هزینه یا قیمت جراحی پلک


هزینه لیفت پلک چشم ها را می توان یکی از حساس ترین قسمت های بدن دانست. از طرفی این اندام بسیار ارزشمند در زیبایی چهره افراد تاثیر زیادی دارد. همچنین ممکن است دیده باشید که برخی از افراد دارای چشم های پف کرده یا پف زیر چشم هستند که به دلیل پلک ها است. از سوی دیگر، با افزایش سن، پلک های بالایی افتاده و می تواند بینایی را تحت تاثیر قرار دهد. در این موارد با جراحی پلک می توان به راحتی مشکل را حل کرد. در این مقاله قصد داریم در مورد هزینه جراحی پلک بیشتر صحبت کنیم.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

لیفت پلک که با نام بلفاروپلاستی نیز شناخته می شود، عمل جراحی پلک بالا و پایین است. با این روش می توان به راحتی علائم پیری دور چشم را از بین برد. به طور کلی جراحی پلک به دو دلیل عمده انجام می شود:
• صورت خود را جوانتر و شاداب تر از آنچه هست نشان دهید
• افتادگی پلک از دید بیمار جلوگیری می کند
با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی بافت بدن کاهش می یابد. چین و چروک و افتادگی پوست یکی از علائم اصلی پیری در صورت به خصوص دور چشم و پلک است. اگر به هر دلیلی با مشکل افتادگی پلک مواجه هستید، می توانید با انجام جراحی پلک به راحتی مشکل را برطرف کنید. بلفاروپلاستی با از بین بردن پوست و چربی اضافی پلک ها می تواند چهره شما را جذاب تر و زیباتر کند. امروزه هزینه جراحی پلک بسته به عوامل مختلفی می تواند تغییر کند که در ادامه به جزئیات آن می پردازیم.

هزینه لیفت پلک

همانطور که می دانید هر جراحی هزینه های خاص خود را دارد. جراحی پلک یا بلفاروپلاستی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید بپرسید هزینه جراحی پلک چقدر است؟ در پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کنیم که نمی توان هزینه دقیقی ارائه داد زیرا عوامل زیادی در هزینه نهایی جراحی پلک موثر هستند.
هر یک از این عوامل می تواند به نوعی بر قیمت جراحی پلک تاثیر بگذارد. بنابراین هزینه نهایی به همه این عوامل بستگی دارد. اما باید بدانید که هزینه جراحی پلک پایین به طور کلی کمتر از هزینه جراحی پلک بالا است. برای درگیر شدن کامل با عواملی که می توانند در شما تغییر ایجاد کنند قیمت جراحی پلک بیایید با هم آشنا شویم، در زیر به طور مفصل در مورد آن صحبت کردیم:

• نوع عملیات

نوع جراحی پلک به طور مستقیم بر قیمت نهایی آن جراحی تاثیر می گذارد. بسته به اینکه قصد جراحی پلک برای رفع افتادگی را دارید یا می خواهید کیسه و پف زیر چشم را بردارید یا … هزینه نهایی نیز تغییر می کند. همانطور که قبلا ذکر شد، هزینه جراحی پلک پایین با هزینه جراحی پلک بالا متفاوت است. از آنجایی که برداشتن بافت یا چربی نیاز به تکنیک های متفاوتی دارد، نوع جراحی انجام شده می تواند هزینه جراحی پلک را تغییر دهد.

• حقوق جراح

یکی دیگر از عوامل مهم تعیین کننده قیمت جراحی پلک، دستمزد جراح است. بسته به سابقه، رزومه، مهارت، تخصص یا تجربه جراح شما، ممکن است از شما دستمزد متفاوتی بخواهند. البته به خاطر داشته باشید که اصلاح پلک یک عمل دقیق و حساس است. به همین دلیل باید زیر نظر یک متخصص مجرب و با تجربه انجام شود تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود. بنابراین، اگرچه دستمزد جراحان حرفه ای بیشتر است، اما نتیجه کار می تواند بسیار قابل اعتمادتر باشد. پس به یاد داشته باشید که در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید و بهترین و مناسب ترین جراح را بیابید.

• هزینه های بیمارستان یا کلینیک

در میان عوامل مهم دیگری که هزینه جراحی پلک را تعیین می کند، هزینه ها یا تعرفه هایی است که توسط بیمارستان ها یا کلینیک های زیبایی مورد نیاز است. بسته به تجهیزات، خدمات، نیروها و … مورد استفاده بیمارستان یا درمانگاه، این هزینه ها نیز تغییر می کند. به عنوان مثال، هر چه انواع دستگاه ها و تجهیزات موجود در بیمارستان ها و کلینیک های زیبایی پیشرفته تر و مجهزتر باشد، هزینه جراحی پلک نیز بیشتر می شود.
از طرفی برخی از این کلینیک ها یا بیمارستان ها خدمات متفاوتی را قبل یا بعد از عمل به مشتریان خود ارائه می دهند که ممکن است باعث افزایش قیمت و تعرفه آنها شود.

سایر هزینه های لیفت پلک

تا اینجا به برخی از هزینه های عمده ای اشاره کردیم که می تواند به طور مستقیم بر هزینه نهایی جراحی پلک تأثیر بگذارد. با این حال، باید بدانید که این هزینه ها تنها هزینه های شما برای جراحی پلک نیست. از این طریق باید هزینه اضافی پرداخت کنید. مثلا، قبل یا بعد از جراحی پلکانجام یک سری آزمایش، آزمایش یا عکس از پلک ضروری است که به جراح کمک می کند تا تغییرات ایجاد شده را به دقت بررسی کند.
هر کدام از این آزمایشات هزینه مخصوص به خود را دارند که باید در هزینه جراحی پلک لحاظ شود و از طرفی برای گرفتن بهترین نتیجه باید انواع داروها، پمادها، بانداژها و … از جمله این موارد را خریداری کنید. هزینه های دیگر را روی دست خود می گذارید.

پرداخت هزینه جراحی پلک توسط بیمه

اگر هدف از جراحی کیست زیبایی باشد، بیمه هیچ هزینه ای را پوشش نمی دهد. اما اگر دلیل جراحی پلک رفع مشکلات بینایی باشد، بخشی از هزینه جراحی پلک توسط بیمه تامین می شود. البته باید مدارکی که نشان می دهد افتادگی پلک باعث اختلال بینایی شده است را به شرکت بیمه ارائه دهید تا شرکت بیمه بتواند بخشی از هزینه این عمل را به شما بازپرداخت کند.بازدید پست:
۱۷

این سایت یک خبرخوان اتوماتیک است که مطالب مختلفی را بازنشر می کند. در صورتی که محتوای شما بدون ذکر منبع منتشر شده است لطفاً اطلاع دهید تا لینک اضافه شود.