هشدار دفاع مقدس خرمشهر!هشدار دفاع مقدس خرمشهر!

مدیر میراث، صنایع دستی و گردشگری شهرستان خرمشهر گفت: زنگ خطر برای آثار تاریخی ثبت ملی در منطقه دفاع مقدس خرمشهر به صدا درآمده است و باید برای حفظ و احیای بخشی از این آثار فوری اقدام شود. آثار.

سجاد پاک گهر با بیان اینکه میراث فرهنگی بیشتر به آثار تاریخی در محدوده املاک خود توجه دارد، تاکید کرد: با توجه به اینکه بناهای تاریخی متعلق به خصوصی دارای ارزش ملی هستند، لازم است بنیاد با ورود و نگاه به آثار و ارزش های دفاع مقدس، آثار و ارزش های دفاع مقدس را حفظ کند. در این زمینه باید به این آثار توجه ویژه ای داشته باشد و آنها را حفظ کند و فقط به آثار تاریخی نگاه نکند.

وی ادامه داد: در صورت تصویب مصوبه مجلس در خصوص حفظ آثار تاریخی خرمشهر و اعطای اعتبار برای دستیابی به آثار ثبت ملی، می توانیم آثار تاریخی باقیمانده این شهر را بیش از پیش حفظ کنیم.

مدیر میراث فرهنگی خرمشهر با تاکید بر اینکه ملی شدن آثار تاریخی بازمانده از جنگ اجباری حفظ آنها را تضمین می کند، تاکید کرد: آثار تاریخی ملی شده تحت حمایت قانون هستند.

وی با اشاره به اینکه خرمشهر تنها شهری است که بافت باستانی ندارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بیشتر بناهای تاریخی خرمشهر در جنگ اجباری تخریب شد، در حال حاضر تعداد محدودی بناهای تاریخی ارزشمند در این شهرک وجود دارد که تاکنون از بین رفته است. شناسایی و ما را ثبت ملی کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورهایی که جنگ رخ داده است مانند فرانسه، ژاپن، چین، لهستان، آمریکا و … بناهای بازمانده از جنگ به عنوان آثار تاریخی حفظ شده و جنبه گردشگری به خود گرفته است.

پاکگهر افزود: بر اساس بررسی های انجام شده در خرمشهر، بناهای ارزشمندی از دوران جنگ باقی مانده است، در صورتی که بتوانیم کاربری جدید منطبق با شأن بنا و با رعایت ارزش های آن و در راستای مقاصد گردشگری که تاکنون بوده است، پیدا کنیم. تعریف شده است، ما می توانیم اشتغال ایجاد کنیم و توسعه اقتصادی موثری برای این منطقه ایجاد کنیم.

مدیر میراث فرهنگی شهرستان خرمشهر معتقد است حفظ بناهای بازمانده از جنگ باعث توسعه گردشگری جنگ در شهر خرمشهر از منظر بین المللی و همچنین جذب گردشگران خارجی برای بازدید از این مناطق می شود.

وی با تاکید بر لزوم حفظ آثار تاریخی به جای مانده از دوران جنگ تحمیلی، تصریح کرد: متأسفانه در حوزه شهری به حفظ آثار ثبت ملی شده توجهی نمی شود و در حال حاضر بخشی از این آثار نیاز به تملک، مرمت دارد. و ترمیم یا تغییر شکل و ظاهر آنها با توجه به استفاده.

پاک گهر خاطرنشان کرد: آثار تاریخی دفاع مقدس خرمشهر از جمله کوچه خیابان دلگشا و بنای قدیمی خرمشهر در وضعیت بحرانی قرار دارند و لازم به ذکر است که این بناها ثبت ملی و مالک خصوصی هستند و آنها باید به سرعت حفظ و بازسازی شوند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.