هشدار آب و هوا؛ وقوع سیل در ۴ استان/تهران


گزارش وضعیت آب و هوا

رویداد۲۴ اطلاعات سازمان هواشناسی کشور حاکی از آن است که امروز (۱۲ مرداد) در شمال شرقی آذربایجان، آذربایجان غربی و اردبیل، سواحل دریای خزر و خراسان شمالی و در استان های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان بارش پراکنده خواهد بود. رگبار، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و جنوب شرق فارس رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید متناوب پیش بینی می شود.

روز سه‌شنبه (۴ مرداد) در سواحل مرکزی و شرقی خزر، ارتفاعات تهران و البرز به‌ویژه در ارتفاعات شرق تهران و ارتفاعات سمنان و در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و استان‌های سیستان و بلوچستان بارش پراکنده خواهد بود. در نیمه جنوبی فارس و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید متناوب خواهد بود.

چهارشنبه (۵ مرداد) در استان های اردبیل، سواحل دریای خزر، زنجان، قزوین، البرز، تهران بارش پراکنده و در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، جنوب یزد، نیمه جنوبی و شرق فارس، در خراسان جنوبی و بوشهر جنوبی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید متناوب پیش بینی می شود.

پنجشنبه (۱۵ مرداد) در اردبیل، استان‌های ساحلی دریای خزر، چهارمحال بختیاری، جنوب سمنان، در ارتفاعات البرز غربی و مرکزی و در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی، فارس، بوشهر، اصفهان در کهگیلویه و بویراحمد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

روز جمعه (۱۸ مرداد) در اکثر مناطق جنوبی کشور و استان های دامنه مرکزی و جنوبی کوه زاگرس، استان های ساحلی دریای خزر و استان های دامنه و ارتفاعات البرز بارش باران پیش بینی می شود.

از امروز تا چهارشنبه شدت بارندگی در استان های جنوب شرق و جنوب کشور افزایش می یابد و احتمال طغیان مسیل ها و رودخانه ها در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و فارس در طی این مدت وجود دارد. این دوره.


بیشتر بخوانید: پیش بینی هوای ایران تا چهارشنبه/ این استان ها در حال غبارآلود شدن هستند


این شرایط علاوه بر مناطق مذکور در روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطقی از شرق، مرکز و جنوب غرب کشور پیش بینی می شود.

امروز در برخی از مناطق غرب، جنوب غرب و برخی نقاط سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، شمال اصفهان و شرق استان یزد وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که باعث افزایش شاخص‌های آلودگی و کاهش کیفیت هوا و کاهش کیفیت هوا می‌شود. کاهش دید افقی در این مناطق خواهد بود.

دریای عمان و تنگه هرمز از امروز تا پایان هفته مواج، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس از سه شنبه تا جمعه و دریای خزر امروز مواج پیش بینی می شود.

وضعیت آب و هوای تهران در ۲ روز آینده

آسمان تهران فردا (۴ مرداد) صاف، نیمه ابری و نیمه وزش باد با کمینه دمای ۲۳ و حداکثر ۳۷ درجه سانتیگراد و در روز چهارشنبه (۵ مرداد) نیمه ابری تا نیمه ابری از بعدازظهر، وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک و اواخر وقت بارش پراکنده با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر ۴۰ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

امروز و فردا (۳ و ۴ مرداد) اهواز با دمای ۴۵ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرمترین و اردبیل و زنجان با دمای ۱۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد سردترین مراکز کشور هستند.

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.