همراه بیمار در بیمارستان – اول سلامت


مطمئناً بسیاری از ما نقش مراقبت از بیمار را در قالب مراقبت از یکی از اعضای خانواده، دوست یا آشنا تجربه کرده ایم. زیرا بیمار قادر به رسیدگی به امور شخصی خود نیست و کادر درمانی بیمارستان زمان لازم برای همراهی هر بیمار را ندارند. البته جدای از رسیدگی به امور لازم، همراهی بیمار در بیمارستان در شرایط ناخوشایند جسمی و روحی می تواند برای او تسکینی باشد. اما گاهی اوقات هیچ یک از افراد نزدیک بیمار به عنوان همراه بیمار در کنار او حضور ندارند و بسته به این مشکل خانواده او فردی را به عنوان پرستار برای مراقبت از بیمار استخدام می کنند. البته این روند در دوران کرونا به اوج خود رسید زیرا؛ بستگان نتوانستند در کنار بیمار کرونایی خود باشند و فردی آشنا به وظایف پرستاری را برای همراهی بیمار در بیمارستان استخدام کردند.

همراه بیمار کیست؟

فهرست عناوین:

همراه بیمار در بیمارستان در واقع به معنای شخصی است که موظف به مراقبت و مراقبت از بیمار در بیمارستان و در طول درمان در بیمارستان است. این فرد باید تمام کارهای مربوط به مراقبت و نگهداری از بیمار را تا آخرین لحظه ترخیص از بیمارستان انجام دهد. البته مسائل مربوط به تایید نیز بخشی از این امر است. اگر همراه بیمار در بیمارستان تجربه اندکی در درمان یا پزشکی داشته باشد، کافی است. در این صورت در روند مراقبت و همراهی بیمار موفق تر خواهد بود.

البته پرستاران از بهترین راه حل های ممکن در مراقبت و درمان بیمار استفاده می کنند و تا بهبودی کامل آنها را از صمیم قلب همراهی می کنند. اما کارهایی مانند بریدن سر، شستن، همراهی بیمار برای انجام امور بهداشتی و درمانی از جمله کارهایی است که نیازی به حضور مراقب بیمار سالمند ندارد و بهتر است همراه بیمار در بیمارستان تمام تلاش خود را برای انجام آن انجام دهد. این به درستی

برای استخدام همراه در بیمارستان چه فرآیندی باید طی شود؟

تعهدات بیمار در بیمارستان

وظایف همراهی بیمار در بیمارستان توسط یکی از اعضای خانواده یا یک کارمند؛ به طور کلی به شرایط فیزیکی و نیازهای بیمار بستگی دارد. و در بسیاری از بیماران با تمایز و تفاوت همراه است. اما به طور کلی همه بیماران در مواردی مشترک هستند که عبارتند از:

  • به بیمار کمک کنید غذا بخورد
  • به توانمندسازی بیمار کمک کنید
  • در صورت عدم توانایی به بیمار کمک کنید مدفوع کند و ادرار کند
  • در طول شب به تمام شرایط بیمار توجه کنید
  • یادآوری و یادآوری برای مصرف دارو
  • همکاری با پرستاران بیمارستان برای رسیدگی به امور مربوط به بیمار
  • تخلیه کاتتر بیمار
  • کمک به بیمار در انجام معاینات، آزمایشات و رادیولوژی
  • ماساژ بدن بیمار برای آرامش و گاهی تسکین درد
  • با استفاده از روش های مختلف به بیمار اطمینان داده و به او امید بدهید

چه افرادی برای همراهی بیمار در بیمارستان باید استخدام شوند؟

البته نگهداری و مراقبت از برخی بیماران بستری در بیمارستان; شرایط مختلفی را طی می کند. بنابراین برخی از این بیماران مجبور به استخدام اسکورت می شوند. این اصطلاحات شامل موارد زیر است:

بیماران انفرادی:

بسیاری از افراد هنگام بستری شدن در بیمارستان به دلیل از دست دادن همسر و جدایی از فرزندان یا آشنایان خود در قالب یک فرد تنها خواهند بود. شاید این افراد این امکان را داشته باشند که درمان خود را انجام دهند، اما در شرایط بستری باید شخص دیگری به عنوان پرستار یا متصدی همراه باشد.

استخدام همنوعان شما:

گاهی اوقات مدیریت شرایط کاری بر عهده ما نیست و متأسفانه وقتی یکی از اعضای خانواده در بیمارستان بستری است نمی توانیم به عنوان همراه در کنارمان باشیم. اما ما تمام تلاش خود را می کنیم تا فردی شایسته و دلسوز را استخدام کنیم تا در کنار عزیزمان در بیمارستان باشد.

نگرانی های همبودی:

از جمله دلایل دیگری که می توانیم از داشتن یک متصدی آموزش دیده بهره مند شویم، کاهش خطر بیماری برای سایر اعضای خانواده بیمار است.

بیمارستان چه اختیاراتی به بیمار در بیمارستان خواهد داد؟

همراه بیمار در بیمارستان موظف است در حدی از بیمار مراقبت کند که روند درمان به دستور پزشک و پرسنل پرستاری بخش مختل نشود.

البته مراقبت از بیمار در تمام طول شبانه روز بر عهده بیمار است و چنین انتظاری از پرستاران بیمارستان غیرمنطقی تلقی می شود. بسته به همان مشکل در هنگام استراحت و حتی خواب بیمار؛ مهماندار موظف است وضعیت آنها را به دقت زیر نظر داشته باشد تا در صورت مشاهده هر گونه ناهنجاری به پرسنل پرستاری اطلاع دهد. طبق ضوابط بیمارستان حضور همراه در برخی از بخش ها امکان پذیر نیست و یا تنها یک همراه اجازه همراهی با بیمار را دارد که در کنار سایر قوانین برای چیدمان همراه باید رعایت شود.

بیمارستان چه گزینه هایی را به بیمار ارائه می دهد؟

برای استخدام مراقب بیمار در بیمارستان چه فرآیندی باید طی شود؟

مهمتر از همه، باید بدانید که مراقبت از افراد بیمار با چالش های زیادی همراه است. به همین دلیل ارتباط با موسسات و افراد قابل اعتماد در زمینه اعزام پرستار و یافتن پرستار در منزل و بیمارستان منطقی تر است.

در زمان انعقاد قرارداد شفاهی یا کتبی با شخص همراه؛ لازم است او را در مورد وضعیت جسمانی بیمار و وظایفی که باید انجام دهد کاملاً روشن کرد. ارتباط روانی و عاطفی بین همراه و بیمار را فراموش نکنید. روند بهبودی را تسریع می کند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.