هنگام پر کردن بنزین این موارد را در نظر داشته باشیدچیزی را گزارش کنید شهرآرانیوزدر هنگام پرکردن بنزین خودرو به چه نکاتی توجه کنیم؟

سعی کنید سوخت گیری را به صبح موکول کنید
بنزین در صبح زیرا دمای زمین هنوز در صبح کمترین میزان است. باید بدانید که مخزن سوخت در تمام پمپ بنزین ها زیرزمینی است و هر چه زمین سردتر باشد، بنزین ضخیم تر و متراکم تر می شود. وقتی هوا گرمتر می شود، بنزین منبسط می شود.

با یک باک نیمه خالی سوخت گیری کنید
وقتی باک ماشین نیمه پر شد، شروع به سوخت گیری کنید. هر چه بنزین در باک بیشتر باشد، هوای کمتری در فضای خالی وجود دارد. مخازن ذخیره بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند. این سقف به عنوان نقطه صفر بین بنزین و جو عمل می کند تا تبخیر را به حداقل برساند. بنزین سریعتر از آنچه فکر می کنید تبخیر می شود.

دسته نازل را تا انتها فشار ندهید
اگر به دسته نازل نگاه کنید، می بینید که سه محدودیت وجود دارد: سریع، متوسط ​​و کند. در حالت آهسته میزان تبخیر بنزینی که در نتیجه پمپاژ اتفاق می افتد به حداقل می رسد. وقتی به سرعت شروع به پرکردن گاز می کنید، مایع دیگری که وارد باک بنزین می شود بخار است و در واقع میزان گازی که در ماشین خود می گذارید کمتر است و به اندازه ای که دستگاه نشان می دهد نیست. زیرا همه شیلنگ ها دارای برگشت بخار هستند.

اگر باک بنزین خالی شد، گاز اضافه نکنید
از آنجایی که بنزین در مخزن زیرزمینی در نتیجه ریختن بنزین مخلوط می شود و رسوبات و زباله ها به پایین باک می روند، در صورت اقدام به سوخت گیری در این زمان، مقداری از این آلاینده ها همراه با بنزین وارد باک می شوند. . ماشین شما خواهد شد

هنگام سوخت گیری، همیشه باک خود را تا لبه پر کنید

این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شود. این به این دلیل است که بنزین فرار است و خیلی سریع به گاز تبدیل می شود. هرچه فضای خالی باک کمتر باشد، بنزین کمتری هدر می رود، برای اینکه بدانید باک خودرو چقدر ظرفیت دارد، می توانید به دفترچه راهنمای خودرو مراجعه کنید و پس از چند بار پرکردن، خودتان متوجه این مشکل خواهید شد.

چند کار که نباید هنگام سوخت گیری انجام داد

هرگز قبل از شروع به سوخت گیری چراغ هشدار گاز را روشن نکنید. زیرا این کار می تواند منجر به آسیب به سیستم سوخت رسانی خودرو شود.

در زمان اوج مصرف پر نشوید و زمان را تلف نکنید.

برای اینکه راننده ماشین جلویی را اذیت نکنید، چراغ های ماشین را خاموش کنید.

از آنجایی که برای سوخت باید صف بکشید، همیشه به منحنی توجه کنید.

از آنجایی که چگالی بنزین در هوای گرم کاهش می یابد، در هوای خنک آن را پر کنید تا گاز بیشتری داشته باشید.

هرگز با سیگار روشن وارد پمپ بنزین نشوید.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.