را برای صفحات با ابعاد مختلف نشان می دهد:
وزن ورق سیاه فولاد مبارکه

وزن قلع سیاه ساخته شده از فولاد Oxin

کارخانه فولاد اکسین ورق سیاه در ابعاد مختلف تولید می کند. جدول وزن این پروفیل فولادی در ابعاد مختلف در زیر آمده است:
وزن برگ سیاه اکسین

توضیحات جدول استیل چیست؟

وزن ورق سیاه در میز فولادی با توجه به ابعاد آن تعیین می شود. برای نشان دادن همه وزن‌ها و ابعاد محدودیت‌هایی وجود دارد، اما همچنان راهنمای خوبی است که می‌توانید برای شناخت وزن‌های مختلف ورق سیاه از آن استفاده کنید.

با استفاده از اعداد ارائه شده در جدول، می توان وزن هر ورق فولادی با عرض و ضخامت معین و طول یک متر را محاسبه کرد. به یاد داشته باشید که علاوه بر ضخامت، طول و تراکم، نوع تأسیسات ساخت نیز بر وزن صفحه سیاه تأثیر می گذارد.

در پایان

به عنوان مثال برای اطلاع از قیمت انواع پروفیل استیل قیمت ورق مشکی یا می توانید در موارد دیگر از پایگاه های درخواست قیمت استفاده کنید. یکی از پایگاه هایی که در این زمینه بسیار فعال و قابل اعتماد به حساب می آید، آیرومارت (پیشرو صنعت نفت آسیا) است. این شرکت با استعلام قیمت ها به خریداران کمک می کند تا تصمیم درستی بگیرند.

Aeromart قیمت های دقیق، جاری و صحیح را ارائه می دهد. علاوه بر این، تحلیلی از نوسانات ارزش محصولات مختلف ارائه می دهد. این شرکت در زمینه عرضه و تجارت انواع پروفیل های فولادی فعالیت می کند و شما می توانید از خرید محصولات متنوع خیالتان راحت باشد. شما می توانید با Aeromart به شرح زیر تماس بگیرید:

  • با شماره ۴۵۳۰۶-۰۲۱ تماس بگیرید.
  • به وب سایت imart.com مراجعه کنید.

برای اطلاع از قیمت محصولات فولادی و آهنی و یا خرید آنها می توانید با شرکت صنعت نفت آسیا یا ایرومارت تماس بگیرید و به مشتریان پرشمار آنها بپیوندید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.