وجود گشت ارشاد به نفع مردم است/ مفسدان در خیابان هستند


موسی غضنفرآبادی

این رسانه ها با درک حساسیت ها و در قبال وظیفه ذاتی اطلاع رسانی و شفاف سازی که این روزها همه مسئولان به آن اشاره می کنند اطلاع رسانی می کنند. ظاهرا رویداد ۲۴ نمی تواند بطور مستقل پیام ها، نظرات و مواضع مصاحبه شوندگان را تایید یا رد کند. این مصاحبه دارای فایل صوتی است و در صورت نیاز به صورت کامل منتشر می شود. رویداد۲۴ آماده انتشار هرگونه بیانیه ای از سوی مقامات مربوطه در پاسخ به مذاکرات است.

رویداد۲۴ محمد آیتی: علی‌رغم اینکه بیش از یک هفته است که گشت‌های ارشد از سراسر کشور تجمع کرده‌اند و تصمیم‌گیرندگان نظام در تلاش برای روشن کردن دلایل مرگ مهسا امینی هستند، اما بخش بزرگی از جامعه قانع نشده‌اند و همچنان در حال تجربه آن هستیم. شورش در شهرهای مختلف کشور

موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است که گشت رهبری و هر سازمان دیگری با وقوع یک پدیده قابل تحلیل نیست.

وی در رویداد۲۴ می گوید: گشت کنترل پلیس موظف است با هر یک از جرائم موسوم به عدم رعایت شئونات اسلامی یا رعایت نکردن حجاب شرعی به استناد ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی، اداره امور جنایی رسیدگی کند. اما گشت کنترل پلیس روشی است که هدف آن حفاظت از مردم است، یعنی به جای طرح شکایت از افراد باحجاب و ارسال به دادگاه، آنها را به دوره های آموزشی می برند و با صدور اخطار نامه اطمینان حاصل می کنند که این افراد به دادگاه نمی روند. با این کار دادگاه ها شلوغ نمی شوند و از این افراد در دادگاه انگشت نگاری نمی شود که به آنها نمره بدی می دهد. خوب اگر قرار است این روش حذف شود آن را بردارید تا متخلفان مستقیم به دادگاه بروند.

نماینده بم می گوید: من کلمه ارشاد را قبول ندارم. فردی که پایه های فکری و اعتقادی او توسط دشمن از بین رفته است و با انگیزه، قصد آسیب رساندن به کاری انجام می دهد یا نمی فهمد چه می کند. کسى را که عمداً دست از حجاب بردارد جلوگیرى شود و از طرفى کسى که از روى جهل مرتکب چنین کارى مى شود ساعت آموزش. .

رئیس سابق دادگاه های انقلاب استان تهران می گوید: تفکیک این دو گروه سخت است اما سفر اولین هشدار است. اگر متخلف در اخطار اول متوجه تخلف و اشتباه خود شود که چیزی نیست، اما اگر مجدداً تخلف را تکرار کند مبانی فکری او را نشان می دهد و نیاز به برخورد خشونت آمیز با چنین افرادی وجود دارد زیرا کار آنها شرعی است. ممنوع و طبق قانون جرم است.

غضنفرآبادی در پاسخ به تجمع گشت های سربی پس از درگذشت مهسا امینی گفت: تجمع گشت های سربی که این روزها شاهد آن هستیم برای مردم مضر است و بهتر است به مردم تذکر داده شود که تشکیل پرونده ندهند.

وی در پاسخ به اینکه امروز نظام باید با معترضان در کشور چگونه رفتار کند، گفت: سیاست ما همیشه این بوده است که اعتراضات را تا حدی تحمل کنیم. تساهل به گونه ای است که افرادی که احساساتی می شوند یا اسیر جو هستند و یا به دنبال برخورد قانونی هستند، نظر ما و هدف ما نیز همین است، خط خود را از دیگران جدا کرده و در صورت ادامه اعتراضات و شاهد اغتشاشات، شعارهای تخریبی، ضرب و شتم و تهمت، با آتش زدن اموال عمومی و شخصی مردم و … برخورد جدی شود.

این چهره اصولگرا در مجلس یادآور شد: پس از گذشت چند روز و ادامه اعتراضات باید بگویم که این روند منطقی، قانونی و مشروع نیست. روند صحیح به معنای ادامه کار به صورت مسالمت آمیز است که همه مسئولان به دنبال آن هستند. حال اگر مردم بخواهند به اعتراضات خیابانی ادامه دهند باید با آنها برخورد جدی و قانونی صورت گیرد. نباید چشمان خود را روی اغتشاشات ببندیم، زیرا آسایش و امنیت خواسته همه مردم است.

نماینده بم می گوید: برخی از معترضان این روزها ویرانگر زمین هستند. خبرهایی که داریم این است که چند باند در محل تجمع حضور دارند یا مجرمان خطرناک متواری وارد محل شده و ما آنها را دستگیر کردیم. ما همه اطلاعات در مورد گروه های ضد رژیم که در خیابان ها هستند را داریم. یعنی منافقین، سلطنت طلبان و… در محل اعتراض حضور دارند و کارهای خوبی توسط ما انجام می شود که خوب است جنایتکاران بدانند. نقشه این است که چهره خود را اصلاح و اصلاح کنند و با طمع این افراد و ورود به گودال، شناسایی و دستگیر می شوند. وقتی رهبران را داشته باشیم، اعتراضات فروکش خواهد کرد.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.