هشدار شدید ایران به آمریکا برای روشن کردن اینترنت استارلینک/نقض حاکمیت ایران بی پاسخ نخواهد ماند


اینترنت استارلینک

رویداد۲۴ نورنیوز درباره طرح فعال‌سازی اینترنت ماهواره‌ای برای کاربران ایرانی نوشت: علی‌رغم پیچیدگی‌های فنی در اجرای طرح فعال‌سازی اینترنت ماهواره‌ای برای کاربران ایرانی که باید به جای آن به آن رسیدگی شود، ورود آمریکا به این سطح از تداخل در ایران. مسائل داخلی مشکل ساز است و نمی توان آن را نادیده گرفت و قطعاً با واکنش لازم کشورمان همراه است.

در چند روز اخیر و پس از حوادث جاری در کشور، اقدامات آشکار و پنهانی از سوی کشورهای غربی به ویژه آمریکا و چندین کشور اروپایی برای ایجاد و توسعه ناآرامی در کشور صورت گرفته است که عمدتاً تحت نظارت این کشور است. نهادهای ذیصلاح در کشور و به جای پاسخ مناسب داده خواهد شد.

رهبری فعال اغتشاشگران توسط رسانه های غربی، تلاش برای فعال سازی شبکه ارتباطی برای خاک ایران به نحوی که خارج از حاکمیت حاکمیت باشد، اقدامات خارج از قواعد دیپلماتیک توسط برخی از کارکنان سیاسی سفارت، حملات سایبری به سیستم های مختلف و برخی اقدامات انجام شده در زمان. به درستی بیانگر عزم کشورهای دشمن برای حمله به جمهوری اسلامی ایران است.

اخبار نورنیوز حاکی از آن است که برخی تحرکات کشورهای غربی برای استفاده از ابزارهای تجاری برای فشار بر ایران نیز در دستور کار است که البته همچنان در دست بررسی است.


بیشتر بخوانید: هر ساعت قطعی اینترنت برای ایران چقدر هزینه دارد؟


این در حالی است که تصمیم آمریکا برای صدور گواهی عمومی D-2 در رابطه با رفع تحریم برخی خدمات اینترنتی و فناوری محور به ایران که به درخواست اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت ماهواره ای به کاربران ایرانی صورت گرفت، اعلام شد. موضوعی مجزا است که از ابعاد مختلف در خور توجه است و بررسی دارد.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات در واکنش به این اقدام گفت: اگر می خواهند به ایران خدمات ارائه کنند باید استانداردهای کشورمان را رعایت کنند. اینترنت ماهواره ای استارلینک بعید است به این زودی ها در ایران فعال شود.

علیرغم پیچیدگی های فنی اجرای پروژه فعال سازی اینترنت ماهواره ای برای کاربران ایرانی و تبعات قانونی که ممکن است این اقدام برای شرکت ارائه دهنده این خدمات داشته باشد، دخالت آمریکا در امور داخلی ایران در این مقیاس نادیده گرفته نمی شود و قطعا با آن همراه خواهد بود. پاسخ لازم کشورمان

به نظر می‌رسد غربی‌ها پس از دریافت توصیه‌های غیرواقعی درباره فضای داخلی ایران، بار دیگر اشتباه محاسباتی کرده‌اند و بر این اساس تلاش می‌کنند تا نقش فعالی در برهم زدن امنیت، ثبات و آرامش کشور داشته باشند.

جای تعجب است که سوابق گذشته که طی آن برخی تحرکات ضداسلامی باعث اختلاف جدی کشورهای غربی در تصمیم گیری در خصوص تحولات داخلی ایران شده بود، توانایی های منحصر به فرد مردم جمهوری اسلامی را به آنها آموزش نداده و هنوز هم نشان نمی دهد. بخشی از چند روز اخیر و در هیجان کودکانه با به وجود آمدن فرصت های عجیب در ایران گرفتار شد.

این در حالی است که حتما می دانستند توانایی ایران در عرصه های مختلف به ویژه در مقابله موثر با شر دشمن به اثبات رسیده است و نباید فضا را به حدی پیش ببرند که یک بار خود را در میدان جنگ بیابند. وضعیت بازنده شدن دوباره

منبع: نورنیوز

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.